Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної церкви України

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Вселенський патріарх Варфоломій 5 січня, о 12:40 підписав Томос про автокефалію єдиної Православної церкви України. Церемонія підписання Томосу відбулася в патріаршому храмі Святого Георгія на території Вселенського патріархату в Стамбулі.

 

Документ-оригінал Томосу 4 січня привіз до Константинополя ієромонах, іконописець і каліграф Лука. Текст каліграфічно оформлений на пергаменті.

З підписанням Томосу для України офіційно завершується процедура отримання церковної незалежності.

Зазначимо, у храмі присутня офіційна делегація України на чолі з президентом Петром Порошенком та предстоятелем ПЦУ митрополитом Епіфанієм.

6 січня в Патріаршому храмі Святого Георгія о 8:30 відбудеться божественна літургія, яку спільно відправлятимуть Вселенський патріарх Варфоломій та митрополит Епіфаній. Після неї предстоятель ПЦУ отримає Томос.

Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

Нагадаємо, 9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Зокрема, священнослужителі їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту, Україні й було ухвалено дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков в Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Українська помісна автокефальна православна церква. Предстоятелем Єдиної помісної православної церкви став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. Його кандидатуру підтримала більшість архієреїв на Об'єднавчому соборі в Києві. 

Наші інтереси: 

Подія епохального значення, точка неповернення, перехрестя історії, що вказує на те, що Україна ринула вперед і назад вже не повернеться.  

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.

Рік тому, 12 січня 2018-го, я і Валерій зустрічалися у Свято-Володимирському патріаршому соборі Києва з отцем Борисом, настоятелем Собору. У Валерія в грудні був день народження, потім Новий Рік, Різдво Христове, мій день народження. Отець Борис поздоровив нас зі святами, подарував нам ікони.

За довгою бесідою про справи української церкви ми навіть у сміливих мріях не могли припустити, що пройде всього рік і наша Церква отримає автокефалію!

І от здійснилося!
Волею духовенства УПЦ КП, волею народу Україна отримала свою, незалежну від Москви, Церкву!

Його Святість Патріарх Філарет і Президент України Петро Порошенко навіки увійшли в історію українського православ'я!

Слава Україні!
Слава Православній Церкві в Україні!

З Святом, друзі!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Володимир Федько.

“Господь побачив боротьбу українського народу за самостійність. Він почув наші молитви. Він належно воздав нам по трудах наших. Йому стало угодно, щоб Його Всесвятість Варфоломій і Синод Константинопольської Церкви-Матері сказали довгоочікуване «так!» незалежній церкві в Україні!”, – Петро Порошенко.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!