Зображення користувача Богдан Лакомський.
Богдан Лакомський

Принцип роботи об'ємного дозатора

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

Один з найбільш важливих агрегатів на будь-якій фасувально-пакувальній лінії — дозатор. Адже саме від цього пристрою залежить підтримання безперервного фасування і упаковки продукції, та швидкість виконання цих двох операцій.

Що представляє собою це обладнання, за яким принципом воно працює, де застосовується і які переваги з недоліками має. Давайте розбиратися.

Дозатор: що собою представляє і за яким принципом працює

Дискретний дозатор FlexN10SДозатор — мірний агрегат, який повинен відміряти зазначену дозу певної речовини. Дозатори зустрічаються повсюди (не тільки в промисловій галузі, а й у побуті): кухонні ваги, мірні ложки і стакани і т.п. На виробництвах застосовуються спеціальні дозатори, які відносяться до напівавтоматичних або автоматичних (ручна праця виключається по максимуму, адже в такому випадку буде невигідно використовувати ці агрегати).

Існує кілька різновидів дозуючих пристроїв, але ми розглянемо об'ємні дозатори, які користуються найбільшою популярністю і відрізняються масою переваг перед іншими пристроями аналогічного типу.

Особливості об'ємного способу дозування

Об'ємний метод дозування базується на принципі заповнення речовиною певної ємності, при якому для вимірювання використовуються літри, квадратні сантиметри і інші міри обсягу. Як правило, цей метод дозування використовується при роботі з різними рідинами, газоподібними і пастоподібними продуктами, сипучими речовинами.

Об'ємний дозатор — мірний агрегат, який виконує дозування необхідного об'єму речовини за принципом заповнення вільного простору в ємності. Іншими словами, об'ємний дозатор — стакан, в процесі заповнення якого відбувається об'ємне дозування. Найпростіший приклад — засипання гречаної крупи в банку з чашки в 250 мл. Погодьтеся, буде дуже дивно, якщо хтось почне використовувати ваги для вирішення такого завдання.

Промислові об’ємні дозатори працюють за таким же принципом:

 1. В барабані агрегату знаходиться набір спеціальних «стаканів».
 2. З одного боку вони заповнюються певним продуктом.
 3. З іншого боку цей продукт надходить в пакувальний автомат.
 4. Доза продукту буде дорівнює обсягу «стакану», який розташований в барабані.

Принцип роботи пристрою

Дискретний дозатор FlexN10SMТак як найбільш поширені напівавтоматичні дозуючі пристрої об'ємного типу, як приклад розберемо їх принцип роботи:

 1. Оператор установлює порожню ємність на позицію розливу.
 2. Одноразово вказується необхідний показник дозування.
 3. Устаткування запускається за допомогою важеля (педалі, кнопки і т.п.).
 4. Ємність заповнюється продуктом до необхідного об’єму.
 5. Оператор прибирає ємність з розливним позиції і відправляє по лінії далі.

Застосування такого обладнання — вірний крок на шляху до ефективної автоматизації всього виробництва. Також це рішення дозволяє пристойно економити на всіх виробничих процесах.

Галузі застосування, плюси і мінуси

Об'ємне обладнання для дозування різних продуктів можна зустріти на виробничих потужностях в найрізноманітніших галузях:

 • агрохімії;
 • косметології;
 • хімічній промисловості;
 • автомобільній хімії;
 • харчовій промисловості;
 • фармацевтиці;
 • і т.п.

Переваги і недоліки

Серед позитивних сторін методу:

 1. Простота конструкції обладнання. Як ми вже говорили, класичний варіант об'ємного дозатора виконаний у вигляді барабана з «стаканами» — мірними ємностями. Ці ємності по своїй конструкції складаються з 2-х частин, які можуть переміщатися відносно одна одної, що дозволяє їм збільшувати або зменшувати необхідний обсяг дозування. Також в конструкції такого устаткування присутні додаткові допоміжні деталі: електричний привід, механізми регулювання та інші елементи.
 2. Вельми висока продуктивність. Незважаючи на просте конструктивне виконання, об'ємні дозатори здатні швидко наповнювати тари необхідним продуктом — продуктивність складає близько 40-а доз в 60 секунд (цей показник може варіюватися в залежності від конкретного типу агрегата).
 3. Невелика ціна. Обумовлена вона тією ж простою конструкцією, а також використанням в ній доступних та недорогих матеріалів.

Дискретний дозатор FlexN10Sx2Важливо розуміти, що на ринку представлено безліч дозаторів від різних виробників. І часом досить важко вибрати якийсь ідеальний варіант для свого виробництва. Оптимальне рішення — звернутися в компанію flexmash.com, яка пропонує серію якісних, надійних, сучасних і високопродуктивних об'ємних дозаторів. Зрозуміло, вони відрізняються ще й доступною вартістю.

Серед негативних сторін виділяються:

 1. Та ж проста конструкція. Так, одночасно її можна вважати і плюсом, і мінусом. І недолік полягає в тому, що такі пристрої придатні для роботи з набором лиш певних тар (наприклад, можуть працювати виключно зі стіками, саше і дой-паками). Але, як правило, виробництва працюють з якимось одним продуктом і такий мінус можна вважати умовним.
 2. Важко забезпечити максимально високу точність дозування. Через фізико-хімічні властивості сипучих продуктів (ступінь ущільнення, вологість, фракційність і т.п.) досить складно забезпечити їх максимальну точність фасування на об'ємному дозуючому обладнанні. Але знову ж таки — цей недолік справедливий лише для тих підприємств, які працюють з різними за своїми характеристиками продуктами.

Оптимальне рішення для будь-якого виробництва - серія дозаторів FlexN

Ця лінійка дозуючого обладнання складається з напівавтоматичних пристроїв і використовується для роботи із в'язкими і рідкими продуктами. Розроблено ці рішення спеціально для дрібних і середніх виробництв. Відрізняються невеликими габаритами, завдяки яким агрегати можна швидко «вбудувати» в будь-яку виробничу лінію. Кожен пристрій з серії FlexN обладнаний самовсмоктувальним насосом, що дозволяє використовувати його без необхідності підключення додаткового обладнання для подачі продукту. Крім того, виробник серії пропонує різні комплектації цих пристроїв, «заточені» під конкретну промислову галузь.

Наші інтереси: 

.

Підписуюсь на новини

Останні записи