Зображення користувача Богдан Лакомський.
Богдан Лакомський

Порядок створення ОСББ та користь від їх діяльності

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

Сьогодні можна часто бачити, що багатоквартирні будинки, які обслуговуються працівниками ЖЕКів, знаходяться в незадовільному стані: сірі, неохайні під’їзди, згорівші лампочки, недоглянуті газони і клумби. Однак останнім часом все більше мешканців багатоповерхівок надають перевагу новому виду керування власністю – ОСББ. За допомогою об’єднання співвласників багатоквартирного будинку люди перестають бути залежними від ЖЕКів та налагоджують догляд за будинком, прибудинковою територією та всіма витратами самостійно.

Обєднання співвласників багатоквартирного будинку

Після створення ОСББ кожен мешканець будинку має змогу контролювати витрати на утримання багатоповерхівки та території навколо. Таким чином усі кошти використовуються максимально ефективно. Також кожен член ОСББ має право голосу на зборах та має змогу висловлювати власну ініціативу, яка легко може бути втілена в життя. Слід зауважити, що таке об’єднання є демократичним: все вирішується шляхом голосування.

Яким чином кожен мешканець будинку може контролювати витрати?

Сьогодні існує спеціалізований веб-сервіс «ОСББ 365». Після створення ОСББ є можливість зробити персональний сайт з особистим кабінетом для голови об’єднання та мешканців. Саме за допомогою цього сайту всі члени об’єднання мають змогу отримувати сповіщення про витрати, звіти по будинку та брати участь у керуванні об’єднанням. Інформування мешканців будинку відбувається автоматично.

На сервісі «ОСББ 365» голова та мешканець мають багато можливостей. Голова ОСББ може:

1. нараховувати квартплату;

2. розсилати квитанції;

3. планувати ремонтні роботи в будинку;

4. інформувати мешканців про витрати на утримання будинку;

5. вести облік коштів.

Мешканець будинку може:

1. контролювати витрати;

2. перевіряти результативність робіт;

3. контролювати баланс виплат та витрат;

4. переглянути історію нарахувань та виплат у своїй квартирі;

5. сплачувати послуги та внески до організації.

Також для всіх охочих веб-сервіс надає необхідну ретельну інформацію, як користуватись даним інтернет-ресурсом.

Як створити ОСББ?

З першого погляду процес створення ОСББ може показатись нескладним, але є певні труднощі, які стосуються оформлення необхідних документів. Перш за все, ініціативним особам слід вивчити усі нормативно-правові документи, які регулюють створення таких організацій. Іноді потрібна й юридична допомога від спеціаліста. Однак на веб-сервісі «ОСББ 365» кожному доступні всі зразки документів та весь порядок реєстрації об’єднання як юридичної особи.

Згідно з офіційним порядком процес створення ОСББ складається з таких етапів:

1. створення «ініціативної групи»;

2. створення переліку власників;

3. підготовка статуту;

4. скликання установчих зборів;

5. проведення установчих зборів:

6. письмове опитування;

7. обрання правління;

8. державна реєстрація.

Ніколи не пізно змінити ситуацію, якщо обставини того й вимагають. Зміни на краще тільки й тоді відбудуться, коли буде докладено певних зусиль, а спільна справа буде продуктом колективної та дружньої співпраці.

Наші інтереси: 

Опановуємо науку самоврядування. 

Підписуюсь на новини

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.

На прикладі будинку, в якому проживаю вже трохи більше 44 років, можу сказати, що створення ОСББ нам нічого не дасть!!

Почну з того, що тарифи на опалення, газ, воду холодну і електрику від ОСББ не залежать. Це централізоване постачання.

Фактично ОСББ може тільки займатися прибиранням прибудинкової території, вивезенням сміття і, в певній мірі, ремонтом (за який теж треба платити).

(В новому будинку ремонт незначний, а у будинку, який введено в експлуатацію в кінці 1950-х?)

Можливо вдасться зекономити на вищевказаному (прибирання прибудинкової території і вивезенням сміття). В той же час, утримання ОСББ потребує оплати персоналу (на шару ніхто працювати не буде).

Ще одна проблема, це заборгованість багатьох квартир по оплаті. У нас біля під'їзду періодично вивішують списки боржників, в яких приблизно перебуває 15% - 20% мешканців. І у деяких борги складають від 3-з тисяч до 7 тисяч гривень.

Величезною проблемою є парковка автомашин у дворі. У нашому дворі щодобово ночують близько тридцяти (!) авто, і не з дешевих. Також є більше десятка собачників. Коли якось на дворових зборах я підняв питання: чому я та інші мешканці, які не мають авто і собак, повинні платити за прибирання прибудинкової території нарівні з тими, хто паркує авто у дворі, - піднявся страшний гвалт!

Таким чином, перш ніж створювати ОСББ, необхідно зробити повний економічний розрахунок! І не на місяць-два, а на декілька років.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Ігор Каганець.

Мабуть, треба спочатку зібрати однодумців в одному будинку, а вже потім з ними створювати ОСББ. Тобто це справа на далеку перспективу.

Проте може бути цікаво зайнятися самим процесом створенням ОСББ - з дослідницькою метою, а також для того, щоб познайомитися з сусідами. Якщо знайдеш хоч одного дрруга, то можна вважати, що зусилля окупилися.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Володимир Федько.

Найбільша цінність у житті - це час!
Витрачати його на "вивчення" проблем, які не мають практичного значення недоцільно.

У своєму під'їзді з знайомий з мешканцями всїх 9 квартир (в під'їзді 10 квартир). Більш-менш товариські стосунки підтримую з чотирма. Двоє абсолютно неадекватні, ні з ким не вітаються!

Спроби створити демос для вирішення побутових проблем під'їзду провалилися на стадії розмови!.. Коли ставили електронний замок, то один мешканець категорично відмовився платити. Ледве домовилися з фірмою.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!