Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
37

Тепла погода в Україні посприяла скороченню імпорту газу

Важливість: 
3

Порівняно з минулим роком закупівля "блакитного палива" у січні 2018  скоротилась на 86,2%.

Якщо порівнювати з минулим місяцем, протягом 1-7 січня Україна значно скоротила імпорт природного газу з країн Євросоюзу. Як повідомляє УНІАН із посиланням на прес-службу держкомпанії "Укртрансгаз" (оператор національної ГТС), країна імпортувала палива на 16,6% менше – 180,8 млн куб. м.

Крім того, в компанії відзвітували, що за перший тиждень січня минулого року Україна імпортувала 336,6 млн куб. м, тобто на 86,2% більше, ніж у 2018-му.

Зі слів керівника консалтингової компанії на ринку нафти і природного газу Exploration and Production Геннадія Кобаля, зниження обсягів імпорту "блакитного палива" пов'язане з нетипово теплими кліматичним умовами і, як результат, низьким споживанням газу.

"У зимовий період головним чинником, який впливає на споживання газу, а також обсяг імпорту, є погода. На сьогодні ми спостерігаємо порівняно високу температуру як для зими, і тому два найбільші споживачі газу – населення та теплокомуненерго – скорочують своє споживання", – цитує агенція його слова.

Із теплою погодою експерт пов'язав і падіння цін для промислових споживачів на ринку газу. "Торік на початку січня ринкова ціна газу перевищувала 10 тис. грн за тис. куб. м, а сьогодні газ продається за ціною близько 9,5 тис. грн за тис. куб. м", – зазначив топ-менеджер.

Наші інтереси: 

Природа сприяє Україні.

Поширити цю сторінку: