Важливість: 
3
Правила і закони для перетворення хаосу на космос

Досвідчений садівник ніколи не прокладе доріжку де йому заманеться: він спочатку подивиться на стежки, якими ходять люди, а потім «узаконить» їх бруківкою чи асфальтом. Тому правильні державні закони завжди є чітко сформульованими законами природи, суспільства, техносфери.

Правила (спрямовуючі норми) і закони (обмежуючі норми) є головним інструментом перетворення соціального хаосу на синергетичний космос. Про це ми вже говорили у попередній статті: Арійська синергія: любов, вимогливість, заохочення. Правильно застосовані норми прискорюють еволюцію спільноти, спрямовують до мети, оберігають від помилок. 

Ліберальна пропаганда поширює думку, що для прискорення розвитку потрібно зняти всі обмеження. Це помилкова думка. Скажімо, правила дорожнього руху – це передусім обмеження. Якщо їх ліквідувати, то це приведе до зростання аварій і транспортних заторів.

Проте надмірні обмеження, як і надмірна свобода, також заважають розвитку і можуть взагалі заблокувати рух. Забороняючою діяльністю любить займатися державна бюрократія: що більше законів, то більші корупційні потоки.

Обидва підходи – ліберальний і державно-бюрократичний – є антиприродними, спрямованими на руйнування самоврядних громад. Про це у статті: Постіндустріальна держава громад та її вороги

Але як знайти міру, щоб правила і закони прискорювали суспільний розвиток, а не гальмували? Як зробити, щоб норми сприяли громадянському миру, тобто пануванню міри і гармонії?

Головний принцип правильної законотворчості полягає в тому, щоб стежити за природними процесами і застосовувати норми тільки там, де вони справді необхідні. Наприклад, досвідчений садівник ніколи не прокладе доріжку де йому заманеться. Він спочатку подивиться на стежки, якими ходять люди, а потім «узаконить» їх бруківкою чи асфальтом. Тому правильні державні закони завжди є чітко сформульованими законами природи, суспільства, техносфери.

Саме за цим принципом будуються правила і обмеження екомережі Intermarium.online.

Про ключові соціально-організаційні константи – у статті: Як очистити суспільство від соціальних паразитів.

Наведені вищі міркування потрібні для конструювання правильної системи комунікацій у демосах. Про це поговоримо у статті Три рівні соціальних комунікацій у демосах Міжмор’я: оперативний, тактичний, стратегічний

Наші інтереси: 

Система демосів Міжмор'я має бути простою як усе геніальне. 

Гравець: 
Ігор Каганець

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка