Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Брехня - це продукт, що сьогодні продається найлегше і є найбільш затребуваним, - Свереда

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

Доктор соціальної економіки Зиновій Свереда про проблеми української економіки, про невикористані можливості і наслідки насадження в Україні останні 400 років так званої колоніальної економіки. Україна заражена бацилою неповноцінності: людина має руки, голову, талант, але себе не реалізує. 

19103102.png

Зіновій Свереда, доктор соціальної економіки, експерт зі сталого розвитку та соціального підприємництва

Ми живемо в час так званої емоційної економіки. Багато проблем зароджені в наших головах. Але насправді вони не є проблемами - вважає Зиновій Свереда. 

Він навів приклад того, що в світі серед умовно 7 мільярдів населення є мільярд людей, у яких нема доступу до води, яким бракує навіть питної води, 3 мільярди недоїдають. Дуже добре живе 1 мільярд, 500 млн. - це так звана перехідна група після першого мільярду, до якої належать українці. Але українці постійно все критикують, нехтують тим, що мають. Більше людей звертає увагу на те, що їм бракує, а не реалізацію наявних можливостей. 

Якщо створюється система, у якій людина не може себе реалізувати, вона мігрує в інші системи. І ця проблема наявна в Україні.

"Українці є дуже талановиті і здібні, проте та система, яку ми мали майже 400 років, була колоніальна. Утворюється закрита каста людей або зовнішній завойовник, які трактують тих людей як меншовартісних, нездатних. Це згодом входить в культуру", - каже Зиновій Свереда. І ця проблема переслідує українців уже 30 років.

Він вважає, що війни між Україною і Росією, яка зараз триває, уникнути було неможливо із-за світоглядних відмінностей наших народів - як цивілізаційних, так і системних. Але головна наша пролема - ми не мали сформованої української еліти, і це є величезним викликом сьогодні.

Наші інтереси: 

Розуміти причини, усувати небажані наслідки, прораховувати майбутні кроки.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Як придбати книгу «Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «Піраміда», 2017)

Насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну вартість, надіслати переказ на картку Приватбанку і повідомити ел. поштою своє...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.

Це наш потенційний союзник. Саме він розкопав історію про економічну і соціальну активність митрополита Андрея Шептицького.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Ігор Каганець.

Коли нам стає важко, то пам'ятаймо: чотири мільярди землян вважають, що ми живемо в раю.

Все, що робиться з власної волі, – добро!