Олена Каганець's picture
Олена Каганець
  • Visits: 0
  • Hits: 0

Данилюк розповів, чи можна повернути Приватбанк Коломойському

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Приватбанк не може бути повернутий попереднім власникам. Наразі він є в державній власності. В нього Україна влила 155 мільярдів гривень. Стабільна робота Приватбанку впливає на інвестиційний рейтинг України.

19072602.jpg

Олександр Данилюк

Про це сказав голова Ради національної безпеки та оборони України та ексміністр фінансів Олександр Данилюк в ефірі ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера".

"Чи можливо повернути банк попереднім власникам? Я не бачу такого механізму. Після того, як держава вклала 155 мільярдів гривень, ці кошти мають якимось чином бути компенсовані. Зараз вони є в капіталі банку, – наголосив Данилюк.

Він додав, що стабільна робота Приватбанку впливає як на інвестиційний рейтинг України, так і на довіру до роботи нового уряду.

"Якщо ці гроші будуть виведені з капіталу, то держава знову його ліквідує. Це буде якась Санта-Барбара. Приватбанк є в державній власності. У нього Україна влила 155 мільярдів гривень. Це з кишені кожного громадянина. Це є вартість націоналізації. Питання дуже просте: якщо кошти платників податків були витрачені на порятунок цього банку, то ті, хто довели цей банк до такого стану мають за це платити, або, якщо націоналізація була необґрунтованою – ті, хто націоналізував", – пояснив Данилюк.

Навгадаємо, що ПриватБанк був і є найбільшим банком в Україні за обсягом активів. Після банківської кризи 2014-1015 років, 18 грудня 2016 року уряд ухвалив рішення про націоналізацію Приватбанку. МВФ на це виділив УКкраїні 166 млрд. гривень.

Кабмін тоді послався на пропозицію Національного банку і колишніх акціонерів Приватбанку, найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. Тоді Коломойський та інші акціонери погодилися передати банк державі, але після націоналізації Приватбанку Коломойський назвави націоналізацію незаконною.

 


 

Наші інтереси: 

Приватбанк - найбільший банк України, у якому ледь не кожний українець має рахунок. В наших інтересах не допустити повернення банку Коломойському, тому що держава заплатила велику ціну за те, щоб у 2016 році цей банк не накрився, як десятки інших. 

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...