Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Технології, які розколюють українське суспільство

Спецтема:

Як тільки людина впускає в себе інформаційний вірус – вона приречена.  "Вірус" буде роз'їдати її, поки не знищить всі внутрішні установки, які були до цього. В результаті будь-які конструктивні дії будуть здаватися безглуздими, залишиться тільки тварина бажання крові і помсти за обмануті надії і убоге життя.

 

Перемогти народ - неможливо. Але якщо вийде перетворити його на натовп, де всі ненавидять один одного - він перестане бути єдиним народом і сам впаде до ніг свого ворога.

Дивлячись на те, що відбувається в українському суспільстві, можна констатувати, що інформаційні операції Кремля проти українців в цьому напрямку працюють добре. Вже сьогодні багато хто з тих, хто пліч-о-пліч стояли на Майдані - ненавидять один одного, а суспільство розгублене, дезорієнтована і не знає, що робити далі.

Технології по розколу і знищенню єдності будь-якого колективу - маленького чи великого - дуже прості і тому ефективні. Вони побудовані на інстинктивних установках, властивих всім стадним ссавцям, в тому числі людям, і спрямовані на досягнення кількох завдань.

1. Позбавити суспільство ватажків і авторитетів. Будь-який згуртований колектив без ватажка дуже швидко стає дезорієнтованим натовпом, який не бачить виходу, не знає, в якому напрямку потрібно рухатися і що робити, впадає в крайнощі і, таким чином, йде до своєї смерті.

Якщо в тваринному світі для того, щоб "обезголовити" зграю, потрібно вбити її ватажка фізично, то в людському - досить його знищити інформаційно, повністю дискредитувавши і позбавивши будь-якого авторитету.

Так, у нас, з одного боку, послідовно знищуються всі моральні авторитети суспільства, з іншого - ведеться тотальна дискредитація держави і влади. При відсутності визнаних лідерів в суспільстві і зростанні антидержавних настроїв починаються суперечки, єдність помислів і дій руйнується, народ перетворюється в натовп.

2. Дезорієнтувати і придушити волю. Придушення волі до дії здійснюється за допомогою дуже простих ходів:

  • По-перше, суспільству пропонується максимальна кількість варіантів дій. Великий вибір дезорієнтує людей і викликає страх помилитися.
  • По-друге, кожен з варіантів піддається максимальної критиці, як ненадійний. Величезна кількість "ненадійних варіантів" ще сильніше посилює страх і пригнічує волю.
  • По-третє, суспільство постійно "накачується" всілякими теоріями змов і незліченною кількістю "ворожих планів". Це - остаточно дезорієнтує суспільство і не дозволяє йому зосередитися на одній меті, один спосіб і одному баченні. В такому випадку воля паралізується і будь-яке ефективне дію стає неможливим. Суспільство розколюється і починає ламати списи навколо віртуальних ідей і планів.

3. Посіяти розчарування. Для цього через підконтрольні ЗМІ суспільству нав'язується кілька тез: все брешуть, всі крадуть, всі хочуть виїхати з країни, всі наживаються на війні, всі працюють на Кремль.

4. Посіяти взаємну підозрілість, недовіру і ненависть, розділити суспільство на крайні полюси. В такому випадку суспільство буде роз'єднана і розбите на атоми, ніхто більше не стане єдиним фронтом і не буде підтримувати один одного.

Розчаровані люди, які відчувають своє безсилля і відсутність лідера, якому можна вірити, стають злими і агресивними. Всі проблеми вони схильні списувати на оточуючих і весь час знаходяться в пошуку винуватців - зрадників, агентів, провокаторів, боягузів і т.д. Таким чином, суспільство починає з'їдати себе зсередини і йде до саморуйнування.

Для цього вкидаються ідеї, які поляризують суспільство на непримиренні табори. Це можуть бути як глобальні питання, на кшталт мовних, так і тактичні, на кшталт блокади ОРДЛО. В результаті ті, хто ще вчора були одним організмом, стають ворогами. Тоді вистояти і перемогти нам допомогло єдність. Що нам допоможе зараз?

Ефективність цих технологій полягає ще і в тому, що досить їх запустити, а далі прості люди, ЗМІ, політики і активісти все зроблять самі. І вже не зрозумієш, чи то це сторонній вплив, чи то наша власна руйнівна діяльність.

 А ініціатору залишиться лише спостерігати осторонь, підкидаючи час від часу дрова у вогонь, щоб не згасло.

Нам же слід завжди пам'ятати одне: коли люди починають ненавидіти один одного сильніше, ніж агресора - вони приречені.

І "біля стінки" їм в підсумку — стояти разом.

Джерело, переклад НО.

Наші інтереси: 

Коли українці усвідомлять дію «інформаційної отрути» – технології перестануть працювати.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гра в пазли

Гра в пазли: вільний софт «Добра Новина» та його самоактивація в кінці світу

Після знайомства з проектом «Галілея-IV» та його несподіваним «зникненням з радарів» виникають запитання: Чому Галілейська церква не виступила засновником нових місцевих церков? Чому її вплив на...

Останні записи