Зображення користувача Анна Олар.
Анна Олар
55

Дякуємо місту Таураге (Литва) за пам'ять про Чорнобильську катастрофу

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Весь березень у мерії міста проходила виставка фотографій майже 30-річної давності, присвячених Чорнобилю. Це було ініціативою мера Сігітаса Мічуліса, який разом з нами нагадав Литві про трагедію, яку приніс Чорнобиль в життя наших країн. (Публікується литовською мовою).

127720215923696575958815475864415190564280o.jpg

 Петро Олар розповідає про фотографії
Петро Олар розповідає про фотографії

Ne viena svečio paroda pristatyta Lietuvos Respublikos Seime, jo nuotraukos buvo eksponuojamos Tauragės viešojoje bibliotekoje, kituose Lietuvos miestuose. Tauragėje pristatytas ir jo kurtas filmas apie įvykius Ukrainoje.
Kaip teigė P.Olar, Tauragės rajono savivaldybėje eksponuojama paroda – specifinė. Beveik visose fotografijose užfiksuoti vaizdai be žmonių tarsi liudija, jog po didžiausios ekologinės katastrofos žmonijos istorijoje, Černobylyje nebeliko vietos žmogui. Įvykus avarijai, Černobylis visam pasauliui tapo skausmo, baimės, suluošintų gyvenimų ir mirties simboliu. Virto mirusiu miestu.
„Černobylio katastrofos padarinius patyrė kiekvienas. Globalioms katastrofoms neegzistuoja valstybių teritorijos, politinės santvarkos. Radiacija sunaikina visus ir viską. Būtina apie tai kalbėti, būtina kalbėti ir apie galimas šiandienines grėsmes, statant atomines elektrines, gyvenant pavojaus zonoje, kad visa tai nepasikartotų“, - teigė parodą apžiūrėjęs rajono meras Sigitas Mičiulis.
Ukrainiečio Petro Olar fotoparoda Tauragės rajono savivaldybės II aukšte bus eksponuojama iki balandžio mėnesio.

Наші інтереси: 

Atsimenam (Пам'ятаємо).

Підписуюсь на новини