Доходи і податки: з кожної сотні гривень отримуємо менше половини

З кожних 100 гривень, виділених на фонд оплати праці середньостатистичного українця, близько 29 гривень відразу йдуть у вигляді Єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування. З решти (71 грн.) вираховується податок на доходи., військовий збір та податок до Пенсійного фонду.

Залишається 56,7 гривні, які ми і отримуємо у вигляді заробітної плати. Але це ще не все. 20% ми віддаємо державі у формі ПДВ. Так що віднімаємо ще 9,40 грн (шоста частина від 56,7). Виходить 47,3 грн. з кожної заробленої сотні.

Про це у своїй статті "Кто и как тратит деньги, которые мы зарабатываем" пише Марія Стасенко, редактор розділу "Економіика і фінансі" газети "Дело".

Зараз експерти обговорюють чергову Податкову реформу. Щоб її оцінити, важливо зрозуміти, що вона значить для кожного українця, адже податки - це джерело наповнення дерхавного бюджету. 

Інше питання, як використовуються гроші державного бюджету. Тому все більше і більше бізнесіть та підприємців уходять в тінь. За оцінками Міністерства економічного розвитку, економіка України приблизно на 65% живе своїм життям поза обліку і контролю.

Бізнес не готовий платити за утримання ледарів і злодіїв, заявляє Михайло Соколов, заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради у своїй статті "Ответ министрам: Бизнес не готов платить за содержание бездельников и воров".

Зокрема, він звертає увагу на Єдиний страховий внесок, який на сьогодні складає у середньому 41% і який по суті є не страховим внеском, а є податком.

"Ми всі прекрасно розуміємо, що в Україні ЄСВ - це податок, тому що зв'язок між тим, скільки я сьогодні його заплачу і тим, яка у мене буде пенсія, відсутня. Розмір пенсії встановлюють політики, а не я своїми накопиченнями. Якщо я помру одразу після того, як закінчу працювати, мої діти ніякого пенсійного плану не успадкують, я теж цих грошей не отримаю - не встигну. Український пенсійний фонд банкрут, демографія жахлива, економіка не розвивається, тому перехід на внамагання порівнювати наш ЄСВ з пенсійними відрахуваннями в ЄС, США і тим більше Сінгапурі, нахабне і є підлою брехнею".

У рейтингу Doing Business Україна опинилася на 107-му місце в світі за рівнем загального податкового навантаження. При цьому податкове навантаження на заробітну плату у нашій державі більше у понад два рази, ніж середній показник по країнах Європи і Центральної Азії, читаємо у статті "Ярослав Москаленко: «Податкова реформа – не можна чекати" на hubs.

Бізнес, не витримуючи такого навантаження, або закривається, або переїжджає працювати в інші країни, або воліє влаштовувати робітників як вахтовиків і виплачувати їм зарплату у конвертах. В результаті зростає падіння економіки, знижуються доходи та купівельна спроможність громадян, скорочуються капітальні інвестиції і підривається стабільність національної валюти.

Як відомо, у ВР зараз зареєстровані два законопроекти для Податкової реформи. Один з них №3357 про внесення змін до Податкового кодексу називають ліберальним. Другий - урядовий проект. Мінфін пропонує запровадити єдину ставку у 20% на чотири базових податки: податок на додану вартість (ПДВ, нині його ставка становить 20%), єдиний соціальний внесок (ЄСВ зараз середній 41%), податок на доходи фізичних осіб (ПДФО – 15/20%) та податок на прибуток (нинішній показник — 18%).

Проти цього виступає Пенсійний фонд, для якого ЄСВ є бюджетоутворюючим  податком і зниження його ставки хоча б на один відсотковий пункт означатиме для Пенсійного фонду втрату 5 мільярдів гривень доходів.

Гравець: 
Олена Каганець

Теги:

 
Форум Підтримати сайт Довідка