Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 3
  • Переглядів: 3

Штучний інтелект і людина: хто кращий? ШІ навчився розпізнавати обман в суді

Світ:

Штучний інтелект вміє грати в покер, розробляти новий ШІ без участі людини, а тепер і працювати в суді. Американці створили штучний інтелект DARE, який може розпізнати брехню підсудного по його обличчю і голосу. Розробники відзначають, що програма справляється з цим завданням краще людей.

Команда з Університету штату Меріленда і Коледжу Дартмута навчила штучний інтелект розпізнавати п'ять невеликих змін у виразі осіб людей, які, як вважається, вказують на те, що хтось бреше – хмуриться, піднімає брови, підвертає губу, випинає губу і повертає голову.

Програма оцінила правдивість показань на 15 відеозаписах із залів судових засідань. В ході випробувань програма в 92% випадків правильно визначала брехня у відповідях на питання в суді. Для людей цей показник склав 81 відсоток.

Для тренування алгоритму також використовувалася база даних, що містила 121 відеоролик з інсценуванням судового процесу. Тому автори програми вказують на одне обмеження: системи спираються на інсценовані судові процеси. У реальному житті підсудні можуть брехати набагато краще, оскільки вони більш мотивовані.

Проте, експерти відзначають, що в перспективі під час судових засідань DARE може стати відмінною заміною детектора брехні, тобто поліграфа, використання якого не завжди зручно.

 

Наші інтереси: 

Ші відучить людей брехати?

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

І на оновленій Землі...

Війна в Україні завершиться тоді, коли буде досягнута її мета (+аудіо)

Справжня мета цієї війни полягає у формуванні нової української нації – носія передових світогляду, соціальної організації та технологій. Отже, війна припиниться тоді, коли процес постіндустріального...

Останні записи