Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Аматціемс – «Місто Сонця» в Латвії

Категорія:

Латвійський мільйонер реалізував в околицях міста Цесіс фантастичний проект. Викупивши 30 000 гектарів лісу в горбистій місцевості, він побудував «Місто Сонця», де діють особливі правила і люди ведуть зовсім інший спосіб життя.

Згідно з умовами проекту, всі будинки, а їх на території 300, зведені з екологічно чистих матеріалів. За кожним будинком закріплено ділянку від 0,4 до 1,3 га, на якій є невелике озеро та ліс.

Всі будинки в екопоселенні обладнані центральною каналізацією (вона прокладена спецтехнікою під корінням сосен і ялин), високошвидкісним Інтернетом і електроенергією. Обігріваються будинку в основному теплом від Землі – в кожному будинку є геотермальний тепловий насос зі свердловиною 90-100 м, що перетворює енергію Землі в теплоенергію. Цієї теплоенергії цілий рік достатньо для обігріву будинку та підігріву гарячої води. І тільки в холодні зимові дні жителі вдаються до розпалу каміна, яким оснащений кожен будинок.

З вікон кожного окремого будинку не видно інші будинки. Це стало можливо за рахунок горбистого рельєфу місцевості і грамотного планування.

У лісовому місті заборонені паркани. Це екологічно чиста зона з усіма наслідками, що випливають з цього, – по місту вільно розгулюють козулі та інша живність, і ніщо не повинно заважати їх переміщенню. З цієї ж причини в містечку заборонено утримувати на ланцюгу собак, які гавкотом можуть налякати диких, але нешкідливих тварин – собаки, за умовами селища, можуть знаходитися тільки в будинках.

Ініціатор проекту розповідає: "Ідея побудувати таке селище прийшла до мене в голову, коли я зрозумів, що хочу жити у власному упорядкованому будинку біля води, який розташований в мальовничому місці в лісі. Через що я створив Аматціемс, де сьогодні живе моя родина – я і мої діти й онуки, мої друзі та однодумці – люди зі схожими поглядами на життя, вимогами до місця проживання і навколишнього середовища.

Зізнаюся, що спочатку я створив проект з чисто егоїстичних мотивів – хотілося створити комфортне «середовище проживання» для себе коханого. За прикладом подібних селищ в інших країнах і на підставі мого особистого бачення того, як, живучи в облаштованому місці, можна бути в хороших стосунках з сусідами і природою, не порушувати життя диких тварин, і були розроблені Внутрішні правила селища.

Ці правила створені для людей, які поділяють моє бачення, людей, які не вважають ці правила забороною, людей, які готові до шанобливого ставлення до оточуючих – від дотримання тиші до утримання прилеглої території. Правила, наприклад, передбачають, що в межах селища у вечірній час і вночі не дозволяється шуміти, не дозволяється будувати паркани, а так само звертають увагу на те, що собака – друг людини, який не повинен сидіти на ланцюгу."

 

Підписуюсь на новини

Коментарі

Зображення користувача Павло Свищ.

приклад гідний наслідування

Суть в тому, щоб робити світ кращим, а близьких людей - щасливішими )

Зображення користувача Михайло Харачко.

Треба запозичувати досвід.

Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.

Зображення користувача Андрій Ясун.

А автами можна їздити?

Si vis pacem, para bellum

Зображення користувача Андерс Брейвік.

Розслабтеся-це тільки для "обраних".

Зображення користувача Миро Продум.

Трипільська цивілізація, заснована Ноєм-Рамою-Зіасудрою, також була для обраних в кількості 1900 осіб (населення першої вари - міста-держави, або агроміста).

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Андерс Брейвік.

Не путайте грішне з праведним, чому б і Вам місто не заснувати, а не розказувати, як було колись. Не накладайте тих, що з жиру бісяться на давніх землеробів.

Зображення користувача Миро Продум.

Питання заснування нових міст для духовних громад статне актуальним як тільки сформуються достатньо численні громади.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Цілком правильно і логічно - спочатку Громада, а потім місто. Місто будують оздоровлені мурахи! :)

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)