Важливість: 
3
Нова батьківщина: як Угорщина спонукає українців присягати на вірність

Українські ЗМІ провели розслідування і дізналися, що у консульстві Угорщини в Береговому громадянам України видають угорські паспорти. Під час отримання паспорта громадяни України вголос присягають на вірність Угорщині.

Процедура супроводжується келихом шампанського на честь отримання другого громадянства та зобов`язанням не повідомляти про отримання документів українській владі.

"Присягаю, що вважаю Угорщину своєю батьківщиною. Буду вірним громадянином, захищатиму та служитиму Угорщині. Хай допоможе мені Бог", - тричі повторюють українці текст клятви на тлі угорського прапора.

Після гімну Угорщини власники нових паспортів дають обіцянку приховувати від державних структур України факт отримання угорського громадянства.

 

 

Журналісти попросили консульство Угорщини в місті Береговому в установленому законом порядку підтвердити або спростувати факт видачі паспортів Угорщини українським громадянам, а також факт надання відповідних рекомендацій.

За словами журналістів, письмовий запит залишився без відповіді. Секретар консульства телефоном відповіла, що не розуміє української мови.

У посольстві Угорщини в Києві, куди надіслали аналогічний запит, кореспонденту підтвердили факт отримання листа. Проте коментувати його відмовилися.

"Ми відіслали ваш запит до нашого міністерства. Якщо там захочуть, то, можливо, дадуть відповідь", - відповіла представниця консульства російською мовою. Вона пояснила, що українською не володіє.

Наші інтереси: 

Пора вже офіційному Києву відреагувати.

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка