Зображення користувача Олександр Ногачевський.
Олександр Ногач...
  • Відвідувань: 1
  • Переглядів: 1

Концепція "Упередження виживання". Чи потрібно вивчати досвід успішних?

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

Найбільш корисною інформацією володіють люди, які допускали помилки та втрачали все. Успіх «виживших» - це не їх винятковість чи знання «секретів успіху», а фортуна. 

170821uperedzhennyavyzhyvannya.jpg

Пробоїни на літаках, які змогли вижити
Пробоїни на літаках, які змогли вижити

Вся система освіти, бізнесу та тренінгів побудована на вивченні досвіду успішних моделей, людей та кампаній. Чи це правильно? Можливо так і вважає більшість, але.

Чи ми знаємо статистику розвитку появи успішних футболістів? Мабуть 1 на 100 000. Чи хтось вникав у кухню створення успіху спорту? Чи ми знаємо статистику успішних компаній? У перші 5 років 50% компаній та їх засновників терплять поразку, у наступні 5 років з тих що осталось ще 80% терплять поразку. Тобто – через 10 років всього 2% компаній стають успішними. І, як правило, не тому, що їх власники були розумнішими та успішнішими за інших. Якщо упустити всі емоційні складові, то можна сказати – фортуна була на стороні «виживших».

Самою необхідною інформацією володіють люди, які робити помилки і втрачали все. Але ці люди не пишуть книг, не їздять з лекціями по світу, не виступають на семінарах з менеджменту. Люди не хочуть вивчати «досвід невдах». Всі хочуть почути «секрети успіху» та побувати на шоу про «успіх успішного». Молодь вважає, що саме на таких шоу можна почути секрет, зловити вдачу за бороду і стати мільйонером уже в 20 років.

Чи хтось може вивчити досвід тих, хто попав у шторм і потонув? Ні, ми знаємо досвід тих, хто якимось «чудом» залишився на березі. Мало хто вивчає досвід провалів війскових операцій, тому що генерали хочуть остатися героями на трупах тих, хто вже нічого не розкаже.

Історія виникнення теорії "Упередження виживання" (або Помилки виживших)

У 1942-1945 роках в США була створена дослідницька лабораторія Statistical Research Group (далі – SRG). Ключова задача цієї секретної групи – вивчення причин поразок військових США (зокрема військових бомбардувальників Б-17) та вдосконалення ведення військових операцій завдяки виданим рекомендаціям. Група найвидатніших вчених складалася з таких осіб:

1. Фредерік Мостеллєр – майбутній засновник факультету статистики в Гарварді;

2. Леонард Джиммі Севідж - піонер теорії прийняття рішень;

3. Норберт Вінер - засновник кібернетики;

4. Мілтон Фрідман – майбутній лауреат Нобелівськой премії з економіки;

5. Абрахам Вальд – угорський математик, який відповідав та вивчав статистику причин збитих літаків.

Роботу групи було розсекречено лише у 1980 році (автор статті «The Statistical Research Group, 1942-1945», W. ALLEN WALLIS, 1980 р.).

Вважається, що Абрахам Вальд є засновником теорії «Помилки виживших». Працюючи у секретній групі та вивчаючи досвід невдалих операцій на базі статистичних даних, які поступали від вцілілих пілотів (досвід тих, що не змогли повернутись, не потрапляв у статистику), А. Вальд висунув унікальну пропозицію, яка на перших погляд, була позбавлена здорового глузду. Але завдяки втіленню в життя його пропозицій, які ґрунтувалися на протилежному від того, що пропонували «виживші», на 70% знизилися втрати.

Мало хто і зараз вивчає теорію Вальда. Більшість читає історію «успіху» власника Старбакс або Гейца. Але це теж «помилка виживших», не більше як збіг обставин, у яких опинились ці особи.

Висновки:

Поки будуть вивчатись «помилки виживших» - до тих пір статистика розвитку суспільства буде залишатись на рівні 2%, а 98% будуть гинути, банкротитись і втрачати все. Статистика – річ уперта.

Треба також додати, що ті 2% щасливчиків ніколи не можуть повторити свою історію успіху у нових проектах за однакових стартових умов, повторюючи свої «секрети». Це вказує ще раз на те, що успіх «виживших» - це не їх винятковість чи знання «секретів успіху» - це обставини, в яких вони опинились і фортуна, не більше. 

