Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
118

Окупований Крим відрізано від українського водопостачання: на кордоні з півостровом звели дамбу

Спецтема:

Важливість: 
2

Стаціонарну бетонну греблю побудували на кордоні материкової України з окупованим півостровом. Зекономлена вода з Каховського водосховища повинна зрошувати землі півдня Херсонщини.

Якби канал перекрили в декількох десятках кілометрів до адмінкордону, де є остання стаціонарна дамба, ферми на південь  виявилися б під загрозою посухи. Тому воду туди пускали під меншим тиском, а фермери своїми силами звели дамбу з мішків з піском.

Тепер же знайдено не тимчасове, а повноцінне вирішення проблеми, яке дозволить вирощувати рис і пшеницю. "Тепер у нас є впевненість у завтрашньому дні", – пояснив фермер Юрій Дудченко. 

Дамбу звели за рік і витратили на неї 35 мільйонів гривень. Спорудження надійно перекриває течію каналу, не пускаючи воду на окуповану територію.

Фахівці кажуть, що роботи з облаштування нової дамби триватимуть. "Перший етап завершено. Продовження – це створення інфраструктури. Лебідки, чергові приміщення, охорона", – пояснив головний інженер управління Північно-Кримського каналу Володимир Оберемок.

Нова дамба має заслінку, яку в будь-який момент можна відкрити. Тому коли Крим повернеться в Україну, водою наповниться ще 300 кілометрів Північно-Кримського каналу. 

 

Наші інтереси: 

Заслінка на дамбі - це як натяк кримчанам.

Поширити цю сторінку: 

Коментарі

Зображення користувача cBіт Розумний.

З одного боку добре - більше проблем загарбникам. З другого - вбиваємо природу територіі, яка (сподіваюсь) ще повернеться до України...

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"

Зображення користувача Володимир Федько.

БлокАДА є БлокАДА !

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Бард Рой.

Заслінка чекає на повернення Криму. Але - тільки кримськотатарського!

Хай буде!