Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська

Як позбутися стегнової грижі без ускладнень

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Дискомфорт в області стегон і в паху, хворобливі відчуття, припухлість з одного або з двох боків – усе це може бути симптомами стегнової грижі. Ця хвороба підступна тим, що вона розвивається дуже непомітно, але вилікувати її можна лише за допомогою хірургічного втручання. Якщо на неї не звертати уваги, можуть розвинутися супутні захворювання, важкі ускладнення – перитоніт, некроз і навіть септичне ураження кровоносної системи. Далі в нашому матеріалі про те, як позбутися стегнової грижі без ускладнень.

У кого з’являється стегнова грижа і як її діагностувати

Цю патологію здебільшого діагностують у жінок, старших за 40 років. Її появу та розвиток пояснюють надмірним підвищенням внутрішньочеревного тиску, слабкістю сполучнотканинних зв’язок. Спричинити таке утворення можуть невдало проведені операції з видалення пахових гриж. До речі, такі хвороби в літніх людей можуть розвиватися одночасно.

Виявити стегнову грижу складно: під час обстежень її плутають зі збільшеним лімфовузлом чи взагалі не помічають через надмірне ожиріння. Часто трапляється так, що її діагностують на стадії защемлення, коли стан розвитку захворювання загрожує життю людини. У такому випадку тільки екстрене хірургічне втручання може врятувати хворого.

Щоб підтвердити діагноз, фахівці використовують сучасні методи – УЗД і комп’ютерну томографію. Окрім підтвердження факту наявності грижі, роблять візуальну оцінку її розмірів, деталей проходження через стегновий канал, особливостей розташування судин. Усі ці параметри пізніше враховують у процесі планування операції.

Лапароскопія – сучасний і ефективний метод лікування стегнової грижі

Єдиний правильний спосіб вилікувати цю хворобу – позбутися її за допомогою оперативного втручання. Звісно, зробити це легше планово, поки не з’явилася важка симптоматика. Для цього сучасна медицина пропонує зробити лапароскопічну герніопластику. Цей метод є мало травматичним. Він дозволяє уникнути великої крововтрати й неестетичних шрамів.

Суть лапароскопії полягає в тому, що на животі в проблемній зоні роблять три проколи. Через них у черевну порожнину вводять необхідний інструмент, джерело світла і мініатюрну відеокамеру. Усі подальші дії хірург виконує під візуальним контролем. У ході операції через один із проколів заводять полімерну сітку й фіксують її так, що вона перекриває грижові ворота. Це не дозволяє стегновій грижі утворитися повторно.

Як сучасний метод, лапароскопічна герніопластика має такі переваги:

  • три невеликі проколи набагато швидше загоюються, ніж широкий розріз черевної стінки, який зазвичай роблять під час абдомінальної операції;
  • практично відсутні післяопераційні болі, що знижує кількість знеболюючих медикаментів, які призначають після втручання;
  • не вимагає цей метод і надмірного вживання антибактеріальних препаратів;
  • під час проведення застосовують не загальний наркоз, а спинномозкове знеболювання;
  • значно скорочується перебування в післяопераційній палаті інтенсивної терапії та стаціонарі (до 3 діб);
  • швидко відновлюється нормальне самопочуття та здатність до звичайної діяльності.

Єдине зауваження – лапароскопічну герніопластику не використовують, коли діагностують защемлення грижі, кишкову непрохідність. У такому випадку, щоб врятувати життя, треба виконати резекцію значних ділянок кишківника. 

 

Як обрати клініку

Щоб зберегти своє здоров’я та вилікувати хвороби, варто звернутися до професіоналів. У прогресивних клініках лікарі:

  • мають великий досвід практичної роботи;
  • забезпечують індивідуальний підхід до кожного пацієнта;
  • постійно вдосконалюються та розвиваються.

Саме таким медичним закладом є клініка Біляка. Тут забезпечують комфортні умови перебування й використовують найбільш сучасні методи лікування, поширені у західних країнах. Лікарі працюють на найновішому обладнанні, після виписки надають найдетальніші рекомендації щодо остаточної реабілітації.

Назавжди позбутися стегнової грижі у цій клініці абсолютно реально.

Наші інтереси: 

Здоров'я та знання.

Підписуюсь на новини