Наші інтереси: 

Вивчення досвіду розвитку, раціональне мислення. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Подарунок на Різдво – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017) для нових прихильників AR25.ORG

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.

ЦІлком згідний! В нашій країні успішний бізнес майже завжди відбувався завдяки зв'язкам з владою і корупції.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Олександр Ногачевський.

вивчаючи роботу SRG і Вальда А. зокрема, необхідно приняти, що його теорія "Помилки виживших" побудована на математичному моделюванні статистичних даних тих фактів які є чи були доступними і потім бралася поправка на те, що ці дані отримані виключно з доступного джерела - "виживших". Надалі, завдяки теорії прийняття рішення робилася поправка на те, що "виживші" не можуть надати тої інформації, яка потрібна наступникам у прийнятті такого рішення, яке б не привело до трагедії. отримували унікальні висновки.
Тому ця теорія підходить не тільки для нашої країни з її олігархічно - феодальним "успіхом" у бізнесі купки покидьків.
Вона цікава тим, що необхідно у розвитку скоїх бізнесів чи інщих подій спробувати вивчити негативний досвід, який буде більш цінним

Зображення користувача Леонід Українець.

Як тоді бути з принципом "подібне притягує подібне"?

https://t.me/ETEPHET

Зображення користувача Володимир Федько.

А ніякого протиріччя немає...

Наприклад, багато бізнес-проектів терплять крах від некомпетентності їх авторів; тобто "некомпетентність" є спільною рисою.

Багато проектів стали успішними тільки завдяки тому, що їх автори опиралися на підтримку чиновників у владних структурах, використовували державні ресурси і ухилялися від сплати податків в повному обсязі.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Леонід Українець.

Олександр пише, що потрібно вивчати досвід невдач. Але таке навчання тільки допоможе знизити кількість втрат особового складу у війні або грошей у бізнесі. Для того, щоб перемогти, краще вивчати досвід переможців. Не кожен такий досвід є універсальним, але з часом можна знайти те, що потрібно конкретному індивіду в конкретній ситуації. Є також спеціяльні тести, котрі визначають, яку стратегію використовує індивід: мінімізація втрат чи максимізація виграшу? Кожна з них має вади й переваги.

https://t.me/ETEPHET

Зображення користувача Олександр Ногачевський.

ви знайомі з роботами А. Вальда, групи SRG? Ознайомтесь і тоді робіть висновки.

Зображення користувача Олександр Ногачевський.

Питання некомпетентності - відносне поняття. Наприклад - історія Самсунг та грубі помилки його керівника з проектом Самсунг-моторс, який довів корпорацію майже до краху.
в той же час згадаємо "успішний" розвиток української банківської системи де на посадах сиділи повні бездарі а бізнес при цьому ріс.
давайте згадаємо з наших підручників про "успіхи" радянських хенералів у Другій Світовій...переможці ж??? Ніхто не згадує, що кожен 3-ій патрон був американським??
скоро у всіх підручниках будуть писати про "успішного" Муженка та Порошенка у війні з росією і які вони молодці.
Та і прочитайте коментар молодої людини до моєї статті і логіку мислення. Не дивує, що всі хочуть вивчити "успіх" переможців ....зі слів переможців

Зображення користувача Ігор Каганець.

Насправді треба вивчати як досвід переможців, так і досвід тих, хто "не вижив". При цьому відрізняти закономірності від гри випадку.

Якщо людині сприяє фортуна - це також може бути проявом закономірності.

Але в чому головний сенс теорії "Упередження виживання"?

Погляньте на малюнок з літаком. На перший погляд треба посилювати ті місця, в які потрапили кулі.

Насправді треба посилювати ті місця, куди кулі не потрапили. Тому що коли туди потрапляли кулі, то літаки не поверталися.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Володимир Федько.

Я згідний з тим, що необхідно критично вивчати досвід обох сторін... Особливо в бізнесі. Тоді буде зрозуміло, що залежить від власних здібностей і інтелекту, а що від зовнішніх факторів.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача ДЗен ДЗелень.

Іронія долі в тому, що Вальд загинув в авіакатастрофі.

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Зображення користувача Олександр Ногачевський.

так, іронія долі. можна бути генієм в математичних розрахунках для спасіння чужих життів і згинути ось так от

Зображення користувача Явсе Світ.

- "Дон Хуане, а що ти робитимеш, коли я тебе чекатиму у схованці із снайперською гвинтівкою?"...

- "Мене ніколи не буде там, де ти сидиш у засідці із своєю гвинтівкою"...

