Важливість: 
3
Порошенко узаконив нові податки для ФОПів

Відповідно до нових норм, вже з 1 січня окремі категорії ФОПів, зокрема, другої та третьої груп, будуть змушені платити єдиний соціальний внесок 704 гривні на місяць, навіть якщо тимчасово не мають жодного прибутку.

6 грудня парламент ухвалив, а 27 грудня президент підписав зміни до законодавства щодо роботи фізичних осіб-підприємців.

Про це вказано на сайті Верховної Ради.

Відповідно до нових норм, вже з 1 січня окремі категорії ФОПів, зокрема другої та третьої груп, будуть змушені платити єдиний соціальний внесок 704 гривні на місяць, навіть якщо тимчасово не мають жодного прибутку.

Раніше ФОП, коли у певному періоді мав прибуток, то сплачував 5% податок та ЄСВ. Якщо ж руху коштів не було, то сплачувати не було необхідності.

Тому багато підприємців тримали відкриті ФОПи, а платили податки тільки тоді, коли мали реальні прибутки.

Нововведення ще до почату дії призвело до масового закриття ФОПів людьми, які використовували їх не постійно - так званих "сплячих ФОПів".

Люди зараз шикуються у черги до органів влади, щоб встигнути закрити ФОП до 1 січня і не платити 704 гривні соціального внеску за "сплячий ФОП".

При цьому перша група спрощенців має можливість сплачувати половину мінімального страхового внеску у розмірі 352 гривні на місяць.

Примітка: ФОП - це фізична особа-підприємець.

Наші інтереси: 

В теперішній державі краще бути чиновником або бюджетником або якимось "соціально незахищеним", але не малим підприємцем, якого душили-душили, душили-душили, але ніяк не додушили. В 2017-му додушать :-(

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка