І
- А
- Б
- В
- Г
- Д
- Е
- К
- Л
- Н
- О
- П
- Р
- С
- Т
- У
- Х
- Ц
- Ч
- Я
Зображення користувача Леонід Українець.
Леонід Українець

Хрестос

Ісус Хрестос – видатний релігійний учитель, перша людина нового виду, продовжувач первісної арійської традиції, засновник хрестиянства. Народився 25 грудня 1-го року до нашої ери в Назареті, провінція Галілея. Був убитий шляхом розп’яття 23 березня 31 року нашої ери, воскрес із мертвих 25 березня того ж року. Дата наступного переходу в інший світ та місце поховання тіла наразі не відомі широкому загалу.

Батьками Ісуса були святі Йосип та Марія. Цілком можливо, що вони, хоча й проживали в Галілеї, але походили з іншої місцевості, бо Ісус, крім гелленської мови, користувався також і особливою мовою, не зрозумілою іншим. Його батьки були його першими вчителями, а пізніше стали його учнями, відігравши також важливу роль у воскресінні.

На основі свідчень сучасників, найдавніших портретів Ісуса та аналізу плащаниці, в котру Хрестос був загорнутий після розп’яття можна зробити висновок, що він був людиною високого зросту (приблизно 180 см), атлетичної тіло будови, мав правильні риси обличчя та блакитні очі.

Імення Ісус отримано при народженні. Ім’я Хрестос – є духовним і означає поєднання в одній особі хорошого і стійкого.

Свою діяльність в якості учителя розпочав після сорокаденного голодування та усамітнення. Першими учнями Ісуса стали Андрій, Симон (ще відомий під ім’ям Петро), Яків та Іван (улюблений учень). Після вчинення дива на весіллі в Кані Галілейській здійснив багато зцілень. Вершиною його діяльності в якості проповідника вважається Нагірна проповідь. Проповідь розпочинається із заохочення до праведності:

Щасливі скромні, бо їхнє Царство Боже.
Щасливі лагідні, бо вони успадкують землю.
Щасливі засмучені існуючим станом, бо вони отримають допомогу.
Щасливі голодні та спраглі праведності, бо вони наситяться.
Щасливі милосердні, бо вони зазнають милосердя.
Щасливі чисті серцем, бо вони побачать Бога.
Щасливі миротворці, бо вони синами Божими стануть.
Радійте й веселіться, бо нагорода ваша велика.


В ході проповіді була також проголошена основна молитва хрестиянства:
Отче наш,
Що єси на небесах!
Хай святиться ім’я Твоє!
Хай прийде царство Твоє;
Хай буде воля Твоя
Як на небесах, так і на землі.
Хліб наш насущний дай нам днесь,
І відпусти нам борги наші,
Як і ми відпускаємо боржникам нашим.


А також сформульовано золоте правило етики: «Усе, що ви бажаєте, щоб люди вам чинили, те ви чиніть їм».

Після оголошення Нагірної проповіді, котра мала суспільний резонанс, Ісус продовжував зцілювати хворих і мертвих та залучати нових учнів. Одним із методів навчання мудрості було повчання у вигляді притч. Найголовнішими серед них є притча про сіяча, про пшеницю і кукіль.

Своєю діяльністю Хрестос підривав авторитет іудейських лідерів, особливо тих, хто належав до секти фарисеїів. Тому вони шукали можливості вбити його. Після того, як єврей Іуда зрадив свого учителя, Ісус постав перед судом Пилата – правителя Юдеї, призначеного Римом. Пилат, не знайшовши провини, не бажав засуджувати Ісуса. Але Ісус не намагався виправдатись і уже приготувався до смерті, бо твердо знав, що воскресне. Після воскресіння Хрестос набуває певних додаткових надзвичайних здібностей та оголошує пророцтва про майбутнє хрестиянської громади.

Є ще й багато іншого, що зробив Ісус, та якби воно було записане кожне зокрема, то, на думку одного з євангелистів, й самий світ не вмістив би написаних книг. Основним джерелом відомостей про Ісуса Хреста є "Євангеліє".

Джерела

1) Стаття з вікіпедії

Теги: 
релігія