Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець

Альтернатива сервісам Google: каталог програм, пошта, хмарне сховище, документи, мапи, пошук

Категорія:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

В умовах зростаючої стурбованості щодо приватності в інтернеті, чимраз більше людей шукають альтернативи продуктам Google. І оскільки ви це читаєте, ми припускаємо, що ви один з них.

F-Droid (https://f-droid.org) – Найкраща альтернатива Google Play. Сервіс являє собою каталог FOSS (безкоштовне програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом) додатків для Android.

ProtonMail (https://protonmail.com) – Гідна заміна Gmail. Сервіс базується у Швейцарії і ним можна користуватися безкоштовно до досягнення 500 МБ.

MEGA (https://mega.io) – А цим сервісом можна замінити Google Drive. Компанія пропонує дуже доступні плани і 50 GB захищеного хмарного сховища безкоштовно.

CryptPad (https://cryptpad.fr) – Open-source альтернатива Google Docs. Весь вміст шифрується і розшифровується прямо в вашому браузері, тому навіть адміністратори сервісу не можуть його прочитати.

OsmAnd (https://osmand.net) – Безкоштовний додаток з відкритим вихідним кодом на заміну Google Maps. Працює як на Android, так і для iOS. Карти будуються на основі даних OpenStreetMap.

DuckDuckGo (https://duckduckgo.com) – Конфіденційний пошуковик, аналог пошукової системи від Google.  

Наші інтереси: 

Опановуємо сучасні технології. 

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Як придбати книгу «Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «Піраміда», 2017)

Насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну вартість, надіслати переказ на картку Приватбанку і повідомити ел. поштою своє...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.

Альтернативи Google Chrome:
Firefox
Brave
Opera
Ungoogled Chromium
Vivaldi

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Зірка Вітошинська.

Дуже цікаво і вчасно.
А як ці "альтернативи" працюють ?

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Зображення користувача Леонід Українець.

Firefox добре працює.

Зображення користувача Василь Свідомий.

1) F_Droid, звичайно, містить не все що Плей Маркет. Але основні потреби в програмному забезпеченні для Android задовільняє повністю. Та, крім того, не потрібно облікового запису для Android-ґаджета.

2) ProtonMail має подвійний захист: обліковий запис з паролем (як у всіх поштових клієнтах), а також пароль, власне, для поштової скриньки (тобто, якщо хакнуть пароль облікового запису, в скриньку не попадуть, тому що для неї є інший пароль).

3) MEGA не користувався (не було потреби).

4) CryptPad теж не користувався. Але дякую за інформацію, Ігоре. Треба спробувати.

5) OsmAnd користуюсь більше трьох років (кращого безкоштовного навігатора поки не зустрічав). Єдине, що в останніх версіях крім завантаження мапи країни треба вантажити ще й мапи областей (за виключенням невеликих країн). А це, зрозуміло, тягне за собою інтенсивне зменшення об'єму карти пам'яті у смартфоні (але добре, що програма дає можливість зберігати мапи на карті пам'яті. Тому що у багатьох програмах для навігації такої можливості немає).
Один мінус, що голосовий двигун для навігації українською трохи не доведений до ідеалу (тому користуюсь англійським). Хоча, можливо, в останній версії виправили (не перевіряв).
Ще один мінус, з котрим стикнувся в одному смартфоні старішого зразка - завантажується лише декілька карт безкоштовно. Хоча в мене такої проблеми немає (але програма вже у мене більше трьох років).

6) DuckDuckGo користуюся дуже давно. Можливо там база даних не така величезна як у Google, але він не нишпорить, як це робить Google. А також можна вибрати один з трьох рівнів пошуку: безпечний, помірний та вимкнено.

Firefox хороший браузер. Хто ним користується встановіть надбудову NoScript і побачите скільки прихованого сміття (і від Google, в тому ж числі) лізе з основним вебсайтом. З ним трохи важче відкривати сторінки (через блокування скриптів), але перевага в тому, що блокує всякий непотріб. І завжди можна надати, вибірково, повністю, тимчасово чи на постійній основі, доступ тим скриптам, при потребі.

А для більшої конфіденційності можна користуватись браузером TOR. Хоча є ймовірність, що деякі сторінки не відкриються. В основному, ті, що "поважають" вашу конфіденційність))).

Приблизно, якось так.

Зображення користувача Світ Зелений.

А ще є альтернативні пошукові системи і навіть створена в Україні Шукалка

#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.

Зображення користувача Зірка Вітошинська.

Протестував, Світе ?

Світ Зелений каже:
А ще є альтернативні <a href="https://www.ar25.org/article/poshukovi-systemy.html#simple-table-of-cont... class="bb-url" rel="nofollow">пошукові системи</a> і навіть створена в Україні <a href="https://shukalka.com/" class="bb-url" rel="nofollow">Шукалка</a>

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !