Важливість: 
3

Категорія:

В Україні державу вважають ворогом або завадою бізнесу 28% підприємців (опитування)

Майже кожен другий представник малого та середнього бізнесу вважає, що для ведення бізнесу важливо підтримувати неформальні відносини з представниками хоча б одного органу влади (найчастіше називалися представники Державної фіскальної служби і місцевих органів влади). Тільки 14% сприймають державу як свого партнера.

Представники малого і середнього бізнесу відзначають поліпшення ділового клімату в Україні: відповідний індекс в 2016 році зріс до +0,06,  +0,01 в 2015 році (за шкалою від -1 до +1), свідчать результати Щорічної оцінки ділового клімату 2016, повідомляє finance.ua.

“Індекс покращився на 5 процентних пунктів. Це мало, але це позитивна тенденція”, – констатувала координатор аналітичного компоненту програми USAID ЛЕВ, виконавчий директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Оксана Кузяків.

Згідно з результатами дослідження, низький попит став основною перешкодою для розвитку малого та середнього бізнесу в 2016 році. Він витіснив на друге місце “несприятливу політичну ситуацію”, яка була основною завадою в 2015 році.

Оптимізм малого та середнього бізнесу щодо найближчих планів зріс, тоді як темпи його зростання відносно дворічних планів незначно знизилися. Це свідчить про те, що часу для “відкладання” реформ не залишилося, пояснила Кузяків.

Як повідомила експерт програми USAID ЛЕВ, молодший науковий співробітник Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Вікторія Беспалько, середня вартість дотримання регуляторних вимог у 2016 році зменшилася: підприємства малого і середнього бізнесу витрачали в середньому 27,412 тис. грн. на ведення бізнесу легально проти 29,761 тис. грн. роком раніше. Однак, враховуючи скорочення середнього розміру підприємств, регуляторне навантаження на одного працюючого дещо зросло.

Як підкреслила експерт, майже кожен другий представник малого та середнього бізнесу (44% опитаних) вважає, що для ведення бізнесу важливо підтримувати неформальні відносини з представниками хоча б одного органу влади (найчастіше називалися представники Державної фіскальної служби і місцевих органів влади).

При цьому тільки 14% малого та середнього бізнесу сприймають державу як свого партнера.

58% малого та середнього бізнесу вважають державу першою завадою або обмеженням бізнесу, 28% малого та середнього бізнесу – ворогом бізнесу.

Крім того, експерт програми, старший науковий співробітник Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ірина Федець зазначила, що підприємства малого та середнього бізнесу скоротили темпи звільнення персоналу: в середньому одне підприємство в 2016 році скоротило двох співробітників, тоді як роком раніше – п’ять.

За даними дослідження, на кожну жінку-керівника підприємства малого та середнього бізнесу припадає троє чоловіків. Середній вік ФОПів становить 39 років, що на вісім років нижче середнього віку керівників підприємств-юросіб – 47 років.

Учасниками опитування стали 1,851 тис. представників сектора МСБ України.

Дослідження проводиться щорічно з метою відстеження змін.

Наші інтереси: 

Держава не повинна втручатися в бізнес. Держава має бути захисником інтересів усіх громадян, а не тільки патерналістом для найбідніших і залежних.

Гравець: 
Олена Каганець

Теги:

 
Форум Підтримати сайт Довідка