Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 77
  • Переглядів: 89

5 елементів, які важливі для повноцінного життя та щастя, – поради Карла Юнга

Всесвітньо відомий швейцарський психіатр, автор безлічі цікавих психологічних теорій, Карл Юнг, вважав: що це зовсім не так. Він вважав, що важливіше всього для щастя не те, що ми можемо отримати в зовнішньому світі, а те, що відбувається всередині нас.

Кожне нове покоління виростає з вірою в те, що у них є повне право на щасливе життя і все, що до нього додається. Але що ж потрібно для по-справжньому щасливого життя? Невже речі, які здобувають в матеріальному світі: багатство, більше різних речей, будинок кращий і машина розкішніша?

Отже, ось що Юнг вважав п'ятьма елементами щастя:

1. Гарне душевне здоров'я

«Я не те, що сталося зі мною, я - той, ким я вирішую стати», - Карл Юнг.

Всі ми знаємо, наскільки важливо піклуватися про своє тіло, але навіть тепер, у так званому «пристойному» суспільстві згадувати про душевне здоров'я і турботу про нього вважається чимось не цілком пристойним.

Юнг знав, що якщо ми хочемо жити повноцінним життям, то повинні подбати про те, щоб наш розум був не менш здоровим, ніж наше тіло, і що коли справа доходить щастя, цей фактор робить найсильніший вплив. Він вважав, що з допомогою власного фізичного тіла ми цілком здатні контролювати стан нашого розуму, і радив більше займатися фізичними навантаженнями в тій чи іншій формі, так як це допомагає звільнити розум від негативних думок, які його займають і вивільняє «гормони щастя», які поліпшують наш настрій.

2. Хороші особисті стосунки

«Зустріч двох особистостей - немов змішування двох хімічних речовин, якщо між ними відбувається якась реакція, вони обидві змінюються», - Карл Юнг.

Як правило, людей, ким би вони не були, мимоволі тягне один до одного, і їм хочеться проводити час разом... але варто пам'ятати про те, що погані особисті стосунки, і вже тим більше невдалий партнер у шлюбі можуть виявитися куди більш сильним негативним фактором, ніж просто самотність.

До речі, Юнг був щиро переконаний в тому, що значення мають усі наші відносини з оточуючими нас людьми, а не тільки близькі. Всі вони мають значення - від колег до сім'ї, від сусідів до друзів. Коли ми проводимо час з людьми, які поліпшують наш настрій, це веде до більш щасливого життя - це очевидно.

Саме тому хороші особисті стосунки з правильними людьми і стали одним з ключових 5 елементів, які впливають на життя і щастя.

3. Краса навколо і всередині вас

«Ваш зір лише тоді стане кристально чистим, коли ви зможете зазирнути у власне серце. Той, хто дивиться назовні, лише спить, той, хто заглядає всередину, пробуджується», - Карл Юнг.

Дивитися навколо і цінувати красу оточуючого нас світу іноді дуже і дуже непросто. Потрібно пам'ятати, що навіть за несприятливих і темних обставин все ж можна відшукати промінчик світла в темряві.

Так, коли ми завантажені під зав'язку, і з усіх сил намагаємося не відстати від життя, це зробити непросто, але Юнг ще на початку двадцятого століття розумів, наскільки це важливо - відчувати навколишній світ, відчувати власне життя, і бути вдячним за те, що ми знаходимося саме тут і зараз.

Ми бачимо безліч мотиваційних статей, що закликають більше «жити справжнім»... але це і є те, що мав на увазі Юнг - що ми повинні помічати, що відбувається навколо нас, і хоча б ненадовго зупинятися, щоб помилуватися цим, адже те, що ми бачимо, більш варте того.

4. Хороші емоції як вдома, так і на роботі

«Наскільки ми здатні зрозуміти, єдиним призначенням людського життя є можливість запалити факел сенсу, що розганяє темряву всього існування», - Карл Юнг.

Ми проводимо більшу частину нашого часу на роботі, так що якщо вона нам не подобається, це вкрай негативно діє на наше щастя в цілому. Робота, яка нам дійсно по душі - ключ до щасливого життя, і справа навіть не в тому, скільки грошей вона вам приносить. Жити, щоб працювати і працювати, щоб жити - дві різні речі.

Гордість за те, чим ви займаєтеся, і віра в те, що ви робите, здатна зробити життя набагато щасливішим - як на роботі, так і за її межами. Але якщо ви ставитеся до роботи, як до якоїсь повинності, яку потрібно просто відбути щодня з дев'ятої до шостої, це може бути вкрай виснажливо.

Така робота, наче з-під палиці, поступово позбавляє вас енергії і на роботі, і у вільний від неї час.

5. Віра в щось більше, ніж ви самі

«Я вважаю, що всі мої думки кружляють навколо Господа, наче планети навколо сонця, і так само, як і вони, з непереборною силою притягуються до Нього. І я відчуваю, що якби я намагався опиратися цій силі, це було б найбільшим гріхом з усіх», - Карл Юнг.

Юнг був великою людиною, але... ми живемо в дещо інші часи, так що, на відміну від нього, ми зовсім не обов'язково говоримо саме про релігію. Віра може бути різною - головне, що це віра у те, що допомагає нам прагнути до кращого життя.

Щира віра в те, що десь там, в якомусь іншому вимірі (або просто «десь там») є щось більш велике і гідне, ніж наші життя, здатна дати нам призначення, якого нам дуже бракує, а може, навіть надію на те, що смерть - це ще не кінець, що за нею нас чекає нове життя, можливість виправити зроблені помилки, або навіть одного дня повернутися в цей світ.

Всі ми боїмося того, що наше життя - все, що у нас дійсно є, боїмося власної смертності і того, що далі нас не чекає нічого, навіть вічні муки. Саме тому ті, хто вірять хоч у щось, як правило, відносяться до завершення свого життєвого шляху куди більш філософськи і проживають набагато більш щасливі життя.

 

Хоча ці 5 елементів життя і щастя, складені Юнгом, досить прості і практично не допускають різночитань, сам психіатр, відмінно знаючи, що всі ми люди, одного разу сказав:

«Всі фактори, які, як нам чудово відомі, сприяють щастю, можуть у певних обставинах зробити абсолютно протилежний ефект. Неважливо, наскільки ідеальною вам може здаватися та чи інша ситуація, ваші дії зовсім не обов'язково гарантують вам щастя».

Наші інтереси: 

Щастя в простих речах.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи