Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська

Україна подає меморандум до Міжнародного суду ООН щодо злочинів РФ

Категорія:

Спецтема:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Україна сьогодні, 12 червня, подає до Міжнародного суду ООН Меморандум у справі проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Про це заявив на своїй офіційній сторінці у Facebook президент України Петро Порошенко. 

"Дуже символічно, що Міжнародний суд ООН визначив саме 12 червня – день Росії – для подачі Меморандуму у справі України проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Подання Меморандуму у справі проти Росії – важливий етап у доведенні того, що за всі свої протиправні дії РФ нестиме відповідальність", - наголосив він.

Порошенко додав, що, поки весь світ переконує Росію визнати неправомірність своїх дій і забратися з окупованих районів Донбасу і Криму, вона і далі "вперто бреше, що це не вони окуповували українські землі, привезли Бук, яким збили МН-17, завезли Гради, яким обстріляли мирних жителів Маріуполя, Краматорська та Авдіївки та блокпост у Волновасі".

"Посадові особи РФ вперто брешуть, що не вербували терористів, які вчиняли вибухи в Одесі, Харкові та Києві. Брешуть і про те, що не виживають українців і кримських татар з Криму, дискримінуючи їх в умовах окупації", - зауважив глава держави.

На думку Порошенка, подолати брехню можна лише правдою і доказами.

"Для цього нам потрібна позиція Міжнародного суду ООН, який надасть належну оцінку діям РФ і не залишить їм можливості ховатися від відповідальності за черговими маніпуляціями та криками "це не ми" і "нас там нема". Меморандум містить надзвичайну, як для практики Суду, кількість доказів. Це зроблено для того, щоб ні в кого не лишилось сумнівів, що Росія вчинила протиправні дії і має понести за це відповідальність. Попереду ще багато роботи з доведення правди, але правда на нашому боці і тому ми будемо її відстоювати та захищати всіма належними засобами", - резюмував президент.

 

 


Своєю чергою міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначив на своїй сторінці у Twitter, що меморандум проти Росії міститься у 90 томах.

"Сьогодні РФ отримає від нас своєрідний "подарунок" в МС ООН. Він важить близько 90 кг, складається з 17 500 сторінок тексту і міститься в 29 томах. Подаємо наш меморандум по фінансуванню тероризму і расовій дискримінації", - написав він.

 

 

 

Наші інтереси: 

Прятягнути злочинців до відповідальності.

Підписуюсь на новини

Останні записи