Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

У нас можуть з'явитися свої Білли Гейтси і Стіви Джобси — експерт

Не зважаючи на несприятливу політичну та економічну ситуацію, Україна має великий потенціал для розвитку інформаційних технологій. Таку думку висловив керівник Асоціації підприємств інформаційних технологій Юрій Пероганич.

"Вітчизняні програмісти створили українську версію Вікіпедії, - зазначає фахівець. - Нині вона 16-та у світі, хоч не має державної підтримки, а розвивається за рахунок ентузіастів. Торік ухвалили новий закон, але він не вирішив проблеми пільгового оподаткування галузі. Тому виробники інформаційних технологій використовують прогалини в законодавстві, аби мінімізувати податки. Зокрема, програмісти реєструються як приватні підприємці на єдиному податку".

За державної підтримки галузі вона б могла розвиватися стрімкіше, переконаний експерт.

"Інформаційні технології створюють додану вартість без використання природних ресурсів, - зазначає Юрій Пероганич. - За розумної державної підтримки галузь могла б розвиватися стрімкіше. Потенціал наших айтішників значно більший, ніж вони використовують. У нас збереглася система освіти, українці гнучкіші до змін на ринку, ми знаходимося близько до Європи, тобто потенційних замовників. Це наші конкурентні переваги".

На думку фахівця, потрібно також більше уваги приділити вивченню англійської мови.

"Це фактично міжнародна мова, якою можна спілкуватися з партнерами в Євросоюзі, Америці, Індії, Китаї. Однак в Україні і держава, і приватники приділяють недостатньо уваги навчанню персоналу і молоді англійській мові. Рівень її викладання у школах і вишах навіть погіршився порівняно з радянськими часами".

Поки що великий бізнес сам вкладає у навчання програмістів, зауважує експерт.

"Але потрібні державні програми, у тому числі пільгового кредитування. Успішні компанії по виробництву інформаційних технологій в Україні є, так само як і талановита молодь. У нас можуть з'явитися свої Білли Гейтси і Стіви Джобси. Києв уже є аутсорсинговим центром. Українські айтішники створили декілька унікальних проектів. Наприклад, програму розпізнавання облич та програвач звукових файлів смартфонів. Вони зараз популярні у світі, мають комерційнихй успіх. Ще одна проблема: у нас нема поваги до авторського права, через це не створені локалізовані системи програмного забезпечення. Навіть державні органи використовують 50 відсотків контрафактних програм", - каже Юрій Пероганич.

Як повідомлялося, американський експерт Грег Сателл у журналі "Форбс" прогнозує Україні роль нової технологічної Мекки світу. Брак фінансування навчає українські фірми розвиватися швидко і ефективно, не чекаючи великих капіталовкладень, зазначає фахівець. Треба тільки перемогти корупцію, яка шкодить розвитку бізнесу.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гра в пазли

Гра в пазли: вільний софт «Добра Новина» та його самоактивація в кінці світу

Після знайомства з проектом «Галілея-IV» та його несподіваним «зникненням з радарів» виникають запитання: Чому Галілейська церква не виступила засновником нових місцевих церков? Чому її вплив на...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Анатолій Висота.
0
Ще не підтримано

Зосталося мало: Треба тільки перемогти корупцію, яка шкодить розвитку бізнесу.

Коментарі

Зображення користувача Анатолій Висота.
0
Ще не підтримано

Зосталося мало: Треба тільки перемогти корупцію, яка шкодить розвитку бізнесу.

Зображення користувача Андерс Фальке.
0
Ще не підтримано

Після фрази "Вітчизняні програмісти створили українську версію Вікіпедії" далі не став читати. Тобто лише програмісти створюють Вікіпедію? Це перше.

Друге - Вікіпедія це не найнадійніше джерело інформації. Вона приваблює тим, що на своїх сторінках не містить жодної реклами, інтерфейс надзвичайно простий та приємний. Але завдайтесь питанням: чому пошукові системи завжди майже ідеально індексують її сторінки? Будь-що набереш в Google - одразу отримуєш посилання на Вікіпедію.

І третє - Вікіпедія - це не лише статті. От наприклад Вікісловник, де українська версія плазує дуже далеко, є Вікіцитати, Вікісховище тощо. Українська мова тут представлена ну дуже погано. Виглядає, що україномовних людей в світі не більше 10 мільйонів, та й то не дуже активних.

Миролюбність і озброєність!