Анатолій ВИСОТА: ГЕРБ України – сьоме розуміння (2016)

Рік тому я написав і опублікував у своєму блозі на Народному Оглядачі статтю «Герб України – п’яте розуміння». У ній я написав дещо про символи-герби націй і зокрема про Герб України і його розуміння нами. Ця стаття викликала великий інтерес у читачів, добру оцінку більшості читачів і мала деякі суперечливі коментарі. За минулий рік появилися нові розуміння Герба, про які я далі розповім докладніше.

Щоб  читачам було зрозуміліше, я приведу тут  попередню мою публікацію майже повністю.

Нації-держави обирають собі

А скоріше їм призначають зверху, символи, які стають основним елементом гербу. У японців – це сонячний круг. Кілька європейських держав мають собі за символ хрест. Свастя або «динамічний хрест» нині не має собі за символ жодна держава. П’ятикутну зірку мають собі за символ китайці й корейці. Шестикутною зіркою (трикутник в трикутнику) позначають себе євреї. Восьмикутну зірку вподобали собі грузини. Хорвати чогось обрали собі символом «шахове поле» в червоно-білу клітинку. Ліванці вподобали собі Кедр. І лише українці мають собі за герб ТРИЗУБ.

Для чого націям даються відповідні їм символи? Щоб ПОЯСНИТИ  світ, що їх оточує і друге, щоб нація, визрівши, зрозуміла свою МІСІЮ  на Землі.

          Перше розуміння – це ТРИЧАСТИННІСТЬ і воно випливає з самої форми  ГЕРБА. Формула така: ГЕРБ = 1 х 3. З тої маленької частини, що під горизонтальною лінією, розвиваються три язики «полум’я», які чомусь прозвали «зубами».

          Друге розуміння – це ВОЛЯ і воно доступно для всіх письменних українців, здатних прочитати це на ГЕРБІ. Воно означає нестримне ПРАГНЕННЯ всього живого забезпечувати собі всіма засобами стан ЖИТТЯ.

          Третє розуміння - це спадаючий політ СОКОЛА, що символізує собою Святий Дух або ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОТІК, який інформаційно забезпечує ріст  і розвиток живого. Для багатьох українців ГЕРБ  як СОКІЛ є настільки  очевидним, що у війні проти Москви на Донбасі бійці батальйону «Донбас» на шевронах мають саме СОКОЛА.

          Четверте розуміння – це горизонтальний зліт ЛЕБЕДЯ. Це геніальне прозріння і вперше ми дізналися про  це від нашого сучасника Ігоря Каганця. Воно, мабуть, означає випромінювання живими істотами радості. В цих хвилях радості купається все живе й потужне випромінювання радості йде від Землі і вдячно сприймається Небесами.

          Пяте розуміння  - це КЕЛИХ  із ЗЕРНОМ та  ПАРОСТКОМ. Уявіть собі обертання ГЕРБА навколо  центрального елемента. При цьому утворюється об’ємна модель ГЕРБА – ємність, із дна якої проростає ЗЕРНО. І, навпаки, нинішній ГЕРБ є боковою проекцією його об’ємної моделі на площині. Ємність асоціюється з  водою – це ВОДОЙМА (Водо-й-Ма). З води і землі під дією променистої енергії та Святого Духу утворюється ЗЕРНО,  яке проростає ПАРОСТКОМ. Мудрі кажуть, що зелений лист є основою піраміди всього живого. А лист складається із безлічі зерен хлорофілу. Не дивно, що життя позначають зеленим кольором.

Отже наш ГЕРБ  є посланням для нас про початок життя на Землі! Я уявляю, як пензлем малюю на папері блакитну смужку, а потім беру інший пензель і примальовую до неї жовту смужку. І з подивом помічаю, що на межі між ними утворюється зелена смужка. Все сходиться: матерія (блакить) опромінюється Сонцем (жовте) і народжує Життя (зелене).

Отже майбутній жовто-блакитний прапор України збагатиться ще й третьою – ЗЕЛЕНОЮ  смугою. Де її розташувати? Можна посередині між жовтим і блакитним, можна розташувати збоку, а ще краще прокинути цю зелену смугу діагонально вгору, починаючи з лівого нижнього кута до правого  верхнього кута прапора.

Місія української нації

Наше призначення на Землі випливає саме з пятого розуміння герба: ми, українці, маємо плекати ПАРОСТКИ ЖИТТЯ  на Землі. Ми, українці, маємо підтримувати все ЖИВЕ, що знаходиться під захистом Творця – нашого Батька Небесного. Паростки життя будуть зігріті у чаші з долонь українців…”

Скажемо коротко: п’яте розуміння українського Герба в тому, що  з води і землі під дією променистої енергії та Святого Духу утворюється ЗЕРНО ЖИТТЯ,  яке проростає ПАРОСТКОМ. Я прийшов до висновку, що в майбутньому державні символи збагатяться ЗЕЛЕНИМ  КОЛЬОРОМ.

Шосте розуміння

Арсен Дубовик шукав назву для нашого жовто-блакитного прапора. З подачі, здається, Наталки Артанії, а її ці кольори прапора уводять у стан радості, Арсен запропонував назвати наш прапор «Щастям», бо це є вищим проявом радості.   Ігор Каганець творчо переосмислив цю ідею і, помітивши зовнішню схожість нашого Герба із літерою Щ, яка має давню назву «щастя», запропонував назвати так і наш Герб.


Сьоме розуміння

Якось у червні 2015 р. на ладуванні на горі Тотосі, що коло Медвина на Богуславщині, до мене підбігла радісна Рая Ткачук. Ми з Раєю та солідним Петром Підковою потім дерлися босі серед різнотрав’я до Місця Сили. Там я й похвалився Петру Матвієнку за зелений колір на державних символах. Він порадував мене тим, що самостійно прийшов до такого ж висновку і навіть вже оформив це графічно. Де? Покажи! Нема, бо  всі шеврони із цими оновленими символами вже носять воїни з Кіровоградщини, які воюють на Донбасі. Згодом мій товариш повідомив мене, що за час боїв ніхто не був ушкоджений і всі наші воїни повернулися додому живі-здорові. Отже державні символи із зеленим кольором життя на шевронах діють як ОБЕРЕГИ.

У вересні 2015 р. в час осіннього сонцестояння ми були вже на ладуванні коло села Киданівка, що на Богуславщині, де є із сотня курганів. Там я радо зустрів Раїсу Ткачук, якій подарував свою книжку “Красне. Красен. Красн”. У нашому колі, де розпалював багаття й збирався священнодіяти волхв Просяник, я помітив Віру, як вона розкладала на купці трави кольористі шеврони із моїми улюбленими кольорами для освячення. – Це для наших воїнів на Донбасі! – пояснила рідновірка.

Один із шевронів опинився в мене і я запам’ятав Вірине застереження не передавати його іншому, бо  це є персональний Оберег. І лиш в січні 2016 р. прийшла пора описати його в цій статті. Подивіться, ось він на світлині  коло кетяжка калини, а поруч  з-під снігу пробивається барвінок.

Два зелені Трисуття  ніби пливуть на жовто-блакитних смугах. Під ними у місці їх взаємодії утворилося БІЛЕ ЯЙЦЕ, як символ ЖИТТЯ. Жовта смуга символізує Світ Прави, блакитна смуга символізує світ Нави, а біле яйце не що інше, як зародок Світу Яви, в якому має народитися Життя.

Зародження Життя в динаміці

Побачене поєднання двох зелених Трисуть на тлі нашого жовто-блакитного прапора, на диво, включає в себе деякі із  попередніх розумінь нашого Герба. Сокіл (=Святий Дух) летить із Світу високих вібрацій (=Права) і зустрічається із Лебедем (=Боголюдина), який летить із Світу низьких вібрацій (= Нава). І Сокіл і Лебідь животворящі, а тому вони зелені. Вони взаємодіють і утворюють Явний Світ Життя (=Біле Яйце).

Як назвати побачене?

Може підійде назва ТВОРИМИР? Радійці, подавайте й свої назви!

               Хай же буде!
 

Після написаного

Я вдячний всім, хто сприяв появі оцього мого сьомого розуміння ГЕРБА, як символу початку Життя на Землі:

-Петру Матвієнку за постійне спонукання мене до творчості, особливо на конференціях БУТТЯ УКРАЇНЦІВ і на численних ЛАДУВАННЯХ;

-Ігорю Каганцю, який терпеливо і наполегливо провів на Народному Оглядачі 7 опитувань з приводу пошуку нової назви для ГЕРБА;

-Наталці Артанії, яка запропонувала подивитися на ГЕРБ, як на ЧАШУ Грааля;

-Василю Петришину, який уявив собі ГЕРБ як ПАРОСТОК  у Божих долонях;

-Володимиру Майбороді – вченому-агроному й керівнику Дослідницької лабораторії Третього Гетьманату за те, що  перший вислухав мене і після тривалої дискусії прихильно поставився до моїх ідей, а також іншим, наприклад, Доброславу Велесовому, за вчасно сказане добре слово…

Гравець: 
Анатолій Висота

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка