Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Чому російські соцмережі треба було закрити ще 3 роки тому?

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Указ президента, яким вводиться в дію рішення РНБО щодо фактичної заборони роботи в Україні популярних російських соціальних мереж – це рішення, якого ми чекали дуже давно. Хоч і з запізненням, але дуже добре, що його нарешті прийняли.

Навідвідуваніші українцями сайти в квітні 2017 року

В чому проблема наявності в Україні російських соціальних мереж? І чому їх треба було заборонити вже давно? Ні для кого не секрет, що всі значущі ІТ-компанії Росії так чи інакше контролюються або обмінюються інформацією з російськими спецслужбами.

Люди часто не усвідомлюють, який масив інформації вони передають соцмережам:

– інформація про коло друзів

– переписка з ними

– ваші уподобання – що ви лайкаєте, поширюєте, коментуєте

– сайти, які ви відвідуєте (на всіх сайтах, де стоять кнопки соцмереж, можна відслідковувати, що це саме ви їх відвідали)

– де ви працюєте і проживаєте (якщо ви користуєтесь мобільним додатком соцмережі – ви віддаєте свої геолокаційні дані), і дуже легко (навіть якщо ви приховуєте це), з’ясувати точне розміщення вашого офісу, квартири, куди ви їздите подорожувати, де ваша дача і т.д.

І ще багато різноманітної інформації, яку можливо не зараз, але в майбутньому можна буде використовувати проти вас. Ніхто не знає, що буде через 5-10 років з сьогоднішнім молодим фахівцем. Але він може стати депутатом, директором оборонного підприємства, науковцем. І як інформацію, які людина віддає російським соцмережам, будуть використовувати спецслужби нашого нинішнього ворога – ми можемо лише здогадуватись

Аналогічна ситуація – з російськими антивірусами, які обмінюються інформацією між вашим комп’ютером, та сервером антивіруса. Яку інформацію вони передають – ми можемо лише здогадуватись. Це можуть бути як підозрілі файли, знайдені на вашому комп’ютері, так файли, які не мають ніякого відношення до кіберзагроз.

1С бухгалтерія – це ще одна здоровенна діра в системі фінансової безпеки держави. Стільки цікавої фінінформації в одних руках.

Мейл.ру – це один з найпопулярніших імел-сервісів, яким досі користуються українці. Українські компанії обмінюються через нього критично важливою інформацією, пересилають приватні повідомлення. Але найгірше те, що імейл – це фактично наше ID в інтернеті. Через нього можна відновити доступ до ваших соцмереж, фінансових сервісів, форумів та будь-яких інших сервісів, які потребують реєстрації, і де ви вказали свій під час реєстрації.

А ще мейл.ру – це заголовки новин, які бачить людина, яка потрапляє на головну сторінку. Що там за новини, і чому саме ці заголовки показують українцям – ми можемо лише здогадуватись.

Наразі не зрозуміло, що будуть робити українці, які користуються ВКонтакте та Однокласниками. Це досить велика аудиторія. 12-14 млн – українців у ВКонтакте і ще 7-9 млн – в Однокласниках. Звісно, почнеться активна міграція у Фейсбук. Можливо молодь переключиться на месенджери. Snapchat в Україні, до речі, дуже активно росте вже останні півтора роки.

Коли реально запрацює блокування – не зрозуміло. Наразі немає чіткого механізму блокування. Не всі провайдери мають навіть технічну можливість здійснювати блокування. В самому рішенні РНБО перелік сайтів теж вказаний не дуже грамотно. Наприклад, ВКонтакте вказаний як www.vk.com. Блокування з боку провайдера цієї адреси ні на що не вплине. Повинен бути https://vk.com.

Але рішення буде реалізовано. Це лише питання часу.

Наші інтереси: 

Обмежити інформаційний компонент гібридної агресії Росії проти України.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Подарунок на Різдво – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017) для нових прихильників AR25.ORG

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Аватар Арій.

Мій провайдер з вчорашнього дня заблокував ці москальські сайти. ;)

<b>За добро заплатимо добром,</b>
<b>а за зло — по-справедливості.</b>

Зображення користувача Володимир Федько.

Національна свідомість як внутрішній суддя!

Українець, якщо він українець за духом, повинен сам контролювати себе і не користуватися російськими ресурсами!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Володимир Федько.

Пряма мова від організатора "ВКонтакте":

Цитата:
«13 декабря 2013 г. ФСБ потребовала от нас выдать личные данные организаторов групп Евромайдана. Нашим ответом был и остается категорический отказ — юрисдикция России не распространяется на украинских пользователей «Вконтакте». Выдача личных данных украинцев российским властям была бы не только нарушением закона, но и предательством всех тех миллионов жителей Украины, которые нам доверились. Пришлось пожертвовать многим, в том числе моей долей «Вконтакте». Но я ни о чем не жалею — защита личных данных людей стоит этого и намного большего. С декабря 2013 г. у меня нет собственности, но у меня осталось нечто более важное — чистая совесть и идеалы, которые я готов защищать».
Павел Дуров, создатель социальной сети «Вконтакте», 16 апреля 2014 года

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Володимир Федько.

У березні-квітні 2014 року Роскомнадзор заблокував 13 найпопулярніших проукраїнських спільнот в «Вконтакте», в тому числі «Українська революція» - 500 тисяч учасників на момент блокування; «Революція Євромайдан» - 390 тисяч на момент блокування; «Правий сектор» - 350 тисяч на момент блокування; «Євромайдан» - 330 тисяч на момент блокування, «УКРАЇНА LIVE - НОВИНИ - АТО» 600 тисяч на момент блокування!

На даний момент в списку заборонених сайтів Роскомнадзора 71 866 різних сайтів, в тому числі багато українських. На території Росії заборонені «Цензор.Нет», «Ліга.нет», популярний український сайт для пошуку роботи програмістам DOU.ua, інші.

На окупованій території Донбасу росіяни заблокували 113 українських новинних сайтів - майже всі відомі новинні агенції.

Під час сучасної війни одна куля може погубити тільки одну людину, зате одна публікація може погубити тисячі. І Кремль знає це, і соціальні мережі взяті під контроль їх спецслужбами саме як інструмент інформаційної війни проти нас.

Ця війна ведеться за незалежність України. І є тільки один спосіб перемогти у війні - розірвати якомога більше залежностей, які створені між Україною і Росією!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!