Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Україна стає суперницею Польщі у виробництві харчових продуктів

Категорія:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Птиця, яку українці експортують до ЄС, на 40 відсотків дешевша, ніж польська. Польща потребує медсестер з України, для чого розглядає можливість спрощення процесу їхнього працевлаштування. 

Україна входить зі своїми продуктами на ринок Євросоюзу, пише польська газета «Rzeczpospolita».

Завдяки угоді про вільну торгівлю та квотам на безмитний експорт, вартість харчів, які Україна продала до країн ЄС, зросла з 2,5 мільярдів євро 2011 року до 5 мільярдів 400 мільйонів євро 2017 року. Це – дані агентства Євростат.

Експорт молочних та м’ясних продуктів зріс удесятеро.

Експерти з Польщі побоюються за польських фермерів. Голова Краєвої ради птахівництва Лукаш Доміняк наголошує, що українці використовують нечесну практику.

«Rzeczpospolita» також пише про те, що польське Міністерство здоров’я розглядає можливість спрощення процесу працевлаштування для українських медсестер. Це має вирішити проблему нестачі персоналу.

Як показують дані Вищої палати медсестер та акушерок, третина медсестер у Польщі – в пенсійному віці. Тобто близько 73 тисяч осіб (загалом у Польщі 220 тисяч медсестер) можуть вийти на пенсію.

Саме тому розглядається можливість приймати представниць цієї професії з інших країн. Серед вимог – вільно володіти польською мовою. Особи, які не є громадянами ЄС, проходять процедуру нострифікації диплома. Такої можливості немає у випадку молодших спеціалістів з України, а у випадку вищої освіти цей процес дуже складний, тому охочих немає. Зараз у Польщі працює приблизно 90 медсестер з України.

 

Наші інтереси: 

І знову Польща посилає сигнал Україні - кваліфіковані працівники незабаром виїдуть з України. Невдовзі Україна ризикує залишитися лише з пенсіонерами і різними так званими соціально незахищеними, а також з величезною армією держбюджетників. Уряду потрібно думати, хто буде наповнювати держбюджет. І то швидко!

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Як придбати книгу «Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «Піраміда», 2017)

Насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну вартість, надіслати переказ на картку Приватбанку і повідомити ел. поштою своє...