Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

У Зеленського прокоментували указ про видачу паспортів РФ жителям ОРДЛО

"Указом про видачу російських паспортів громадянам України, які перебувають на тимчасово непідконтрольних нашій державі територіях, Російська Федерація визнала свою відповідальність у якості держави-окупанта".

zelya.jpeg

Фото: EPA/UPG

Про це йдеться у повідомленні команди Зеленського на Facebook, повідомила Українська правда.

Ці дії "є ще одним наочним підтвердженням для світової спільноти справжньої ролі Росії, як держави-агресора, яка веде проти України війну".

У повідомленні додають, що цей указ "не наближає нас до вирішення основної мети — припинення вогню".

Водночас у Зеленського запевняють, що Україна робитиме "все від неї залежне, аби захистити, надати належну допомогу та забезпечити права своїх громадян, які вимушені перебувати на окупованих територіях.

У його команді додали, що розраховують на підтримку міжнародної спільноти та посилення дипломатичного і санкційного тиску на РФ.

Також у Зеленського додали, що одним із його пріоритетів буде "розв‘язання нагальних життєвих проблем переселенців та розширення можливостей для підтримки зв`язків з громадянами України на окупованих територіях, комплекс заходів задля припинення війни та деокупації наших територій".

УП нагадує:

  • 21 квітня українці обрали собі нового Президента, а 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів українського сходу.
  • Згідно з указом, розгляд заяв про прийняття до громадянства РФ жителів окупованого Донбасу здійснюється в термін до 3 місяців із дня подачі заяви та необхідного переліку документів.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав це "паспортним" етапом окупації Донбасу і закликав мешканців окупованих територій не вступати у громадянство РФ.
  • Влітку 2017 року в Росії скасували обмеження на час перебування для жителів контрольованих бойовиками територій України.
  • За твердженням Міністерства внутрішніх справ РФ, у 2018 році в Росії надали громадянство 83 081 громадянину України, тоді як у 2017 році – 85 119 українців.
  • Уже 5 років частина Донбасу (території Донецького вугільного басейну) перебуває під контролем проросійських бойовиків "ДНР" та "ЛНР", які захопили владу з російською зброєю та за участю російських військових.
  • В ОРДЛО ходить російський рубль. Кордон з Росією Україна там не контролює.
Наші інтереси: 

Ситуація небезпечна. Подібне було в Грузії, коли спочатку людям роздавали паспорта РФ, а потім напали на Грузію під приводом захисту своїх громадян.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гра в пазли

Гра в пазли: вільний софт «Добра Новина» та його самоактивація в кінці світу

Після знайомства з проектом «Галілея-IV» та його несподіваним «зникненням з радарів» виникають запитання: Чому Галілейська церква не виступила засновником нових місцевих церков? Чому її вплив на...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Самотий.
0
Ще не підтримано

Росія все робить правильно, навіщо Україні регіон з таким електоратом. Додайте на вибори Донбас і Крим і президентом буде Бойко. Все що не робиться на краще. Тепер треба позбавляти їх українського громадянства згідно законодавства.

Коментарі

Зображення користувача Володимир Самотий.
0
Ще не підтримано

Росія все робить правильно, навіщо Україні регіон з таким електоратом. Додайте на вибори Донбас і Крим і президентом буде Бойко. Все що не робиться на краще. Тепер треба позбавляти їх українського громадянства згідно законодавства.

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Саме так. Всі, що отримали російські паспорти, мають автоматично втрачати українське громадянство.

Все, що робиться з власної волі, – добро!