Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Київ проти ФІФА. Чому ми вже перемогли

Спецтема:

Чому ми вже перемогли? Тому що за підсумками ЧС-2018, на який, включаючи і підкуп спортивних функціонерів, Росія витратила десятки мільярдів доларів, весь світ дізнався про слова "Слава Україні" і ще про те, що Україна - не Росія.

180711vidaivukoyevych.jpg

Слава Україні! - Домагой Віда та Огнєн Вукоєвич

Навряд чи Джанні Інфантіно сам вирішив вплутатися в цю війну. Ймовірно, йому просто не залишили виходу. У росіян на Інфантіно досить компромату, щоб віддати президенту ФІФА прямий наказ нещадно задавити зухвалий прояв симпатій до України на російському ЧС і суворо покарати винних.

Можна припустити, що наказ був відданий в самій категоричній формі, оскільки в кремлівському розумінні нинішній ЧС є його територією, на якій все і вся було заздалегідь скуплено з тельбухами.

Але з хорватами у росіян все пішло не так.

Можливо, в Москві махнули б рукою на поразку від хорватів, але ролик, викладений в мережу Домагоєм Відою і Огнєном Вукоєвичем, став останньою краплею, після якої президенту ФІФА скомандували: "Фас", а той, не передбачаючи особливих наслідків, поспішив виконувати.

Напоротися на серйозний опір Інфантіно явно не розраховував. Втім, якщо навіть б він і передбачав великий скандал, діватися йому все одно було нікуди. Але все ж куди ймовірніше, що, опинившись під російським дахом і оцінюючи ситуацію рівно в тих же кримінально-мафіозних категоріях, що і росіяни, Інфантіно відчував свою невразливість і безкарність і насолоджувався цим.

ФУТБОЛЬНА МАФІЯ

Швейцарець Інфантіно, який має також італійське громадянство, влетів в президенти ФІФА в 2016 р з порівняно скромної посади генерального секретаря Європейського футбольного союзу.

Цим злетом він зобов'язаний корупційному скандалу 2015 року, який відправив у відставку його земляка, Йозефа Блаттера, відстороненого від футболу на вісім років – до 2023-го. До початку кар'єри в УЄФА Інфантіно встиг побути генеральним секретарем Міжнародного центру спортивних досліджень (CIES) в Університеті Невшателя і радником в футбольних лігах Італії, Іспанії та Швейцарії.

Хоча, вступаючи на посаду, новий глава ФІФА і висловив надію на те, що "темні часи для футболу минули", на питання про те, чи є він моральною людиною, нам доведеться дати негативну відповідь.

У моральному плані наш герой чи не перевершить покійного Михайла Самуельовича Паніковського. Хоча при обранні Інфантіно "бездоганна репутація" і була одним з аргументів на його користь, в 2006 році він, працюючи в юридичному відділі УЄФА, підписав сумнівний контракт на продаж прав трансляції матчів Ліги чемпіонів.

Операція була проведена через панамські офшори бізнесменами Маріано і Хьюго Джінкісамі, які тут же перепродали придбані у УЄФА права втричі дорожче. Цією історією зацікавився було комітет з етики - той самий, який усунув від футболу Йозефа Блаттера за сумнівний переказ 2 млн швейцарських франків, але справу спустили на гальмах.

"Інфантіно - зрадник, і це скоро побачать всі, - заявив після його обрання Дієго Марадона. - США не завершили розслідування, пов'язане з ФІФА. Інфантіно займався всіма справами Платіні і Блаттера і при цьому нічого не знав? У такому випадку він або тупий, або маразматик. Він очолив ФІФА, щоб захищати Платіні, свого боса".

Можливо, звичайно, що на тлі інших претендентів Інфантіно і справді був найчеснішою кандидатурою. Але більш імовірно, що у нього знайшлися впливові покровителі, в очах яких продажність і наявність компромату були плюсом, - вони і пролобіювали обрання перспективного корупціонера.

Якщо ж згадати про те, що одним із найактивніших лобістів Інфантіно був міністр спорту Росії Віталій Мутко, а російські ЗМІ писали про нового президента як про "нашу людину в ФІФА", то все стає на свої місця.

ІНФАНТІНО І ФУТБОЛКА ПУТІНА

Але повернемося до скандалу, що виник після ролика Віди і Вукоєвича. Спочатку ФІФА обмежилася попередженням Віді без будь-яких реальних наслідків для нього.

Але виття росіян, що жадали крові хорватів, ставало все голоснішим, і Інфантіно довелося напружитися. Відігратися він вирішив на Вукоєвичі, якого під тиском ФІФА звільнили з посади помічника тренера збірної Хорватії і оштрафували на 15 тис. швейцарських франків нібито за порушення ст. 57 Дисциплінарного статуту ФІФА (неспортивна поведінка).

При цьому ФІФА так і не висловилася з достатньою впевненістю про те, чим саме її не влаштовує фраза "Слава Україні", або якщо справа не в ній, то в чому тоді полягала порушення Вукоєвича.

При цьому сам Інфантіно протягом всього ЧС щільно займався піаром Володимира Путіна. Однак його фотосесія з Путіним і з футболкою з написом Putin не притягнула увагу дисциплінарного комітету і не була визнана ні рекламної, ні політичною акцією.

УКРАЇНСЬКА ВІДПОВІДЬ

До честі українців, вони не змовчали, притому їх відповідь пролунав на всіх рівнях. Українські користувачі ФБ знизили рейтинг ФІФА на "Фейсбуці" до 1,6 за п'ятибальною системою, після чого оцінки були заблоковані.

Але продовження було ще цікавіше: "Фейсбук" почав блокувати акаунти українців, які поставили низьку оцінку ФІФА.

Федерація футболу України вже заявила про готовність компенсувати Огнену Вукоєвичу штраф, накладений на нього ФІФА за вигук "Слава Україні", а також запропонувати йому роботу в ФФУ.

Крім того, ФФУ має намір підтримати апеляцію Вукоєвича і його звернення до КАС (Спортивний арбітражний суд), надавши зі свого боку повну юридичну та фінансову допомогу в цьому питанні.

ФФУ також має намір підняти питання про неприпустимість політичного тлумачення звернення "Слава Україні", що є в Україні одним із загальноприйнятих варіантів вітання при зустрічі, на наступному засіданні комітету ФІФА в Цюріху.

Отже, Україна громадянська і Україна спортивна зійшлися в ситуації, що склалася єдино вірним чином: у відповідь на агресію кремлівської маріонетки Інфантіно вони почали у відповідь війну.

Зараз дуже важливо не зупинятися і не йти на сепаратні перемир'я, а воювати до повної перемоги. Тим більше що за великим рахунком Україна в цій війні вже перемогла, проте потрібно домогтися повної поразки наших ворогів.

Чому ми вже перемогли? Тому що за підсумками ЧС-2018, на який, включаючи і підкуп спортивних функціонерів, Росія витратила десятки мільярдів доларів, весь світ дізнався про слова "Слава Україні" і ще про те, що Україна - не Росія.

Для багатьох це стало відкриттям, і в інтересах України максимально розтягнути скандал в часі, оскільки кожен новий його виток розширює число тих, що дізналися про це і закріплює це знання в їх пам'яті.

ФІФА підставилась по повній програмі. Важливо тільки не дати спустити цю історію на гальмах, а, навпаки, надати їй максимально можливий резонанс.

Зокрема, видається цілком доречним офіційне інформування нашим МЗС влади США про чергову проросійську кампанію в ФБ - так-так, про те саме блокування акаунтів українців за низьку оцінку діяльності цієї організації.

Щось давно Цукерберг не виправдовувався перед Конгресом за співпрацю з Кремлем - цікаво послухати, що він буде брехати на цей раз?

Що ж стосується ФІФА, то тут потрібно домагатися якщо не зняття Інфантіно, то як мінімум публічного виголошення ним слів "Слава Україні". І це все з очевидною метою – дати міжнародній спортивній мафії і іншим кремлівським консервам наочний урок про те, що зачіпати Україну собі дорожче.

З огляду на те, що спорт високого рівня - по суті, чиста політика, це як раз той випадок, коли під час війни варто вкластися по-крупному.

Крім того, якщо ми дозволимо російським лакеям піти в тінь, то створимо прецедент, на основі якого Росія зможе закріпити за словами "Слава Україні" репутацію "фашистського гасла".

Так що відступати нам теж нікуди і битися потрібно до кінця, а "Слава Україні" повинна з'явитися на офіційній емблемі нашої збірної.

Нас обов'язково підтримають, до того ж на широкому міжнародному рівні.

Футбольні аферисти і кремлівські терористи сильно дістали дуже і дуже багатьох.

Так що вигук "Слава Україні!" може знайти новий сенс, ставши гаслом опору міжнародній спортивній мафії, а новий президент ФІФА обов'язково повинен знати, як правильно відповідати на таке звернення.

Джерело

Наші інтереси: 

Про Україну шириться інформація. Ніщо так не об'єднує людей, як спільне захоплення.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Піарники знову в ударі. Кадр з фільму «Хвіст крутить собакою» (Wag the Dog, 1997).

Підготовка до СКК «Вибори-2024»: у Демпартії США знайшли причину затримок зі зброєю для України

Про це 14 квітня 2023 року повідомив Юрій Швець – головний російськомовний рупор Демократичної партії США – на своєму ютуб-каналі, що має 1,28 млн користувачів. Виявляється, що головною причиною,...

Кращий коментар

Зображення користувача Зірка Вітошинська.
0
Ще не підтримано

Все, що відбувається - на краще !!!

Ненависть більшості москалів до України і вільного світу підштовхує Москву в нікуди.

Ще не закінчився ЧС, а вже шириться (щонайменше фінансовий) скандал, який виявляє розправлення московської лінії фронту і у футболі.

Знаємо, що війну проти вільного світу Кремль веде ще за СССР.

Але тепер Заходові Путін допомагає розплющити очі, і поставити його чітко на лінію : Україна і вільний світ, чи злочинний з Москвою...

Справжній матч попереду!

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Слава Україні!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Зірка Вітошинська.
0
Ще не підтримано

Все, що відбувається - на краще !!!

Ненависть більшості москалів до України і вільного світу підштовхує Москву в нікуди.

Ще не закінчився ЧС, а вже шириться (щонайменше фінансовий) скандал, який виявляє розправлення московської лінії фронту і у футболі.

Знаємо, що війну проти вільного світу Кремль веде ще за СССР.

Але тепер Заходові Путін допомагає розплющити очі, і поставити його чітко на лінію : Україна і вільний світ, чи злочинний з Москвою...

Справжній матч попереду!

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Гарний вІдеокліп про футбол і про "Слава Україні",
який передивилися 1 мільйон 403 тисячі 046 користувачів Ютуба!

Гарну популяризацію зробили!

СЛАВА УКРАИНЕ - ЧТО ЭТО БЫЛО? / ТРАВЛЯ СМОЛОВА И ФИНАЛ ЧМ-2018

https://www.youtube.com/watch?v=OwLVfGOUDp8

Якби ще не матюкалися... Але ж... кацапи, сер!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Я не любитель футболу, - але сьогодні ми всі хорвати!

Бажаю щоб над центром Абсолютно Зла сьогодні пролунала пісня:

Lijepa naša domovino
Lijepa naša domovino,
Oj junačka zemljo mila,
Stare slave djedovino,
Da bi vazda sretna bila!

Mila kano si nam slavna,
Mila si nam ti jedina.
Mila kuda si nam ravna,
Mila kuda si planina!

Teci Dravo, Savo teci,
Nit' ti Dunav silu gubi,
Sinje more svijetu reci,
Da svoj narod Hrvat ljubi.

Dok mu njive sunce grije,
Dok mu hrašće bura vije,
Dok mu mrtve grobak krije,
Dok mu živo srce bije!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Зірка Вітошинська.
0
Ще не підтримано

Бідна Франція, яка не перемогла : блискучий тренер Дідіє Дешан навчає переважно чужорідних...

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Зображення користувача Зірка Вітошинська.
0
Ще не підтримано

Ролик промовистий, чудова афіша!

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Точка зору:

"Чемпіонат світу з футболу в Росії зіграв на руку президенту РФ Володимиру Путіну перед зустріччю з президентом США Дональдом Трампом. Однак хорватські футболісти з вигуками "Слава Україні" сильно зіпсували Путіну картинку".

Олександр Хара, дипломат, експерт "Майдану Закордонних Справ".

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!