Важливість: 
3
Американці мають намір вдарити у два підприємства, котрі прокладають труби на дні Балтійського моря

Німецька щоденна фінансово-економічна ділова газета Handelsblatt пише, що Держдеп США опрацьовує план санкцій проти компаній, які будують російський газогін. А Німецьке зовнішньополітичне відомство бачить в американських санкціях спробу втручання США в європейську енергетичну безпеку.

Сполучені Штати Америки неодноразово заявляли про можливість «нанесення удару» по російсько-німецькому проекту, аби так підтримати європейську енергетичну безпеку, пише Польське радіо.

Американці мають намір передусім вдарити у два підприємства, котрі прокладають труби на дні Балтійського моря - це Allseas Group з осредком у Швейцарії та італійську компанію Saipem.

Газове сполучення між російським Виборгом та німецьким Грайфсвальдом має приблизно 1220 км і складається з двох гілок. У цілому планують прокласти 2240 км трубопроводів. На кінець попереднього тижня було встановлено вже 400 км труб. Водночас саме Allseas має виконати понад 90% робіт, пов’язаних із прокладання цієї газомагістралі.

Експерти, яких цитує Handelsblatt, погоджуються, що взявши на приціл Allseas, американці влучать у нервовий центр проекту. Це високоспеціалізоване підприємство, яке буде нелегко замінити.

«Насправді неможливо знайти відповідної заміни. І немає плану „Б”», - пише видання.

У зв’язку з цим, санкції проти компанії будуть загрозливими не тільки для неї самої, але для цілого проекту Nord Stream 2.

«Федеральний уряд (Німеччини) стурбований американськими намірами. Німецькі дипломати, спільно з міністром закордонних справ Гайко Маасом, намагаються вплинути на адміністрацію президента Дональда Трампа.

«Ми перебуваємо у постійному контакті зі США щодо Nord Stream 2. На усіх рівнях ми переконуємо, що Nord Stream 2 потрібно сприймати так, як ми – як економічний проект, що передусім може поліпшити безпеку постачань до Європи», - заявили в МЗС Німеччини.

Німецьке зовнішньополітичне відомство бачить також в американських санкціях спробу втручання США в європейську енергетичну безпеку.

Проект нового газового сполучення викликає багато розбіжностей не тільки на євросоюзному рівні, але у самій Німеччині. Багато німецьких оглядачів проти втручання США у німецьку та євросоюзну політику, але вони не мають сумнівів, що Nord Stream 2 – це потенційний козир Росії як у політичній, так і військовій сферах.

«Для Росії надходження від експорту газу необхідні для функціонування. А тому вона не може ризикувати тривалим загостренням конфлікту з Україною, що загрожуватиме транзиту сировини. У нерівній боротьбі, до якої Кремль змусив Київ, для України це певне страхування життя», - попередило 4 січня консервативне німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Однією з найбільших проблем, пов’язаних з Nord Stream 2, є позиція уряду Німеччини, а особливо Соціал-демократичної партії Німеччини (SPD), яка постійно повторює, що це виключно економічний проект.

Дискусія з явно хибними установками призвела до повернення історичної підозри, що Німеччина знову домовляється з Росією за рахунок своїх східних сусідів.

Наші інтереси: 

Так і є - Німеччина знову домовляється з Росією за рахунок своїх східних сусідів. Знаючи це, маємо це не допустити (і тільки США тут може нам допомогти).

Гравець: 
Олена Каганець

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка