Зображення користувача Чарльз Бейл.
Чарльз Бейл
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Як правильно підготувати дитину до школи?

Батьків дошкільнят часто хвилює питання, як підготувати свою дитину до школи. У даному випадку потрібно знати, що будь-яка школа поблизу місця проживання повинна приймати всіх дітей, адже чітко визначених вимог при вступі немає. Однак буває й так, що кількість місць у школі обмежена, або школа надає поглибленні знання з певних предметів та ставить високі вимоги до майбутніх школярів. У такому разі дитина має мати певні знання та навички для співбесіди при вступі в таку школу.

Батьки, звичайно, можуть займатись зі своїми дітьми самостійно, розвиваючи їхні базові знання та навички. На жаль, не завжди є можливість та достатньо часу для цього. Тоді багато батьків звертаються до вчителів або організацій, які проводять курси підготовки дітей дошкільного віку. Також у деяких школах доступні підготовчі класи. Їхня перевага в тому, що дитина уже може частково адаптуватись до шкільних умов та познайомитись і звикнути до майбутніх однокласників.

Говорячи про переваги індивідуальних занять з репетитором або вчителем чи курсів підготовки, то слід зазначити, що більший ефект в отриманні знань та навичок отримується при роботі педагога безпосередньо з однією дитиною. У групових заняттях дитина також отримує необхідні знання, а також звикає до роботи в колективі.

Як підготуватися до початкових класів?

Якщо групові курси для дітей обрати не так важко, то вибирати вчителя для індивідуальних занять потрібно дійсно обережно та ретельно. Дуже зручним сервісом для вибору вчителя молодших класів є сайт BUKI. На ньому зареєстровані близько 10 тисяч вчителів та репетиторів з різних міст України. Для відвідувачів сайту є можливість обрати відповідного вчителя за ціною та місцем проживання. Також доступні і відгуки про спеціаліста, що теж допомагає при виборі.

Аби дізнатись, чи готова дитина до школи, чи володіє вона необхідними знаннями і навичками, слід знати, які ж бувають вимоги до дітей дошкільного віку. Такі критерії відбору дітей формальні, можна виділити головні:

• Пам’ять. Дитина має пам’ятати, як її звати, своє прізвище, вік, день народження, імена батьків, їхні професії, домашню адресу, назви деяких країн та столиць. Також слід знати на пам’ять кілька віршів, уміти запам’ятовувати картинки.

• Знання навколишнього світу. Загальні знання про природу: пори року, час доби, дні тижня, дикі та свійські тварини, деякі рослини.

• Уміння узагальнювати. Групувати предмети відповідно до загальної ознаки і називати те, що їх об’єднує. Розрізняти живе та неживе, жіночий та чоловічий роди.

• Фонетичні знання. Знаходити слова із певним звуком. Поділяти слова на склади.

• Мова. Уміння відповідати на питання, задавати їх. Переказувати невеликі оповідання, розуміти їх.

• Математичні навички. Уміти рахувати принаймні до 10 та у зворотному порядку, співвідносити цифру та реальну кількість предметів та знати базові геометричні фігури. Перевагою буде вміння виконувати елементарні математичні дії .

Зрозуміло, що вступ у школу для дітей дуже важливий етап їх розвитку. Від цього залежить їхнє подальше життя та навчання. Крім того, для дитини важливо бути готовою до школи психологічно та бути вмотивованою до навчання та роботи на заняттях.

Індивідуальна підготовка із вчителем допоможе частково забезпечити психологічну готовність у такому разі. Саме так майбутній школяр отримає справжню підготовку: уміння розуміти питання, шукати відповіді, залишатись спокійним і знаходити вирішення будь-якої проблеми.

Наші інтереси: 

:)

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Передчуття Великого джигаду

Фільм і роман «Дюна» як війна людей і психопатів – три вибухові ідеї таємного послання Френка Герберта

Моад’Діб став рукою Господньою – і пророцтво вільних справдилося. Моад’Діб приносив мир туди, де була війна. Моад’Діб приносив любов туди, де панувала ненависть. Він повів свій народ до справжньої...

Останні записи