Важливість: 
4

Спецтема:

Категорія:

Україна, Міжмор’я, США, гібридна війна, постіндустріальний перехід: виступ Ігора Каганця і дискусія (аудіо)

16 червня 2016 р. в Києві відбувся семінар-дискусія на тему «Примари і реальність, або які виклики дійсно загрожують відкритому суспільству». Пропонуємо основні тези та аудіозапис виступу футуролога Ігора Каганця, а також запитання і відповіді.  

Анонс семінару. 

Audio icon1. Аудіозапис виступу Ігора Каганця 16.06.2016

Audio icon2. Обговорення, запитання, відповіді

1. У світі відбувається перехід від індустріальної до постіндустріальної формації. Головний сенс – звільнення людини від соціальної мегамашини і повернення їй самодостатності. Не плутати з ультраіндастріалом. Інформаційні технології – тільки підсилювачі.

2. Головна суперечність сучасності – між творцями і паразитами. Постіндустріальний перехід буде антипаразитичним і антикорупційним переходом.

3. Де відбудеться перехід? Де слабше, там і рветься. Найслабша ланка там, де найбільші суперечності між потенціалом та його реалізацією. Такою ланкою об’єктивно є України: найвища у світі концентрація ресурсів і найнижчий у Європі рівень життя. Зате найвищий рівень корупції.  

4. Чи є геополітичні можливості для постіндустріального переходу України? Після Другої світової війни Європа була розділена між Америкою і Азією. Західна Європа – під США, Східна Європа – під СРСР. Двополюсний світ.

5. Ворог мого ворога... Після розпаду СРСР кожна частина Європи тяжіла до ворога свого ворога. Східні Європа – до США, західна – до Росії.

6. Війна Росії проти України – активна фаза формування континентального блоку ЄС-РФ-Китай. План розділення України між РФ і ЄС. Смертельна загроза для США.

7. Чи знають США про загрозу? Про це 20 років тому (1997) попереджав Бжезінський у «Великій Шахівниці».  З0 років тому (1984) Юрій Бєзменов розкрив структуру московських гібридних воєн.

8. Засобом від континентального блоку є формування Балто-Чорноморського союзу – Міжмор’я. Ключовий гравець – Україна. США майже готові організувати для України новий ленд-ліз, але їй нема з ким працювати в Україні. Нема кому давати зброю, фінанси, розвіддані.

9. Нинішня владна верхівка не виявляє ентузіазму щодо Міжмор’я. Тому США зацікавлені у формуванні в Україні серйозної політичної сили, до якої лише одна вимога – захищати свою незалежність і творити Міжмор’я. Потрібен політичний рух за Нову Європу.  

10. Якою має бути ця сила? Устрій України – оліхархічно-охлократична диктатура. Влада в Україні належить олігархату, підтримуваного бюджет­никами, пільговиками, соціальними низами. Де-факто цей олігархічно-охлократичний консенсус спрямований на знищення вільних підприємців і творців, яких в Україні прийнято називати середнім класом. 

11. Рух за Нову Європу – це масовий рух середнього класу. Ось таке соціальне замовлення. У творенні такого руху зацікавлений україн­ський середній клас, країни Міжмор’я, США та інші наші союзники. 

12. Міжмор’я має стати вільним простором для постіндустріальних інновацій. Зібрати все найкраще. Наші союзники – носії постіндустріальних тенденцій з усього світу.

13. Сенс гібридної війни – жорсткий стимул переходу України і світу до постіндустріальної формації. Війна закінчиться одразу, як зміняться Україна і українці.

14. Точку біфуркації Україна пройшла у 2014 р. Ми вийшли на прямий шлях. Якщо гальмуватимемо – буде багато зайвих втрат і страждань. Будемо рухатися швидко – все відбудеться легко, цікаво, весело.   

Наші інтереси: 

Просуваємо правильний світогляд серед потенційної еліти. 

Гравець: 
Ігор Каганець

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка