Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська

Штори плісе: цікаве рішення для вашого вікна

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Якщо класичні штори набридли, неповторний інтер’єр можете створити за допомогою унікального рішення – штор плісе.

Штори плісе купити можна в більшості магазинів, які спеціалізуються на продажу моделей для захисту будинку від сонця. А якщо виберете штори-плісе вони допоможуть створити неповторний інтер'єр. Завдяки великій щільності пошкодити подібні штори досить важко. Потрібно докласти зусилля, щоб залишити помітний слід на покритті. Але бажано розуміти, що подібні штори можуть мати певні особливості, які вплинуть на якість вибору.

Особливості дизайну штор плісе

Зовнішній вигляд штор плісе сильно нагадує звичайні жалюзі, хоча їх конструкція все ж досить сильно відрізняється. І це можна помітити практично одразу після того, як придивитесь до них більш уважно. В першу чергу дуже сильно відрізняється конструкція, але можна виділити і інші особливості:

 • в якості сировини використовується тканина або папір, завдяки чому конструкцію стає набагато легшою, а отже, її використання є практичним;
 • завдяки легкості збільшується кількість доступних варіантів кріплення, завдяки чому їх можна фіксувати не тільки до віконного отвору, але і до стелі;
 • конструкцію можна буде повішати на вікно практично будь-якої форми;
 • конструкція суцільна, тому вона не залишає щілин, тому забезпечує більш якісний захист;
 • закриття і відкриття штор плісе можна регулювати декількома способами, що відкриває перед власником дому можливість обрати той, який підходить саме йому;
 • штора може відкрити ту частину вікна, яку потрібно людині, наприклад, зверху або знизу;
 • штора досить компактна, і в зібраному вигляді не займає більше ніж 6 см, тому природне освітлення зможе спокійно проникати в приміщення;
 • матеріал обробляють спеціальною сумішшю, яка не дає тканині вигорати і створює бар’єр для накопичення пилу.

Іншими словами, штори плісе можуть стати дійсно ефективним способом захистити свої вікна від прямих сонячних променів на той момент коли такий захист потрібен.

Способи регулювання штор плісе

Для того щоб штори виконували свою основну функцію їх потрібно вчасно закривати та відкривати. Це можна зробити різними методами, оскільки, як уже говорилось, ця модель відрізняється універсальністю.

Штори плісе можуть регулюватись різними способами:

 • Ручним методом. Звісно, вам не буде потрібно самим складати конструкцію в ту форму, яку вона має прийняти. Для цього використовуються спеціальні механізми, які складаються з ланцюжків, шнурків та способів їх пересування.
 • Дистанційно. В якості елементу управління використовується пульт та електропривід. Він приводить штору в рух простим натиском пальця на кнопку. Не потрібно вставати та виконувати якісь інші рухи. За вас все зробить електроніка.

Не залежно від того, який спосіб управління був обраний, система штор плісе не дає кімнаті занадто перегріватись, навіть якщо вікна виходять на сонячну сторону. Просто автоматизована конструкція значно економить час та зусилля.

Види штор плісе

Частіше всього штори класифікують залежно від матеріалу з якого ті зроблені. Можна виділити декілька видів:

 • Тканина. Такий варіант вважають найбільш практичним в першу чергу через велику кількість моделей. Вони можуть бути додатково класифіковані залежно від світлопроникності, забарвлення або фактурності. Завдяки такому різноманіттю можна буде обрати штори для будь-якої кімнати. До того ж тканинні моделі доволі міцні. Особливо якщо до експлуатації їх обробили спеціальним складом.
 • Папір. Штори плісе такого формату виготовляють не з простого паперу, а міцного. Звісно, навіть дуже міцний папір своїми властивостями буде значно уступати тканині. Також вони мають певні обмеження і не використовуються в кімнатах з підвищеним рівнем вологості (ванній та кухні). Хоча можуть цілком спокійно використовуватись для спальні, вітальні, кабінету та не тільки.

Звісно, окрім вологи потрібно обережніше використовувати конструкцію біля відкритого вогню, тому від свічок на підвіконні краще відмовитись. Хоча це правило стосується не тільки паперових, але і тканинних конструкцій.

Наші інтереси: 

Сучасний інтер'єр.

Підписуюсь на новини