80-річний українець змайстрував вітряк для опалення будинку

80-річний інженер Олег Корсунь власноруч виготовив вітрогенератор для опалення невеличкої хатинки на околиці Калуша. Вітроенергетична установка потужністю 3 кВт забезпечує обігрів двох кімнат, освітлення та роботу телевізора.

Як зазначає Олег Корсунь, до створення саморобного вітряка підштовхнув технічний інтерес та можливість економити електроенергію. «Завдяки Інтернету та власним знанням спроектував і самотужки зробив аксіальний трьохфазний генератор, - розповідає раціоналізатор. – Вітряк здійснює 250 обертів у хвилину».

Олег Корсунь змайстрував вітрогенератор з підручних матеріалів. Допомагали рідні, друзі та народні умільці з усієї України. 

Постійні вітри, відсутність забудов і відносна висота поселення над рівнем моря дають змогу Олегу Корсуню ефективно використовувати відновне джерело енергії. «У нас на Височанці роза вітрів і будинок трохи на горі, - пояснює господар. – Щоб зробити вітряк ефективнішим, треба будувати щоглу висотою 50 метрів – там постійні вітри». 

Ім’я калуського інженера Олега Корсуня неодноразово з’являлося на шпальтах науково-популярного журналу «Техніка молоді». Першим його власноруч виготовленим пристроєм був телевізор. У 1978 році винахідник спроектував і повністю виготовив машину, на якій взяв участь у всесоюзному автопробігу саморобних автомобілів у Москві. 

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка