Важливість: 
2
Польща потребує іноземних працівників. Комплексна державна міграційна політика буде готова в середині року

У Польщі зменшується кількість людей працездатного віку. У 2030 році працедавці матимуть проблеми з заповненням кожної п'ятої вакантної посади.

Низький рівень народжуваності, старіння населення, а також значна кількість поляків, які проживають за кордоном, призводять до збільшення дефіциту на ринку праці, пише Gazeta Polska Codziennie.

На ринку праці залишаються ті, хто народився в бейбі-бум 1950-х років (майже 800 тисяч народжених на рік). Тих, хто народився у 90-х, менше, ніж 400 000 народжених на рік).

У 2015-2020 роках вибувають близько 590 тисяч працівників. У наступні роки цей процес посилиться.

Фахівці з ринку праці вказують, що у 2030 році працедавці матимуть проблеми із заповненням кожної п'ятої посади. Бракуватиме близько 4 мільйонів працівників.

Міністр інвестицій та розвитку Єжи Квічинський вважає, що недостатньо активізувати безробітних та економічно неактивних. Для польської економіки вже потрібні працівники з-за кордону, і в майбутньому буде потрібно все більше і більше.

Наші інтереси: 

Українці залюбки виїжджатимуть на роботу до Польщі, якщо буде така політика Польщі. Вже зараз у Польщі працює до 2 мільйонів українців (про це нещодавно заявив Маршалок Сейму Польщі Марек Кухцінський). 

Держава Україна повинна подумати, що буде робити, якщо найактивніші люди, переважно молоді і середнього віку виїдуть з України. Чи рахували в уряді, скільки людей і якого віку залишлося в Україні,скільки буде через 10-15 років. Чи є у держави Україна якась стратегія для того, щоб люди працедатного віку залишалися в Україні? 

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка