Олена Каганець's picture
Олена Каганець
  • Visits: 0
  • Hits: 0

Російськомовних Москва вважає своєю власністю, а російську мову просуває в пакеті з лояльністю до імперії

Категорія:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Росія примудрилася перетворити закордонні «російські школи» на фабрики «російських людей», які зобов'язані бути в опозиції до своєї держави, до її історії та мови. Кремль використовує їх як важіль тиску та шантажу.

Володимир Путін повідомив, що Росія стикається зі спробами "безцеремонно скоротити простір російської мови у світі" і звинуватив у всьому "печерних русофобів" і державну політику окремих країн. Пообіцяв боротися.

Сучасний Кремль продає російську мову як пакетний товар. У комплекті з нею іде лояльність до імперії, солідарність з російським трактуванням історії та латентне антизахідництво, - пише Павло Казарін для "Крим.Реалії".

Якщо ж йдеться про сусідів Росії, то російська мова постачається сюди як привід для вторгнення: будь-який носій оголошується російською власністю, яку Москва зобов'язана захищати.

Росія примудрилася перетворити закордонні «російські школи» на фабрики «російських людей», які зобов'язані бути в опозиції до своєї держави, до її історії та мови. Кремль спершу заганяє їх у мовне гетто, відрізає їм шляхи для інтеграції в суспільство, а потім використовує як важіль тиску та шантажу. Те, що могло стати інструментом «м'якої сили», Москва вважає за краще використовувати як привід для застосування сили грубої.

Англійська мова ‒ це мова науки та бізнесу, подорожей і спілкування. Її вчать для того, щоб отримати путівку в життя. А російську мову Росія примудрилася перетворити на зброю. І немає нічого дивного в тому, що в сусідніх країнах намагаються захищатися не стільки від самої мови, скільки від усього того, що Росія намагається постачати разом з нею в межах «пакетної пропозиції».

Причому ця доля спіткала не тільки мову.

Сучасна Росія намагається загнати під рушницю всіх класиків без винятку. Мовляв, якщо хочеш захоплюватися Чеховим і Чайковським ‒ будь добрий радіти Криму, Донбасу та шанувати скріпи. Хочеш захоплюватися Гагаріним і Менделєєвим ‒ звикай молитися на цегляні стіни Кремля і тих, хто в них лежить. Любиш Станіславського та Меєрхольда ‒ люби ще й Радянський Союз, патріарха Кирила та «Единую Россию».

Наші інтереси: 

Говорити в Україні українською мовою означає триматися подалі від русского міра.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Comments

Зірка Вітошинська's picture

Дякую, Олено.

А що означає "скріпи" (шанувати скріпи") ?

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Ігор Каганець's picture

Москальське "скрєпа" - це те, що тримає в купі. Така собі велика канцелярська скріпка або скоба.

Зірка Вітошинська wrote:
Дякую, Олено.
А що означає "скріпи" (шанувати скріпи") ?

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зірка Вітошинська's picture

Дякую, Ігоре: тепер розумію, чому слово "скрєпа" часто вживають москвомовні блогери: бож саме поняття "скріплених рабів-бандитів" - московське.
І добре, що пояснення московської ментальности всебільше доноситься !

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Арсен Дубовик's picture

Додам до Ігоревої відповіді.
Скріпами "русского міра" є: "русскій язик"(московитська мова), "православіє"(КГБешне іудухрістіанство), і, звичайно ж, міф про "Москва - трєтій Рім"("а чєтвьортому нє бивать"), міф про "агрєссію Запада" тощо.
І ще один момент. Скріплені канцелярською скріпкою папери під час падіння зі столу легко можуть розлетітися в різні боки. Тому, названі "духовниє скрєпи русского міра" - це скоріше біндер-скріпка (біндер-затискач), а не скріпка (https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%96%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%80#). Тримає стос паперу міцніше і "куди більшої товщини, аніж канцелярська скріпка".

Зірка Вітошинська wrote:
Дякую, Олено.
А що означає "скріпи" (шанувати скріпи") ?

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зірка Вітошинська's picture

Дякую за доречний додаток, Арсене!

Вміст штучного й брехливого московського "скріплення", побудованого на "глиняних ногах"

- це антитеза нашої природньої тези "сокупії",

що сягає Арійської традиції
https://www.ar25.org/node/38247
https://www.ar25.org/node/38662

Арсен Дубовик wrote:
Додам до Ігоревої відповіді.
Скріпами "русского міра" є: "русскій язик"(московитська мова), "православіє"(КГБешне іудухрістіанство), і, звичайно ж, міф про "Москва - трєтій Рім"("а чєтвьортому нє бивать"), міф про "агрєссію Запада" тощо.
І ще один момент. Скріплені канцелярською скріпкою папери під час падіння зі столу легко можуть розлетітися в різні боки. Тому, названі "духовниє скрєпи русского міра" - це скоріше біндер-скріпка (біндер-затискач), а не скріпка (<a href="https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%96%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%80#" rel="nofollow">https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%96%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%80#</a>). Тримає стос паперу міцніше і "куди більшої товщини, аніж канцелярська скріпка".
Зірка Вітошинська каже:<blockquote class="bb-quote-body">Дякую, Олено.
А що означає "скріпи" (шанувати скріпи") ?</blockquote>

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Андрій Ясун's picture

Особисто в мене, слово "скріпи" викликає асоціацію із словом "закреп", тобто непрохідність. В Мордорі ж, це щось дуже величне. Що саме конкретно це означає, я не знаю. Та й не дуже прагну взнати.

Si vis pacem, para bellum