Важливість: 
4
Види систем опалення приватного будинку

Які бувають види опалення для приватного будинку та який вид кращий для вас? У цієї статті ми розглянемо найбільш популярні та сучасні типи опалення.

Виробники надають власникам приватних будинків широкий вибір системи опалення, без якої неможливо обійтися в холодну пору року. Кожна запропонована варіація має свої особливості й характеристики, відрізняється потужністю та вимогами. Це дозволяє споживачу підібрати оптимальний варіант для себе, ґрунтуючись на своїх перевагах. Вибираючи системи опалення приватного будинку, необхідно орієнтуватися на особливості монтажу, навантаження, нормативи експлуатації та нюанси функціонування. Дуже важливо заздалегідь продумати, спланувати та правильно підібрати обладнання, здатне повністю задовольнити потреби мешканців будинку. Щоб більш детально розбиратися в системах, компанія Здоровий клімат підготувала оглядову статтю, в якій перераховані основні види опалення.

Сучасні види опалення приватного будинку

Серед сучасного обладнання, створеного для опалення приватного будинку, найбільш поширеною та актуальною є водяна конструкція. Сьогодні така техніка має різні модифікації, які відрізняються між собою експлуатаційними особливостями, технологією функціонування, типом монтажу, потужністю. Серед найпоширеніших на ринку можна виділити:

 • Водяні системи;
 • Обігрів площі за допомогою нагрівання повітря;
 • Електричні радіатори.

Водяні системи

Система являє собою класичну та популярну схему, яка складається з радіаторів, труб і котла. Принцип роботи системи простий: за допомогою котла нагрівається вода до заданої температури. Насос ганяє воду по закритому контуру, нагріваючи труби й радіатори, які в свою чергу нагрівають повітря в будинку.

Існує кілька видів котлів:

 • Твердопаливний різних варіацій. Сировиною для нагріву води є дрова, вугілля та інші тверді види палива. Сучасні моделі можуть бути автоматизовані та самостійно регулювати частоту подачі сировини, температуру;
 • Газові прилади. Найпростіший вид техніки. Працює без втручання людини, але вимагає наявність газової магістралі поблизу будинку;
 • Електричні котли. Екологічний та ефективний тип пристрою. Однак передбачає великі витрати електроенергії, що знижує раціональність придбання пристрою в даний час;
 • Котли на рідкому паливі. Найбільш ефективний тип котлів з точки зору теплової віддачі. Однак вимагає підвищених заходів безпеки для зберігання сировини. Такі котли - найдорожчі.

Обігрів приміщення повітрям

Система опалення передбачає прогрів повітря, який, циркулюючи в приміщенні, витісняє собою холодні маси. Постійна циркуляція повітря забезпечує комфортні умови для проживання і здатна підтримувати оптимальний мікроклімат в приміщенні. З точки зору функціонування виділяють примусовий і природний тип роботи.

Система вимагає проектування та має специфіку експлуатації. Зокрема, існує висока ймовірність порушення системи через проникнення в будинку холодного повітря через відкриті вікна та двері. Найчастіше система працює за допомогою газових або твердопаливних котлів.

Електричні радіатори

Найпростішим та ефективним способом опалення приватного будинку або котеджу є електричні радіатори. На ринку представлений широкий асортимент моделей техніки з різною потужністю, принципом функціонування. До основних переваг системи можна віднести:

 • безпеку експлуатації;
 • гігієнічність;
 • високу ефективність;
 • простоту використання.

До мінусів відноситься необхідність надійної проводки, здатної витримати високі навантаження електрики, а також велике споживання енергії.

Вибираючи систему опалення для свого приватного будинку, рекомендуємо звернутися до фахівців за допомогою. Перед покупкою техніки необхідно проектування системи для забезпечення повної безпеки будинку та високу ефективність опалення.

Наші інтереси: 

.

Гравець: 
Богдан Лакомський

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка