Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Політтехнологи навчилися непомітно працювати з виборцями, не змінюючи їхніх переконань

Світ:

Спецтема:

Нейропсихолог, доктор психологічних наук, автор книги "Нейропсихологія девіантної поведінки" Богдан Ткач розповів, що замість гасел і пропаганди фахівці у галузі політичних PR-технологій перейшли до сучасного нейромаркетингу.

Його прийоми вперше було використано під час президентських виборів 2016 року в Сполучених Штатах, а цієї весни вони з’явилися в Україні, пише Еспресо.

"У нас в Україні були використані сучасні нейротехнології, які дозволяють не припускати, а точно знати, як люди реагують на ті чи інші аудіо-візуальні подразники. І це дозволяло декому робити виборчу кампанію просто блискуче виграшною, - зазначив вчений. - Можна робити так, що ми коректуємо поведінку людини без зміни її переконань. Тобто людина має переконання, що їй подобається одне, але серцем вона починає підсвідомо підтримувати зовсім інше".

За його словами, основи політичного нейромаркетингу вперше були застосовані завдяки дослідженням фірми Спенсера Гарроу, проведеним за три з половиною роки до останніх виборів глави США. Найняті Гарроу фахівці уважно вивчали "як мозок реагує на подразники" й фіксували "справжні реакції", що потім дозволило безпомилково діяти на виборах.

Проект називався "Іскра мозкових хвиль" (Spark brainwave).

"На 2016 рік ця компанія нагромадила неймовірну базу даних і використала їх під час виборів", - наголосив Ткач.

Ці технології вже увійшли в Україну і зараз використовуються. 

Наші інтереси: 

Розуміти, що вами можуть маніпулювати. Все аналізувати і розвивати критичне мислення.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи