Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Сади на даху - вигідні для всіх

Захоплюючий краєвид на даху Бостонського дизайн-центру: тут ростуть помідори, базилік, петрушка, кервель, любисток, чебрець та багато інших рослин, які охоче купують місцеві ресторани.

Сезонні продукти, вирощені на даху, в 4 рази дешевші тих, які вирощуються методом аквапоніки. І це стало хорошою основою для створення проекту Higher Ground Farm двома колишніми студентами Джоном Стоддард і Кортні Хенессі.

Частину коштів на розвиток свого проекту вони залучили методом краудфандінга на майданчику Kickstarter.

Сьогодні їх ферма розмістилася в 1500 ящиках з-під молока. Але вони не хочуть на цьому зупинятися.

Стоддард має особистий і професійний інтерес до стійких систем харчування і вважає, що сади на дахах забезпечують ефективне і продуктивне використання простору для сільського господарства, постійно зменшуючи витрати на нагрівання та охолодження міських будівель, і прикрашаючи обрії.

Аналогічний проект, встановлений на даху мерії Чикаго 2000 року, заощадив близько $ 5000 на енергоносії.

Стоддард дуже оптимістично налаштована з приводу майбутнього сільського господарства на даху і міського господарства в Бостоні і вважає, що цей рух буде розширюватися з інтересу і необхідності.

Крім того, Higher Ground Farm може допомогти зменшити ефект міського теплового острова в Бостоні, а також буде поглинати дощову воду, перш ніж вона потрапить в каналізацію, допомагаючи пом'якшити стоки.

Higher Ground Farm допоможе зробити місто прохолоднішим і зеленішим - з єдиним побічним ефектом: робити це їстівним. Непогано для міста.

Ландшафтний архітектор Лорен Мандель займається вивченням розвитку міських форм і садів на дахах протягом останніх чотирьох років. У своїй новій книзі, "Eat Up: The Inside Scoop on Rooftop Agriculture", вона згадує вісім північноамериканських міст, в тому числі Чикаго, Нью-Йорк та Сан-Франциско, які були в піонерами у створенні ферм на дахах.

«Вам не потрібно бути професіоналом, щоб виростити кілька помідорів на вашому даху. Але в більшому масштабі вам доведеться освоїти багато дисциплін», - каже Лорен. 

«Коли ви пов'язуєте сільське господарство на даху з рестораном або продуктовим магазином, у вас може бути хороший маркетинговий потенціал. Але все ж великий вплив на ваш успіх становить висвітлення в соціальних ресурсах та ЗМІ», - вважає вона.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Піарники знову в ударі. Кадр з фільму «Хвіст крутить собакою» (Wag the Dog, 1997).

Підготовка до СКК «Вибори-2024»: у Демпартії США знайшли причину затримок зі зброєю для України

Про це 14 квітня 2023 року повідомив Юрій Швець – головний російськомовний рупор Демократичної партії США – на своєму ютуб-каналі, що має 1,28 млн користувачів. Виявляється, що головною причиною,...

Останні записи