Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Аеропорт гідності, або Голосуймо за Івана Мазепу!

Друзі, наші опоненти по Мазепі, лобісти Малевича дають нам останній бій. Але роблять це брутально, вдаючись до брудних прийомів. Використовуючи лояльні ЗМІ, поширюють статті? де називають прихильників назви аеропорту ім. Івана Мазепи ледь не "рукою кремля" і видумуючи казочки про можливу втрату 300 млн доларів за відмову від назви Малевича)))

Розкладу по полицях, чому не Малевич і чому не російський монархіст Сікорський.

Так, Малевич видатний живописець. Але основне призначення назви аеропорту - розповісти пасажирам про місто чи країну, в яку вони прилітають.

Чи можна побачити в Києві всесвітньо відому роботу Казимира Малевича "Чорний Квадрат"? Чи можна побачити іншу його творчість?

За рідкісними винятками, які є в приватних колекціонерів, – не можна. А де ж можна? Як "чорний квадрат", так і практично вся творча спадщина Малевича знаходиться в Москві!

Що ми розкажемо пасажирам, коли вони спитають, де в Україні можна побачити Малевича? Купимо їм квиток в "Домодєдово"? Чи може Малевич є на вулицях Києва? Та й не треба переоцінювати відомість Малевича. Йому дуже далеко і до Да Вінчі і до Шопена.

Натомість Івана Мазепу не тільки можна відчути, але й побачити в Україні! Це десятки побудованих його коштом церков, які входять у світову культурну спадщину Юнеско, Мазепа відновлював та реставровував пам'ятки князівської доби, Мазепа був покровителем Києво-Могилянської академії, інвестувавши в освіту небачені на той час кошти.
Мазепа в Києві повсюди. Це і Софія Київська, і Лавра, і Києво-Могилянська академія. Витвори стилю "мазепинського барокко" є навіть у Львові!

Відомість Мазепи у світі явно вища за Малевича. Про нього писали Байрон, Вольтер та багато інших всесвітньо відомих митців.

Що стосується відомого винахідника Ігоря Сікорського. Ми не можемо називати аеропорти його ім'ям тому, що він ніколи не асоціював себе з Україною. Натомість він і його батько були українофобами, а сам Сікорський був відомим меценатом російської діаспори у США, а також членом "русского монархіческого клубу".

Його сини чітко зазначили, що Сікорський називав себе росіянином.

Але головне. В часи, коли українські герої боряться за Незалежність з російськими окупантами, Івана Мазепу, який кинув виклик Російській імперії Петра І, об'єднавши два береги Дніпра, потрібно увіковічнювати. Його ім'ям мають називатись аеропорти, вулиці, військові частини. 

Ім'я аеропорту "Бориспіль імені Гетьмана Івана Мазепи" - це ім'я аеропорту гідності!

2017 року виконується 330 років з дня обрання Івана Мазепи Гетьманом України! Назвавши головні повітряні ворота ім'ям одного з найвідоміших у світі українців, творця українського стилю архітектури, будівничого, воїна Івана Мазепи, ми зробимо подарунок перш за все Україні, зробимо подарунок самим собі і національній гідності!

Тож закликаю поширити мій допис та закликати друзів та знайомих проголосувати за Аеропорт ім. Івана Мазепи!

Іва́н Мазе́па-Калединський (20 березня 1639, Мазепинці — 21 вересня 1709, Варниця) — український військовий, політичний і державний діяч.
Іва́н Мазе́па-Калединський (20 березня 1639, Мазепинці — 21 вересня 1709, Варниця) — український військовий, політичний і державний діяч.

Іван Мазепа - Гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави на Лівобережній (1687-1704) і всій Наддніпрянській Україні (1704-1709). Князь Священної Римської імперії (1707—1709). Представник шляхетного роду Мазеп-Колединських гербу Курч із Київщини.

У молодості служив при дворі короля Яна II Казимира. По обранню гетьманом, намагався відновити авторитет гетьманства в Україні. Зробив великий внесок у економічно-культурний розвиток Лівобережжя.

Перебуваючи під патронатом московського царя Петра I, проводив курс на відновлення козацької держави Війська Запорозького з кордонами часів Хмельниччини. Тривалий час формально підтримував Московське царство у Північній війні зі Шведською імперією, проте 1708 року підтримав сторону шведів.

Після поразки під Полтавою врятувався в Молдовському князівстві. Помер у місті Бендери.

Наші інтереси: 

Цінуймо своє! Голосуймо за Івана Мазепу!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

І на оновленій Землі...

Війна в Україні завершиться тоді, коли буде досягнута її мета (+аудіо)

Справжня мета цієї війни полягає у формуванні нової української нації – носія передових світогляду, соціальної організації та технологій. Отже, війна припиниться тоді, коли процес постіндустріального...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача cBіт Розумний.
0
Ще не підтримано

Це був би перший крок до деанафемизації гетьмана Мазепи.

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"

Коментарі

Зображення користувача cBіт Розумний.
0
Ще не підтримано

Це був би перший крок до деанафемизації гетьмана Мазепи.

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"

Зображення користувача Ія Подолянка.
0
Ще не підтримано

Молодець Аронець=переконливо обгрунтував свою позицію.Це була б одна із перемог у інформаційній війні з країною Моксель.