Важливість: 
5

Категорія:

Як увімкнути архетип безсмертя, або Ельфи рулять!

Для досягнення вищого рівня розвитку треба докласти значних зусиль, проте ці зусилля не є надмірними. Наш Усесвіт створено так, щоб людина-гравець могла робити вільний ігровий вибір.

161208elfy.jpg

Ельфи - святі й безсмертні
Ельфи - святі й безсмертні

У статті «Три стратегії життя» ми з’ясували, що людина є універсальною істотою, яка може використовувати три типи харчування (мертва їжа, жива їжа, прана) і жити у трьох режимах – короткоживучості, довгоживучості і безсмертя. У наш час це приблизно відповідає чотирьом сходинкам розвитку втіленої духовної сутності:

1) Гомо сапієнс (людина проста, гомо сімплекс): переважно мертва їжа, короткоживучість, Простір страждань;

2) людина (гравець, гомо люденс, людина подвійна, гомо дуплекс): переважно мертва їжа, короткоживучість, Простір боротьби;

3) реалізована людина (арій, надлюдина, либідь, ганза): переважно жива їжа, довгоживучість, уявне безсмертя, Простір пригод з виходом у Простір волі;

4) боголюдина (хрестос, спас, будда, мамай): прана, повне безсмертя, Царство боже – найвищий рівень Простору волі.   

Кожен з чотирьох рівнів розвитку передбачає інший тип свідомості, інший тип мислення, інший тип метаболізму, а також інший тип соціальної організації.

Для досягнення вищого рівня розвитку треба докласти значних зусиль, проте ці зусилля не є надмірні. Наш Усесвіт створено так, щоб утілена божественна сутність як людина-гравець могла робити вільний ігровий вибір. Відтак цей вибір має бути доступним для гравця згідно з афоризмом Григорія Сковороди «Слава блаженному Богу за те, що потрібне зробив неважким, а важке – непотрібним». Досягнення стану безсмертної боголюдини потрібне, адже, згідно з Євангелієм, – це релігійна мета шляхетної людини. Отже, досягнення безсмертя має бути неважким.     

На прикладі трьох типів харчування ми переконалися, що перехід до того чи іншого типу нагадує процес «натискання кнопки» і вмикання відповідної програми життєдіяльності. А чи є «кнопки» для переходу на той чи інший рівень розвитку?

Почнімо з того, що людське життя – це своєрідний ігровий простір, в якому людина тяжіє до виконання обмеженої кількості архетипових ролей. Кожна така роль – це програма поведінки. Такими є рольові програми Жебрака, Ображеного, Постраждалого, Шукача, Бунтаря, Героя, Авантюриста, Лідера, Послідовника, Правителя, Мудреця, Мага, Мецената, Творця...

Усі ці ролі дрімають в душі людини – наче програми в комп’ютері. Кожну з цих ролей можна вмикати і вимикати. Одночасно може бути активовано кілька ролей. Для вмикання нової ролі зазвичай треба вимкнути якусь вже існуючу роль – з причини обмеженої «оперативної пам’яті» свого біокомп’ютера.

Передусім треба вимкнути несумісні ролі. Наприклад, перед вмиканням ролі Мага чи Правителя треба вимкнути роль Жебрака (цю роль зараз грають  мільйони українців). Найпростіший спосіб видалити зі своєї підсвідомості ролі Жебрака полягає в тому, щоб активувати роль Мецената, оскільки ці дві програми несумісні. Меценат автоматично вимикає Жебрака.

Щоб стартувати роль Мецената, треба радісно і без страху робити магічні дарування на ті справи, які подобаються Всесвіту. Щоб він більше зрадів, треба щоб щиро зраділа спільнота людей, яка запалює радість Всесвіту. Тому магічні дарування треба давати 1) на великі справи, 2)  щирим, світлим і вдячним людям.

Увімкнення певної архетипової ролі одразу надає людині відповідну інформацію, енергію, знання і навички для пристойного виконання цієї ролі. З одного боку, пробуджується духовний досвід попередніх втілень. Цілком можливо, що в попередніх втіленнях людина вже грала цю роль, тож треба тільки «згадати себе» і пристосувати вже наявний досвід до нових обставин земного втілення.

З другого боку, вмикається відповідний рольовий егрегор. Це нагадує ситуацію, коли людина долучається до роботи організованої структури, де кожен новачок одразу отримує для роботи необхідні знання, поточні настанови і ресурси.

Перемикання між ролями відбувається дуже швидко. Особливо яскраво це проявилося під час нинішньої війни, коли багато українців несподівано для всіх (і для себе самих!) почали ефективно виконувати  зовсім нові ролі. Наприклад, коли театральний режисер чи оперний співак раптом стає справжнім бійцем – це вражає.

Існує зв’язок між ролями і просторами подій, наприклад:

Простір страждань: Жебрак, Ображений, Постраждалий, Хворий.

Простір боротьби: Бунтар, Повстанець, Воїн, Герой.

Простір пригод: Авантюрист, Мандрівник, Шоумен, Вчений, Винахідник, Дослідник, Адепт.

Простір волі: Цілитель, Маг, Мудрець, Цар, Чудотворець, Патріарх.

З цього випливає, що для просування вгору від рівня людини до надлюдини і боголюдини треба вмикати ролі, відповідні Простору пригод і Простору волі.

Як ми це робимо?

На індивідуальному рівні багато хто з нас здобув досвід самозцілення і зцілення інших людей, відтак опанував роль Дослідника, Цілителя, Адепта.

На колективному рівні структура Інституту Міжмор’я додатково активує або утверджує ролі Здобувача, Вченого, Мудреця, Патріарха (засновника демосу).       

Брахмани і кшатрії

Як увімкнути потрібну роль?

Для того, щоб увімкнути ігровий архетип, треба почати гратися в нього. Якщо хочеш бути Героєм – грай у Героя, хочеш бути Меценатом – поводься як Меценат, хочеш бути Патріархом – дій наче Патріарх.

Для переходу до безсмертя дуже перспективною виглядає роль Ельфа. На цю тему є багато художньої літератури, в якій розглядаються різні аспекти життя безсмертних і святих ельфів. Головним джерелом можуть бути твори Джона Толкіна. Попри фентезійну форму, описані в його творах відомості безумовно мають раціональну основу і приховані пласти глибинних знань. Надзвичайно продуктивним може виявитися порівняльне дослідження Євангелія, «Володаря перснів» та іншої дотичної до них літератури.

Отже, щоб стати безсмертним, треба стати ельфом. А для цього треба досліджувати ельфійський спосіб життя. Ефективне дослідження передбачає постійне висування гіпотез і їх практичну перевірку. Одне слово, щоб стати ельфами, треба поводитися так, наче ми вже є ельфами. Простіше кажучи, треба грати в ельфів.

З чого почати? З перегляду кінотрилогії «Володар перснів» та наступних фільмів цього циклу.

То як, стаємо ельфами чи шо?

Військо безсмертних

Продовження: Ельфійський проект, або постіндустріальна антропологія Міжмор’я

Наші інтереси: 

Опановуємо вищі рівні ефективності!

Опитування

Чи ти будеш ставати безсмертним ельфом?

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка