Важливість: 
5

Категорія:

Статуя Свободи чи Статуя Волі? – виправлення імен

Головна американська статуя у Нью-Йорку має повну назву «Liberty Enlightening the World», тобто «Свобо́да, що ося́ює світ». Одразу ж виникають сумніви в адекватності цієї назви.

180508statuyavoli.jpg

Воля, що осяює світ (Нью-Йорк, США)
Воля, що осяює світ (Нью-Йорк, США)

Річ у тім, що свобода – це простір для безперешкодних дій. Наприклад, з погляду права «свобода – це можливість робити те, що дозволене правом» (лат. Libertas est potestas faciendi id, quod jure licet). Тобто йдеться про згоду діяти в рамках певних обмежень. Поведінка в дозволених межах гарантує захист від державних чи суспільних репресій. Це і є свобода.

Свобода стосується не лише людей. Наприклад, тварина на огородженому пасовищі має свободу в межах цього простору. Понад те, є концепція п’яти свобод – використовувана в багатьох країнах система оцінки благополуччя одомашнених тварин. Але яким чином це може «осяювати світ»?

В сучасній англійській мові близьким до слова свобода (Liberty) є слово «воля» (will). Воля – це спроможність суб’єкта до самокерування, тобто до відповідальної творчості. Воля – це прояв людського духу. Вона характеризується напрямком і силою. Тому воля може бути доброю або злою, сильною або слабкою.

Чи може воля осяювати світ? Так! Для цього воля має бути доброю і сильною. Саме таку волю й зображує головна американська статуя. Символом її доброти (гармонійності) є сім променів у короні (7 – це число гармонії), а символом сили – 25 вікон або коштовних каменів, які прикрашають цю корону (25 – число перемоги, тобто «вищої моги – могутності»).

Зі сказаного вище однозначно випливає, що правильна назва згаданої статуї – «Статуя Волі», повна назва – «Воля, що осяює світ» («Will Enlightening the World»).

Додатково: Статуя Свободи є уособленням аріянської ідеї вільної людини і вільного громадянського суспільства.   

Наші інтереси: 

Виправляємо імена.

Гравець: 
Ігор Каганець

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка