Важливість: 
4
Концепція "Упередження виживання". Чи потрібно вивчати досвід успішних?

Найбільш корисною інформацією володіють люди, які допускали помилки та втрачали все. Успіх «виживших» - це не їх винятковість чи знання «секретів успіху», а фортуна. 

170821uperedzhennyavyzhyvannya.jpg

Пробоїни на літаках, які змогли вижити
Пробоїни на літаках, які змогли вижити

Вся система освіти, бізнесу та тренінгів побудована на вивченні досвіду успішних моделей, людей та кампаній. Чи це правильно? Можливо так і вважає більшість, але.

Чи ми знаємо статистику розвитку появи успішних футболістів? Мабуть 1 на 100 000. Чи хтось вникав у кухню створення успіху спорту? Чи ми знаємо статистику успішних компаній? У перші 5 років 50% компаній та їх засновників терплять поразку, у наступні 5 років з тих що осталось ще 80% терплять поразку. Тобто – через 10 років всього 2% компаній стають успішними. І, як правило, не тому, що їх власники були розумнішими та успішнішими за інших. Якщо упустити всі емоційні складові, то можна сказати – фортуна була на стороні «виживших».

Самою необхідною інформацією володіють люди, які робити помилки і втрачали все. Але ці люди не пишуть книг, не їздять з лекціями по світу, не виступають на семінарах з менеджменту. Люди не хочуть вивчати «досвід невдах». Всі хочуть почути «секрети успіху» та побувати на шоу про «успіх успішного». Молодь вважає, що саме на таких шоу можна почути секрет, зловити вдачу за бороду і стати мільйонером уже в 20 років.

Чи хтось може вивчити досвід тих, хто попав у шторм і потонув? Ні, ми знаємо досвід тих, хто якимось «чудом» залишився на березі. Мало хто вивчає досвід провалів війскових операцій, тому що генерали хочуть остатися героями на трупах тих, хто вже нічого не розкаже.

Історія виникнення теорії "Упередження виживання" (або Помилки виживших)

У 1942-1945 роках в США була створена дослідницька лабораторія Statistical Research Group (далі – SRG). Ключова задача цієї секретної групи – вивчення причин поразок військових США (зокрема військових бомбардувальників Б-17) та вдосконалення ведення військових операцій завдяки виданим рекомендаціям. Група найвидатніших вчених складалася з таких осіб:

1. Фредерік Мостеллєр – майбутній засновник факультету статистики в Гарварді;

2. Леонард Джиммі Севідж - піонер теорії прийняття рішень;

3. Норберт Вінер - засновник кібернетики;

4. Мілтон Фрідман – майбутній лауреат Нобелівськой премії з економіки;

5. Абрахам Вальд – угорський математик, який відповідав та вивчав статистику причин збитих літаків.

Роботу групи було розсекречено лише у 1980 році (автор статті «The Statistical Research Group, 1942-1945», W. ALLEN WALLIS, 1980 р.).

Вважається, що Абрахам Вальд є засновником теорії «Помилки виживших». Працюючи у секретній групі та вивчаючи досвід невдалих операцій на базі статистичних даних, які поступали від вцілілих пілотів (досвід тих, що не змогли повернутись, не потрапляв у статистику), А. Вальд висунув унікальну пропозицію, яка на перших погляд, була позбавлена здорового глузду. Але завдяки втіленню в життя його пропозицій, які ґрунтувалися на протилежному від того, що пропонували «виживші», на 70% знизилися втрати.

Мало хто і зараз вивчає теорію Вальда. Більшість читає історію «успіху» власника Старбакс або Гейца. Але це теж «помилка виживших», не більше як збіг обставин, у яких опинились ці особи.

Висновки:

Поки будуть вивчатись «помилки виживших» - до тих пір статистика розвитку суспільства буде залишатись на рівні 2%, а 98% будуть гинути, банкротитись і втрачати все. Статистика – річ уперта.

Треба також додати, що ті 2% щасливчиків ніколи не можуть повторити свою історію успіху у нових проектах за однакових стартових умов, повторюючи свої «секрети». Це вказує ще раз на те, що успіх «виживших» - це не їх винятковість чи знання «секретів успіху» - це обставини, в яких вони опинились і фортуна, не більше. 

Наші інтереси: 

Вивчення досвіду розвитку, раціональне мислення. 

Гравець: 
Олександр Ногач...

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка