Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Європейська бізнес асоціація розкритикувала "маскові" штрафи для бізнесу

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Бізнес не може проконтролювати наявність маски у відвідувача, коли він уже в приміщенні. Європейська бізнес асоціація (ЄБА) виступила з критикою урядових законопроектів N3890 і N3891, що пропонують встановити штраф для громадських закладів за порушення відвідувачами маскового режиму в розмірі 3400-5100 грн за одного "порушника".

"У чинному законодавстві вже передбачено штраф для посадових осіб такої установи, так що встановлення додаткового — за аналогічне порушення — є нелогічним і створює фінансовий тягар для бізнесу", — вважає ЄБА.

Велика різниця між штрафом для фізособи, яка зняла маску (170-255 грн), і бізнесу (3400-5100 грн), дає можливості для недобросовісної конкуренції. 

"Наприклад, з'явиться ризик навмисного спрямування до конкурента людини, яка зніме маску в його приміщенні", — зазначає ЄБА.

Бізнес контролює наявність маски на вході в приміщення, однак забезпечити спостереження протягом усього перебування людини в магазині складно, це вимагає додаткового ресурсу, вказала асоціація.

ЄБА пропонує закріпити за бізнесом тільки зобов'язання попередити користувача, який намагається увійти в громадське місце або громадський транспорт без маски, про необхідність її надіти, однак не застосовувати нові штрафи для бізнесу.

Нагадаємо, на початку так званого карантину в Україні нещадно штрафували торговців одягом, будматеріалами, квітами й насінням для посадки, господарчими товарами, які "порушили правила санепідембезпеки".

Як пізніше зізнався головний санітарний лікар України, частину карантинних заходів застосували задля психологічного тиску на українців.

Наші інтереси: 

Розуміти, що держава душить бізнес і тримає його в заручниках, вигадуючи все нові й нові методи здерти з бізнесу гроші (на цей раз у вигляді штрафів). Крім того система штрафів від Кабміну нацьковує людей (в даному разі представників бізнесу, яким накладають штрафи, і споживачів, які відмовляються носити маску як безглуздий засіб "запобігання поширенню коронавірусної інфекції").

Підписуюсь на новини