Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
64

Фронт пропагандистської війни: енергетична незалежність як "прояв русофобії"

Спецтема:

Важливість: 
3

Енергетика - приваблива сфера для проведення пропагандистських операцій. Ми знаємо, що ключове значення для стабільності російського бюджету має експорт нафти і газу. З іншого боку, вуглеводні стали інструментом для набуття політичного впливу в тих країнах, які залежать від російських поставок.

voycehyakubik.jpg

Войчех Якубік (Wojciech Jakóbik), головний редактор порталу Biznesalert.pl

У зв'язку з цим кремлівська пропаганда закликає жителів цих держав відмовитися від альтернативних джерел енергоресурсів.

У Європі російська активність помітна на різних рівнях: це протести проти сланцевого газу, в зв'язку з якими виникла маса матеріалів, які переконують, що найбезпечніше продовжувати купувати російську сировину, а також поширення тези, ніби будь-які альтернативи (СПГ зі США, поставки з Норвегії) економічно невигідні.

Цікаво виглядає риторика пропагандистів: в Росії і таких країнах, як Польща, вони просувають тезу, що все це чисто економічні питання, а будь-яке прагнення до енергетичної незалежності - прояв русофобії.

Ідеї, що з'являються на сторінках російських газет, проникають в висловлювання різного роду «експертів», які забувають часом про журналістський  професіоналізм.

Автори пропаганди користуються тим, що енергетична безпека - це складна тема, в її коментуванні легко скотитися до емоцій і до популярних у пресі міфів, які не мають нічого спільного з дійсністю.

Наші інтереси: 

Не піддаватись російській пропаганді.

Підписуюсь на новини
Поширити цю сторінку: 

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.

Енергетична незалежність важлива складова національної незалежності!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!