Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

12,6% опитаних українців – за російську мову в Україні

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

На запитання, який статус повинна мати російська мова в Україні, 66,1% відповіли, що російська мова має вільно використовуватися у приватному житті, але українська мова має залишатися єдиною державною.

17,9% вважають, що російська мова має отримати статус офіційної в окремих регіонах України, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Фонд "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва.

На запитання, чи порушують в Україні права російськомовних громадян, 10,1% відповіли, що постійно порушують, 26,3% - порушують в окремих випадках, 52,2% - не порушують, а 11,5% не змогли визначитися з відповіддю на запитання.

Крім того, на запитання, якою мовою респонденти переважно розмовляють удома, 36% відповіли, що російською мовою, 60,9% - українською мовою, 1,4% - іншою, а 1,6% не змогли визначитися з відповіддю.

На запитання, якою мовою респонденти переважно розмовляють на роботі/навчанні, 24,1% відповіли, що російською мовою, 57,2% - українською мовою, 16,2% - українською та російською однаково часто, 1,4% - іншою, а 1% не змогли визначитися з відповіддю.

Серед іншого на запитання, яку мову респонденти вважають рідною, 22% відповіли, що російську, 73,4% - українську, 1,7% - іншу, а 2,9% не змогли визначитися з відповіддю на запитання.

Дослідження проведене Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соцслужбою Центру Разумкова з 14 до 19 серпня 2020 року методом інтерв'ю "обличчям до обличчя" за місцем проживання респондентів. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що представляє доросле населення за основними соціально-демографічними показниками.

Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

В тему: 

Етнічні росіяни, які приїхали в Україну, хочуть відновлення СРСР

20% дорослого населення України симпатизує проросійським політикам – опитування

Якщо незалежність підтримують лише 72%, то решта – фактично не громадяни – Забужко

83% українців вважають себе патріотамиСеред старших і бідніших більше тих, хто не підтримав би сьогодні

 

Наші інтереси: 

Розуміємо, що в Україні зараз живуть 12% етнічних росіян. Продовжуємо популяризацію української мови, щоб етнічні росіяни та двомовні розмовляли українською.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Микола Стригунов.

Оксана Забужко права. Нажаль.

Якщо прагнеш чуда - створюй його!