Не дослівно, але якось так...

У Просторі, де навіть війна - це Гра, досвід загинувших спонукає приручити Фортуну...

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Олександр Ногачевський.

у мене МСМК з МВ-9, власний Blaser r93 LRS 2 і досвід... попробуй

Зображення користувача Явсе Світ.

Я радий за Твій досвід...та що я повинен спробувати?...

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Олександр Ногачевський.

спробуй не давати оцінку чужому досвіду, а отримати власний

Зображення користувача Явсе Світ.

Не перебільшуй,коли не зрозумів або не захотів розуміти.Не було ніяких оцінок,а лише натяк на те,що невдахи і невдачі прямо пропорційні простору в якому живуть і діють...

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Олександр Ногачевський.

буквально вчора розмовляв із школою футболу в Мадриді. Був здивований, на скільки я попав у статистику "успіху" футболістів. Так от, тримайтеся за стільці: 2-оє з 150 000 дітей виходять у команди першої ліги!!!!

Зображення користувача Микола Погорілець.

Є інша точка зору - є таланти і здібності, з якими ми народжуємося. Вони дані нам для досягнення мети в житті.
Якщо ми розвиваємо талант, спираючись на здібності, і застосовуємр його в правильному виді діяльності - ми виграємо.
Ознака: діяльність повинна надихати і приносити радість. Це значить, що ми торкнулися таланту і правильно застосовуємо свої здібності.

А щодо статистики, я цікавився:
2% бізнесів виживають.
2% є фанатами пістолету
2% - 5% займаються браманічними практиками
2% солдатів у бою дійсно працюють на ураження противника

Ми - різні. І у кожного своя ніша у особистій та суспільній реалізаціях. Видів діяльності дуже багато і конкуренції, як такої, місця серед майстрів не повинно бути. Може бути надцікаве розмаїття.

А наразі в нас індустріальна уніфікація: кращий в світі співак, міс Всесвіт, найуспішніша людина року...

А якщо ми всі скопом прагнемо у бізнес, або у футбол, або до війська, або бути волохатими мачо у драних джинсах, ми явно відпрацьовуємо чужу програму. А найгірше, що може статися з людиною - прожити життя за чужою програмою.

А з приводу Блайзера, друже, то воно красива штучка для душі. Якщо ти дійсно майстер, то навіть із Мосінки покажеш добрі результати. Це якщо з досвіду ;)

Зображення користувача Олександр Ногачевський.

та так - 2016 рік, бровари, річниця української асоціації збої, змагання, інструмент попався якраз мосіна (про вид зброї учасник взнавав на рубежі). перше с місце -5х10. а для душі - краски

Зображення користувача Микола Погорілець.

Респект тобі, Олександре, за перемогу.
Значить можеш навчити тих, кому це цікаво.

Зображення користувача Олександр Ногачевський.

дякую. до перемоги ще далеко, але вже і не думаю про таке значення як "перемога". перемога мабуть у тому, що я отримав ще один негативний досвід у своєму житті. а це стало поштовхом до змін

Зображення користувача Володимир Федько.

Люди народжуються нерівними, але рівноцінними!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Олександр Ногачевський.

саме на цьому побудував роботу А. Вальд та SRG - всі рішення приймалися проти правил, які написані чи рекомендовані. тому і назвали - "помилка виживших"

Зображення користувача Володимир Федько.

Є ще один момент...
Переможці досить часто приховують або просто брешуть про свій шлях і складові свого успіху!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Олександр Ногачевський.

абсолютно вірно.

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Тут таке. Не лише "символи правлять світом" ("правлять" - тут "використовують інших у своїй грі").

Чи діє фортуна для гравців у Просторі страждань, Просторі боротьби?
Фортуна діє у Просторі Пригод як бонус("замануха") для тих, хто пробує стати на шлях сходження у Простір Волі. І народжується вона в Просторі Волі, бо недаремно її кличуть "богинею щастя, долі, добробуту, успіху".

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Микола Стригунов.

Так, діє. Але, чим вищий простір буття, тим більш діє. Лише у Пеклі зовсім не діє.

Якщо прагнеш чуда - створюй його!

Зображення користувача Микола Стригунов.

З цієї статті випливає, що треба навчатися взємодії з Фортуною. То так князі в старовину і взаємодіяли. То, й нам треба. Те, і я хочу.

Якщо прагнеш чуда - створюй його!