Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
 • Відвідувань: 20
 • Переглядів: 20

Коротко і по суті. Есенціалізм Ґреґа Маккеона

Категорія:

Чи відчували ви коли-небудь, що викладаєтеся на повну, але не отримуєте бажаного результату? Перепрацьовуєте й водночас не займаєтеся тим, чим потрібно? Ґреґ Маккеон пропонує власну концепцію Есенціалізму, завдяки якій ви навчитеся помічати найсуттєвіше, відкидати непотрібне й устигати найважливіше. Автор переконує, що неможливо впоратися з геть усім і мати все: тільки нам вирішувати, на що витрачати свій безцінний час та енергію. 

greg.jpg

Ґреґ Маккеон, письменник та бізнес-тренер

Ви намагаєтеся встигнути все, тому що боїтеся втратити можливість? Вам незручно відмовляти, бо ви не хочете когось образити? Ви частенько думаєте: «я повинен», «усе однаково важливо» і «я можу зробити усе»? Тоді книга «Коротко і по суті. Мистецтво визначати пріоритети» (в оригіналі "Essentialism:The Disciplined Pursuit of Less" (Есенціалізм. Шлях до простоти)) для вас. Вона розповідає про інший підхід – про шлях есенціаліста, який сповідує протилежні принципи: «я вибираю», «усього декілька речей має значення» і «я можу зробити все що завгодно, але не все».

Насправді я теж тривалий час кудись бігла, намагаючись усе встигнути. Мені некомфортно було відпочивати, тому що «стільки всього ще треба встигнути». І при цьому я постійно відчувала лише розчарування від того, як мало мені вдалося втілити. Зрештою я опинилася в стані величезної втоми, коли не розуміла, що ж мені взагалі подобається робити. І захотілося кинути все.

Мені пощастило, я потрапила до професійного коуча - Максона Пуговського, який під час курсу Break Status Quo допоміг вийти з цього стану й повернути відчуття наповнення від того, що я роблю. Водночас мені подарували цю книгу – і вона допомогла пригадати деякі прості істини.

 1. Неможливо встигнути все. Потрібно робити менше, але краще. Грег МакКеон пише: «Шлях есенціаліста передбачає відмову від переконання, що ми можемо встигнути все. Натомість він вимагає, щоб ми реально дивилися на речі й приймали важкі рішення».
 2. Потрібно визначати свої пріоритети, а також установлювати свої межі на роботі й у особистих стосунках. Автор пише: «Навчіться визначати пріоритети у своєму житті. Або за вас це зробить хтось інший» і «Межі – це джерело свободи». Крім того, він рекомендує мати режим: «Не маючи постійного режиму, ми постійно відволікаємося на безглузді й непотрібні подразники».
 3. Дуже важливо вміти говорити «Ні». У книзі є декілька технік, як це краще робити. «Вчасно сказане «Ні» може змінити хід історії».
 4. «… вибір – це дія. Це не те, що у вас є, – це те, що ми повинні зробити», – нагадує МакКеон. Якщо вам потрібно обрати серед різних варіантів розвитку кар’єри, ви можете поставити собі три запитання. Що з цього мені подобається найбільше? Що в мене виходить найкраще? На що є найбільший попит?
 5. Треба не боятися грати!  Оскільки гра збільшує спектр доступних нам альтернатив, лікує від стресу й позитивно впливає на роботу мозку.
 6. Важливо записувати свої думки, тому що «… найтонший олівець краще найміцнішої пам’яті». До речі, це одна з причин, чому я все-таки наважилася вести свій блог.
 7. Потрібно редагувати своє життя – видаляти все зайве й привносити важливе. І якщо вірити автору, то «Більше видалиш – більше отримаєш».
 8. Для досягнення успіху варто відслідковувати прогрес і цінувати навіть маленькі перемоги.
 9. І ще не треба забувати «Є тільки зараз». 

Ось ще декілька цитат із книги для натхнення:

«Інколи те, що ви не робите, так само важливо, як те, що ви робите» (Мері Баффет і Девід Кларк).

«Якщо не очевидно, що це «ТАК», то очевидно, що це «НІ»» (Грег МакКеон).

«Щоб набути знань, щодня потроху додавайте. Щоб осягнути мудрість, щодня потроху зменшуйте» (Лао-цзи).

«Остерігайтеся вбогості насиченого життя» (Сократ).

Наші інтереси: 

Навчитися ефективно організовувати власне життя і діяльність.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Криза позаду. Ми живі!

Український рубильник і американський бульдозер: пік глобальної кризи пройдено (+аудіо)

Сили, які планували знищення України, тепер змушені працювати на її перемогу та прискорений розвиток. Тому новий світовий устрій уже не передбачає існування Мордору. Мілітаризація світу повертає...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Наведення ладу у своїх цілях і видалення зайвих - це необхідне доповнення до очищення від усього зайвого своїх плоті, душі і помешкання.

Фактично, це впорядкування духу, адже дух - це те наше Я, яке ставить цілі.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Я вже читаю цю книжку, її продає "Наш формат". Автор доводить, що 90% нашої роботи - це метушня. Переважну більшість часу ми займаємось дурницями. Треба концентруватися на чомусь одному - найважливішому. Все інше - у фоновому режимі.

Книга «Коротко і по суті. Мистецтво визначати пріоритети»

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Наведення ладу у своїх цілях і видалення зайвих - це необхідне доповнення до очищення від усього зайвого своїх плоті, душі і помешкання.

Фактично, це впорядкування духу, адже дух - це те наше Я, яке ставить цілі.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Микола Стригунов.
0
Ще не підтримано

Є така коцепція, 80% результату приносять 20% зусилль. Тобто, найкращі, ранішні сили треба витрачати саме на найважливіші речі. І є така практика, то зараз не пам'ятаю, як саме вона зветься. Коли всі справи діляться за важливістю та терміновістю. Тобто, є важливі та термінові справи. То саме їх треба здійнювати в першу чергу. Є термінові, але маловажливі. Їх треба здійснювати в другу чергу. Є також важливі та нетермінові справи. Їх треба здійснювати в третю чергу. А маловажливі та нетермінові справи треба відкидати.

Якщо прагнеш чуда - створюй його!