Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

«DREAM motors». Доступний український електромобіль

Світ:

Проект «Доступний український електромобіль» народився після аналізу науково-технічного потенціалу України. Цей показник часом вищий за деяких розвинених країн заходу, та чомусь його мало використовують для зміцнення економіки держави. Проект передбачає впровадження серійного виробництва доступних електромобілів в Україні, а саме марки ЗАЗ Ланос Пікап та ЗАЗ Ланос Седан з пробігом до 250 км на одній зарядці.

Ми плануємо представити нашу розробку в квітні 2016 року та розпочати ходові випробування. А вже до кінця 2016 року почати перші поставки замовникам по ціні від 15 тис. у. о.

Розробляти прототип електромобіля будуть вчені Інституту Електродинаміки НАН України на базі державного підприємства «Науково-виробничий центр "Енергоімпульс"». 

В Інституті електродинаміки НАН України накопичений багаторічний досвід розробки транспортних засобів з електричним приводом, створення для них високоефективних тиристорних і транзисторних тягових перетворювачів, мікропроцесорних систем керування, що забезпечують надійну і безаварійну експлуатацію електромобілів. Спільно з фахівцями заводів АвтоВАЗ та АвтоЗАЗ на основі розробленого в Інституті електродинаміки НАН України електрообладнання були створені  електромобілі  ВАЗ-1801, ВАЗ-2801, ВАЗ-2802, ВАЗ-2702, ЗАЗ-1109, ЗАЗ-11091.

В ботанічному саду НАН України декілька років успішно експлуатувалися два електроцикла вантажопідйомністю 400 кг, виготовлені в Інституті електродинаміки НАН на базі серійного трициклу Київського мотоциклетного заводу.

В Інституті створені перші вітчизняні гібридні електромобілі: на базі легкової «Таврії» та ватажно-пасажирського ГАЗ-2752 «Соболь», а також гібридний електротрактор.

Поряд з силовим обладнанням в Інституті розроблена низка допоміжних напівпровідникових пристроїв,  призначених для заряджання та контролю поточного стану тягових і допоміжних бортових акумуляторних батарей:

— зарядні бортові і стаціонарні пристрої;

—  блоки вторинного електроживлення;

—  лічильники ампер-годин;

—  індикатори стану АБ.

Слід  зазначити, що основна частина переліченого вище силового і допоміжного устаткування, а також ряд транспортних засобів пройшли стендові і ходові випробування, деякі з них знаходяться в тривалій експлуатації.

Виходячи з цього, Інститут електродинаміки НАН України може запропонувати ряд готових технічних рішень, на базі яких вже сьогодні можна приступити до випуску українських електромобілів, електроциклів і інших видів ефективного і екологічно чистого аккумуляторного та гібридного  електротранспорту, який знайде широке застосування в різних областях міського комунального господарства, на підприємствах зв'язку, у сфері туризму, торгівлі і громадського харчування, в тепличних і фермерських господарствах.

В якості об'єктивних чинників, сприяючих успішній реалізації таких пропозицій, слід розглядати наявність вітчизняної виробничої і технологічної бази відповідного профіля і рівня.

Таким чином, наявність вітчизняних високоспеціалізованих підприємств дозволяє реально розглядати можливість організації замкнутого технологічного циклу для виробництва цілого ряду зазначених перспективних транспортних засобів з екологічно чистими і енергетично ефективними силовими установками.

Крім того, враховуючи тривалий досвід Інституту електродинаміки НАН України по експлуатації акумуляторного електротранспорту,  істотним чинником є можливість фахівців Інституту надати конкретну допомогу в організації сервісних інфраструктур для такого нового транспортного парку, а також надавати консультаційні послуги персоналу.

Приблизна номенклатура виробів підприємства з виробництва електромобільного транспорту.

  1. Системи і комплектуючі  вузли  для електромобільного транспорту:

— системи електронного керування силовими енергетичними установками: силові перетворювачі з мікропроцесорною системою управління; буферні накопичувачі; контролери верхнього рівня для управління потоками потужності і тягою з органами управління і відображення інформації в кабіні водія;

— електричні трансмісії;

— електроприводи;

— пристрої для заряджання джерел живлення та контролю за режимами їх роботи;

—  системи живлення власних потреб транспортних засобів.

    2. Агрегатно-вузлове складальне  виробництво транспортних засобів на основі власних комплектуючих виробів та покупних агрегатів — екіпажної частини, електродвигунів, генераторів та акумуляторних батарей:

— легкових пасажирських і вантажно-пасажирських (пікапів) електромобілів;

— електроциклів;

— електроскутерів «Триквей»;

— гібридних електроавтобусів;

— сміттєвозів, поливної, сніго- та сміттєприбиральної техніки, а також невеликих вантажівок (вантажопідйомністю до 1,5-2 т) з гібридною силовою установкою.

Отож ми впевнені: разом можемо зробити наш транспорт економічним, екологічним та доступним!

Зважаючи на велику залежність України від імпортних енергоносіїв, в подальшому планується робота з поширення електромобілів та електрозаправок. Ми маємо не допустити знищення природи та підтримати економіку України! 

Кошти нам потрібні на купівлю:

корпусу — 70 тис. грн;
електродвигуна — 20 тис. грн;
акумуляторів — 100 тис. грн;
зарядки — 10 тис. грн;
електроніки — 7 тис. грн;
та інші виробничі потреби — 10 тис. грн.

Після закінчення проекту на цій платформі, а ми впевнені, що він буде успішним, ми залучатимемо інвесторів для впровадження серійного виробництва доступних вітчизняних електромобілів!

Також планується впровадження партнерської програми, завдяки якій кожен зможе інвестувати в електромобілі та отримувати від цього фінансовий та моральний зиск.

Допомогти проекту ви можете також поширивши інформацію про нього серед своїх друзів в соцмережах.

Дякуємо вам за увагу і допомогу, до зустрічі на тест-драйві!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Коли знімуть розмитнення на б.к. автомобілі,даному електрокару із ціною від 15 тис.дол..,нема що робити на автомобільному ринку України..Більше проблем ніж вигоди..

Вірю в те, що розумію.

Коментарі

Зображення користувача Анатолій Висота.
0
Ще не підтримано

+++

Зображення користувача cBіт Розумний.
0
Ще не підтримано

Чомусь всі зациклилися на електромобілях. Хоча супермаховики, деякі з них розробляв (чи розробляє) винахідник Гуліа, ще в шістдесятих-сімдесятих роках приводили в дію автобуси.

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Коли знімуть розмитнення на б.к. автомобілі,даному електрокару із ціною від 15 тис.дол..,нема що робити на автомобільному ринку України..Більше проблем ніж вигоди..

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Що з утилізацією акумуляторних батарей?

Цитата:
...Ми маємо не допустити знищення природи та підтримати економіку України!...

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Михайло Харачко.
0
Ще не підтримано

Ми маємо традицію електромобілів: на початку 90-х, на ЗАЗі була електрична Таврія, яка так і не потрапила в серію. Чекаємо на успіх машини мрії. :)

Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.

Зображення користувача Світ Зелений.
0
Ще не підтримано

трохи гумору :
Gia Getsadze Deputy Justice Minister of Ukraine
Заступник Міністра юстиції України
У нас до сьогоднішнього дня є вибір - залишатися в минулому або рухатися вперед. А щоб продовжувати рух, ми повинні щодня впроваджувати нововведення, поліпшувати обслуговування наших громадян і пам'ятати, що МРІЯТИ ШКІДЛИВО!
Послухайте кращого Президента всіх часів!

#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.