Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
731

Коротко і по суті. Есенціалізм Ґреґа Маккеона

Категорія:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Чи відчували ви коли-небудь, що викладаєтеся на повну, але не отримуєте бажаного результату? Перепрацьовуєте й водночас не займаєтеся тим, чим потрібно? Ґреґ Маккеон пропонує власну концепцію Есенціалізму, завдяки якій ви навчитеся помічати найсуттєвіше, відкидати непотрібне й устигати найважливіше. Автор переконує, що неможливо впоратися з геть усім і мати все: тільки нам вирішувати, на що витрачати свій безцінний час та енергію. 

greg.jpg

Ґреґ Маккеон, письменник та бізнес-тренер

Ви намагаєтеся встигнути все, тому що боїтеся втратити можливість? Вам незручно відмовляти, бо ви не хочете когось образити? Ви частенько думаєте: «я повинен», «усе однаково важливо» і «я можу зробити усе»? Тоді книга «Коротко і по суті. Мистецтво визначати пріоритети» (в оригіналі "Essentialism:The Disciplined Pursuit of Less" (Есенціалізм. Шлях до простоти)) для вас. Вона розповідає про інший підхід – про шлях есенціаліста, який сповідує протилежні принципи: «я вибираю», «усього декілька речей має значення» і «я можу зробити все що завгодно, але не все».

Насправді я теж тривалий час кудись бігла, намагаючись усе встигнути. Мені некомфортно було відпочивати, тому що «стільки всього ще треба встигнути». І при цьому я постійно відчувала лише розчарування від того, як мало мені вдалося втілити. Зрештою я опинилася в стані величезної втоми, коли не розуміла, що ж мені взагалі подобається робити. І захотілося кинути все.

Мені пощастило, я потрапила до професійного коуча - Максона Пуговського, який під час курсу Break Status Quo допоміг вийти з цього стану й повернути відчуття наповнення від того, що я роблю. Водночас мені подарували цю книгу – і вона допомогла пригадати деякі прості істини.

  1. Неможливо встигнути все. Потрібно робити менше, але краще. Грег МакКеон пише: «Шлях есенціаліста передбачає відмову від переконання, що ми можемо встигнути все. Натомість він вимагає, щоб ми реально дивилися на речі й приймали важкі рішення».
  2. Потрібно визначати свої пріоритети, а також установлювати свої межі на роботі й у особистих стосунках. Автор пише: «Навчіться визначати пріоритети у своєму житті. Або за вас це зробить хтось інший» і «Межі – це джерело свободи». Крім того, він рекомендує мати режим: «Не маючи постійного режиму, ми постійно відволікаємося на безглузді й непотрібні подразники».
  3. Дуже важливо вміти говорити «Ні». У книзі є декілька технік, як це краще робити. «Вчасно сказане «Ні» може змінити хід історії».
  4. «… вибір – це дія. Це не те, що у вас є, – це те, що ми повинні зробити», – нагадує МакКеон. Якщо вам потрібно обрати серед різних варіантів розвитку кар’єри, ви можете поставити собі три запитання. Що з цього мені подобається найбільше? Що в мене виходить найкраще? На що є найбільший попит?
  5. Треба не боятися грати!  Оскільки гра збільшує спектр доступних нам альтернатив, лікує від стресу й позитивно впливає на роботу мозку.
  6. Важливо записувати свої думки, тому що «… найтонший олівець краще найміцнішої пам’яті». До речі, це одна з причин, чому я все-таки наважилася вести свій блог.
  7. Потрібно редагувати своє життя – видаляти все зайве й привносити важливе. І якщо вірити автору, то «Більше видалиш – більше отримаєш».
  8. Для досягнення успіху варто відслідковувати прогрес і цінувати навіть маленькі перемоги.
  9. І ще не треба забувати «Є тільки зараз». 

Ось ще декілька цитат із книги для натхнення:

«Інколи те, що ви не робите, так само важливо, як те, що ви робите» (Мері Баффет і Девід Кларк).

«Якщо не очевидно, що це «ТАК», то очевидно, що це «НІ»» (Грег МакКеон).

«Щоб набути знань, щодня потроху додавайте. Щоб осягнути мудрість, щодня потроху зменшуйте» (Лао-цзи).

«Остерігайтеся вбогості насиченого життя» (Сократ).

Наші інтереси: 

Навчитися ефективно організовувати власне життя і діяльність.

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.

Я вже читаю цю книжку, її продає "Наш формат". Автор доводить, що 90% нашої роботи - це метушня. Переважну більшість часу ми займаємось дурницями. Треба концентруватися на чомусь одному - найважливішому. Все інше - у фоновому режимі.

Книга «Коротко і по суті. Мистецтво визначати пріоритети»

Все, що робиться з власної волі, - добро!

Зображення користувача Ігор Каганець.

Наведення ладу у своїх цілях і видалення зайвих - це необхідне доповнення до очищення від усього зайвого своїх плоті, душі і помешкання.

Фактично, це впорядкування духу, адже дух - це те наше Я, яке ставить цілі.

Все, що робиться з власної волі, - добро!

Зображення користувача Микола Стригунов.

Є така коцепція, 80% результату приносять 20% зусилль. Тобто, найкращі, ранішні сили треба витрачати саме на найважливіші речі. І є така практика, то зараз не пам'ятаю, як саме вона зветься. Коли всі справи діляться за важливістю та терміновістю. Тобто, є важливі та термінові справи. То саме їх треба здійнювати в першу чергу. Є термінові, але маловажливі. Їх треба здійснювати в другу чергу. Є також важливі та нетермінові справи. Їх треба здійснювати в третю чергу. А маловажливі та нетермінові справи треба відкидати.

Якщо прагнеш дива - створюй його!