Олена Каганець's picture
Олена Каганець

Тонкощі статистики: коронавірус став прямою причиною смерті італійців лише у 12% випадків – The Telegraph (Британія)

Категорія:

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

Натомість 88% італійців, яким зафіксували смерть від коронавірусу, мали принаймні одну хворобу перед тим, як інфікувалися коронавірусом, а багато хто мав дві або три хвороби. Про усе це свідчить повторна оцінка Національного інституту охорони здоров'я. Британське видання The Telegraph наводить кілька важливих пояснень від наукового радника міністра охорони здоров'я Італії професора Вальтера Річіарді (Walter Ricciardi). Серед стандартних тез про високий відсоток людей похилого віку, розповсюдженість паління та погану якість повітря Ломбардії, професор звертає увагу на некоректне визначення причини смерті.

20032301.png

Професор Вальтер Річіарді
Професор Вальтер Річіарді (Walter Ricciardi), науковий радник міністра охорони здоров'я Італії

«Те, як ми кодуємо смерть [присвоюємо код причини смерті. – НО] у нашій країні, дуже завищує показники, адже всі люди, які помирають у лікарнях з коронавірусом, вважаються померлими від коронавірусу» – каже Walter Ricciardi. 

Рівень смертності в Італії набагато вищий через демографічні показники – Італія є другою найстарішою нацією у світі, – йдеться у статті The Telegraph. 40 відсотків інфекцій та 87 відсотків смертей в Італії були в пацієнтів старше 70 років. Проте професор Walter Ricciardi звертає увагу на відверто некоректний спосіб, яким лікарні фіксують смерть.  

Згідно з повторною оцінкою Національного інституту охорони здоров'я, лише 12 відсотків свідоцтв про смерть показали пряму причину коронавірусу, тоді як у 88 відсотків пацієнтів, які померли, мали принаймні одну хворобу перед тим, як інфікувалися коронавірусом. Багато хто мав дві або три хвороби – розповідає науковий радник міністра охорони здоров'я Італії. 

Докладніше про це у статті: 99,2% італійців, які вмерли «від коронавірусу», мали іншу патологію – особливості національної статистики


Якби в італійські (українські / французькі / німецькі) лікарні цьогоріч завезли тести на аденовірус, то можна було б оголосити пандемію аденовірусу – зауважує Захар Мілютін у Фейсбук. А якщо наступного року розжитись багатомільярдними держзамовленнями зуміє виробник тестів на риновірус, то неминучою буде пандемія риновірусу. З грипом, особливо в США, усе це вже і так останні 10 років відбувається. Парагрип, метапневмовірус і решта ГРВІ на свій зоряний час наразі лише чекають – пише Захар Мілютін.


Додатково: 

Наші інтереси: 

Розуміти можливості маніпулятивної статистики. 

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стіл-свастика для самоорганізації громад оновленої України – замовити, придбати, отримати

Творення будь-якої системи починається з народження символічного центру. В Арійській Традиції символом центру є свастика: «Де свастика – там арії, де арії – там свастика». Стіл-свастика – найкращий...

Comments

Ігор Каганець's picture

Правду кажуть, що статистика може бути найнахабнішим різновидом брехні.

Все, що робиться з власної волі, – добро!