Зображення користувача Володимир Щербина.
Володимир Щербина
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

У США приходить усвідомлення того, що проти них почато війну - слухання в Сенаті

Спецтема:

Новий поворот у розслідуванні втручання Росії в американські вибори. Схоже, що Путін своїми діями дійсно “зірвав різьбу”. Якщо раніше уся ця опереточна “боротьба проти Америки” була виключно “для внутрішнього користування”, на яку Америка не звертала жодної уваги, то тепер ситуація змінилась.

30 березня спеціальна комісія Сенату США, що розслідує спробу втручання у виборчий процес, запросила на слухання групу експертів. Перед комісією виступили:

- Доктор Рой Годсон (Roy Godson), професор Джордтаунського університету, колишній консультант Ради Національної Безпеки.
- Доктор Юджин Рамер (Eugene Rumer), у 20010-2014 роки офіцер з питань Росії та Євразії Національної Ради з розвідки.
- Клінтон Вотс (Clinton Watts), старший науковий співробітник Центру кібернетичної та внутрішньої безпеки ім. Джорджа Вашингтона.

Доктор Годсон дав історичний огляд за останнє століття. Він відзначив, що СРСР, а потім РФ постійно прагнули отримати контроль над іншими країнами, використовуючи в комплексі відкриті та таємні методи, створюючи агентуру, підривні організації, намагаючись підірвати демократичну основу європейських країн. Під час другої світової війни, коли СРСР був союзником у боротьбі проти Німеччини, “дядя Джо” (так в Америці називали Сталіна у період союзництва) одночасно готувався узяти під свій контроль європейські країни після війни, створюючи для цього агентуру, мережу “агентів впливу”, підпільні організації тощо.  Єдиним періодом, коли СРСР/РФ мало цим займались — були 1990-ті роки, коли у Росії просто не вистачало сил на повномасштабну антизахідну діяльність. За останні роки ця діяльність сильно активізувалась, росіяни продовжують нести хаос в інші країни, використовуючи для цього вже більш сучасні методи.

Доктор Рамер відзначив, що масове використання інтернет-тролів, ботів, фальшивих новин, відвертої брехні — це інтегральна частина російської зовнішньої політики. Друга світова війна — це головна подія російської історії у XX сторіччі, без неї неможливо зрозуміти російське мислення. Це було найсильніше покоління росіян, найбільше досягнення Росії. З російської точки зору після цієї війни Росія була найбільш захищена, тому що між Європою і Росією виник буфер, котрий складали підконтрольні Росії країни. У 1991 році цей буфер зник, зникла спадщина того найпотужнішого покоління. І російські лідери вимушені були це прийняти до того часу, поки Росія залишається слабкою. 1990-ті були важким періодом для Росії. І російські лідери, і пересічні росіяни прагнули реваншу.  Як тільки економіка почала відновлюватись, Росія знову почала агресивну політику. Напад на Грузію у 2008 році, анексія Криму у 2014. І зараз Росія веде війну проти України на Донбасі. Російська пропаганда подає це, як повернення Росії в коло великих держав. Ті хто виступають проти — оголошуються ворогами народу. Російські Збройні сили потужніше, ніж у невеликих і більш слабких сусідів. Але вони поступаються силам НАТО. Тож російське керівництво використовує сучасні засоби: інформаційна війна, залякування, економічний тиск тощо. А також почало задіювати кримінальних хакерів, котрі є більш дешевими, ніж Збройні сили. Спроба втручання у американські вибори націлена насамперед на демонстраційний ефект — мовляв Росія може робити що завгодно, як справжня велика держава. Сучасні стосунки США-Росія не є кризою, яка швидко мине. Це норма для Росії. І сьогодні Росія втручається у вибори у Німеччині, Франції.

Містер Вотс розповів не лише про вже відому спробу російського втручання в систему голосування, а також про інші менш відомі випадки. Зокрема про те, як присутній на слуханнях сенатор Марко Рубі (Marco Rubio) принаймні двічі ставав мішенню масованих атак через соціальні мережі з використанням фейків, ботів, тролів в період, коли він номінально був конкурентом Дональда Трампа на праймеріз республіканської партії. Містер Вотс показав механізм використання ботів і тролів та відзначив, що російські інформаційні атаки мали ціллю не конкретні вибори, а набагато ширше: підірвати саму основу демократичної системи США, внести розпач і недовіру громадян до результатів виборів та до системи влади в США, примусити громадян втратити здатність розрізняти правду і вигадку. Більш глобально російські спецоперації мають на меті зруйнувати Європейський союз, внести розкол у НАТО, тому що вони заважають Росії проводити політику військової, дипломатичної та економічної агресії.
Він також коротко розповів про історію російської пропаганди після другої світової війни з використанням фейкової інформації. Відзначив, що значна кількість англомовних сайтів з різними конспірологічними теоріями насправді створені і керуються із Росії. Вони масово поширюють найрізноманітнішу фейкову інформацію, щоб люди врешті-решт втратили можливість відрізняти правду від брехні. Під час президентської кампанії у США російські хакери насправді атакували увесь політичний спектр — і демократів, і республіканців, і незалежних.

Сенатори поставили експертам чимало запитань. Найбільш цікавими були:

1) Якою буде Росія та російсько-американські стосунки після Путіна? Всі експерти відповіли, що суттєвих змін не буде, бо при всіх правителях Росія вела політику різної ступені агресивності проти решти світу. Навіть прихід до влади головного опозиціонера Навального навряд чи змінить цю політику конфронтації зі всіма. Крім того, в сучасній Росії настільки переплелися політика та кримінал, що заміна персоналій при владі не матиме жодного значення.

2) Чи втручалась Росія у виборчі процеси в інших країнах? Експерти розповіли про втручання Росії у вибори в Україні, в Грузії, в країнах Балтії, про спроби втручання під час референдуму про Брекзіт, про інформаційні атаки в поточних виборчих кампаніях у Франції, Німеччині, Нідерландах та Чеській республіці.

3) Чому саме зараз, на цих виборах, відбулась спроба втручання? Експерти відповіли, що це втручання — лише елемент інформаційної війни. Його завдання — не підтримати того чи іншого кандидата, а внести хаос, викликати недовіру до самого виборчого процесу. Також експерти розповіли про шерег інших випадків інформаційних атак в різних штатах, коли вкидалась фейкова інформація (про стихійні лиха, про техногенні аварії, про масові заворушення тощо), яка одразу системно поширювались цілою армією ботів. Про випадки створення фальшивих сторінок американських ЗМІ та місцевих органів влади, через які також відбувались подібні вброси.

4) Коли зайшла розмова про зв’язки російської влади, російських олігархів та російського криміналітету, то експерти заявили, що це питання треба розглядати на закритих слуханнях.

Взагалі на слуханнях було озвучено багато випадків планомірного просування  дезінформації, спроб дестабілізувати ситуацію в різних країнах та штатах США, поширення хаосу, недовіри, взаємної ворожнечі тощо. Головний лейтмотив слухань: проти такої системної інформаційної війни, котру Росія почала проти Америки, треба боротись системно.  Квінтесенцією слухань стали слова одного з сенаторів: “Ця ситуація нас всіх консолідувала.” Схоже, що Путін своїми діями дійсно “зірвав різьбу”. Якщо раніше уся ця опереточна “боротьба проти Америки” була виключно “для внутрішнього користування”, на яку Америка не звертала жодної уваги, то тепер ситуація змінилась. У США приходить усвідомлення того, що проти них почато війну. І Штати готові прийняти цей виклик. 

P.S. Якщо ви добре володієте англійською мовою, то раджу вам подивитися ці слухання "вживу".

P.P.S. Цікаво, що повні записи цих слухань подали відверто протрампівські канали Youtube. Це насамперед:
White house press briefing
President Donald Trump speeches & press conference
President Donald Trump news & live speech 2017

Тобто, команда Трампа насправді зацікавлена у цьому розслідуванні, ініційованому противниками Трампа. 

Наші інтереси: 

На даному історичному етапі США є природним союзником України. Тому для нас є важливими події на російсько-американському фронті.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Віктор Макаренко.
0
Ще не підтримано

Дякую за матеріал!
Приємно, що прозвучала думка про незалежність російсської суті від персоналей керманичів і політичного устрою. Чи більше народу це усвідомить тим швидше все стане на свої місця.

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Чудовий матеріал, друже Володимире!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Валерій Швець.
0
Ще не підтримано

Дякую Вам за Вашу здатність оперативно і якісно донести нам англомовну інформацію такої надзвичайної ваги. І надалі сподіватимемось на такі чудові матеріали.

Зображення користувача Володимир Щербина.
0
Ще не підтримано

Там буде продовження, адже комісія оголосила, що у неї в списку 20 експертів/свідків, котрих вона бажає заслухати. На наступні слухання запрошено фахівців з кібербезпеки.

Творю, отже існую.

Зображення користувача Віктор Макаренко.
0
Ще не підтримано

Дякую за матеріал!
Приємно, що прозвучала думка про незалежність російсської суті від персоналей керманичів і політичного устрою. Чи більше народу це усвідомить тим швидше все стане на свої місця.

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Підтримуватимемо й далі Живим Словом брата Дональда.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Володимир Самотий.
0
Ще не підтримано

Так це дуже важливо