Оксана Колосовська's picture
Оксана Колосовська

В Німеччині почали продавати системи для автономності будинків на основі сонячної енергії і водню

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Німецька компанія почала приймати замовлення на компактні системи, призначені для забезпечення повної цілорічної енергетичної автономії індивідуальних і двоквартирних житлових будинків. Продукт під назвою «Picea» включає в себе набір пристроїв, необхідних для повного енергозабезпечення домогосподарства на основі сонячної енергії і водню.

Система складається з паливного елемента, за допомогою якого взимку виробляється електрична і теплова енергія та електролізера, що призначений для перетворення сонячної енергії в водень влітку.

Також вона містить акумулятори для зберігання сонячної електроенергії протягом доби ємністю 25 кВт*год, сонячний контролер, інвертор, сезонний накопичувач енергії (балони з воднем) ємністю 350-1000 кВт*год електроенергії, накопичувач теплової енергії (бак з гарячою водою), вентиляційну установку з рекуператором тепла і вологи (ефективність теплообміну – 93%) та систему управління. 

Влітку будинок забезпечує електроенергією сонячна електростанція в поєднанні з акумуляторами, а надлишки енергію йдуть на виробництво водню. Взимку водень використовується для виробництва електроенергії і тепла за допомогою паливного елемента. Більш того, волога, що виділяється при роботі, також використовується для зволоження повітря в приміщеннях в зимовий період. 

Принцип роботи системи зображений на малюнку:

Picea відрізняється своїми компактними розмірами – обладнання займає всього три квадратних метри в приміщенні, а також 4-7 м2 зовні – для ємностей з воднем. Система здатна видавати 8 кВт потужності постійно з піковими підвищеннями до 20 кВт. Вона здатна повністю забезпечити електроенергією і гарячою водою середнє домогосподарство, а ось для опалення потрібне додаткове джерело теплової енергії. Система забезпечує лише 60% тепла для опалення, тобто її повністю вистачили лише для найенергоефективніших будівель.

Вартість Picea стартує від 54 тисяч євро. Ціна залежить від конфігурації, яка визначається особливостями конкретного об'єкта і не включає в себе витрати з монтажу обладнання. У майбутньому компанія планує продавати аналогічні системи і для більших будівель.

Наші інтереси: 

Нові технології для автономності житла.

Підписуюсь на новини

Comments

Володимир Федько's picture

Світ фантастики :-)

"Вартість Picea стартує від 54 тисяч євро. Ціна залежить від конфігурації, яка визначається особливостями конкретного об'єкта і не включає в себе витрати з монтажу обладнання" + вартість будинку"

Це якраз для нашого села!

Для того, щоб зрозуміти різницю між Німеччиною і Україною, достатньо від'їхати від Києва на 50-60 км... Також поїхати, наприклад, у Вінницю. Ми пару годин повзли по літній дорозі зі швидкістю 40 км/год, бо дорога жахлива.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Володимир Світлий's picture

І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь.

https://www.ar25.org/article/realizaciya-neymovirnyh-tehnologiy-hochete-vyroblyaty-metan-z-vody-doluchaytesya-do-nas.html

Коштує всього то в 50 раз дешевше.

Від мрії до слова, від слова до дії, від дії до світлової події.